Dodano8 dni temu

10 procent Polaków chodzi do apteki po poradę

3
odpowiedzi
27
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
00
Dodano 8 dni temu
Farmaceuta jest bardziej dostępny dla pacjenta niż lekarz. Myślę, że w wielu przypadkach aptekarz potrafi odpowiedzieć na pytania pacjenta i wyjaśnić zasady zleconej przez lekarza terapii. Pytania dotyczą najczęściej sposobu stosowania leków, interakcji z innymi preparatami, jedzeniem i alkoholem.
00
Dodano 8 dni temu
W aptece można się wiele dowiedzieć. Są klienci, którzy skrzętnie z tego korzystają. Myślę, że na studiach farmaceutycznych poświęca się zbyt mało czasu na rozwiązywanie potencjalnych problemów pacjentów. Jeżeli mamy poważnie zabrać się za opiekę farmaceutyczną w aptece, potrzeba lepszego przygotowania. Nie umniejszam absolutnie wiedzy farmaceutów. W czasie 5,5-letnich studiów przygotowywani są do pracy na różnych stanowiskach - nie tylko w aptece. Przez to wszechstronne wykształcenie brakuje skupienia na szczegółach, o które często klienci pytają.
00
Dodano 6 dni temu
Bardzo często będąc w aptece da się zauważyć jak wiele czasu farmaceuta poświęca osobom, które ją odwiedzają. Według mnie jest to bardzo dobre postępowanie z uwagi na to, że coraz częściej lekarze nie mają go wystarczająco dużo. Spowodowane jest to tym, że występują spore braki kadrowe. Moim zdaniem bardzo dobrym posunięciem ze strony obywateli jest udawanie się do aptek po porady w przypadku chorób, które nie stanowią dużego zagrożenia dla zdrowia oraz życia. Tak jak podkreślono w artykule farmaceuci posiadają bardzo rozległą wiedzę odnośnie zdrowia. Im dłuższy staż pracy tym wiedza ta jest większa. Takie postępowanie pozwala zredukować kolejki w przychodniach i stworzyć warunki do tego, aby pacjenci bardziej potrzebujący pomocy nie musieli czekać zbyt długo w kolejkach. Użytkowniczka zofiaSZ poruszyła bardzo ciekawą kwestię, z którą się w stu procentach zgadzam. Wydaje mi się, że podczas studiów powinno być przeprowadzane znacznie więcej zajęć, które ukazują jak wygląda przykładowy dzień podczas pracy w aptece. Oczywiście wiedza teoretyczna jest bardzo ważna, istotne jest jednak wykorzystanie jej w praktyce. Tak jak w przypadku chociażby medycyny istnieją miejsca gdzie odbywają się symulacje różnych sytuacji, z którymi musi mierzyć się lekarz w przyszłości, tak w przypadku farmacji warto by było zorganizować takie zajęcia.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast