Dodano16 dni temu

217 nowych przypadków zakażenia [AKTUALIZACJA]

6
odpowiedzi
83
wejść
0
ocena
Artykuł pochodzi z serwisu Leksykon.

Przejdź na:
http://leksykon.com.pl/nowych-przypadkow-zakazenia-1805-109594-artykul.html
Odpowiedzi [ 6 ]
50
Dodano 16 dni temu
To straszne, że jedno województwo walczy z tak wieloma przypadkami koronawirusa. Można powiedzieć, że górnicy są teraz najbardziej narażeni na chorobę. Dotychczas cały kraj współczuł lekarzom i pielęgniarkom, a okazuję się, że praca w kopalni obarczona jest również ogromnym ryzykiem. Miejmy nadzieję, że sytuacja szybo wróci do normy.
40
Dodano 10 dni temu
Zgadza się. Zapewne z uwagi na charakter pracy oraz miejsce, w jakim przebywają górnicy w łatwy sposób może dochodzić do rozprzestrzeniania się wirusa. Bardzo ważne jest aby w przypadku zdiagnozowania chociaż jednego przypadku osoby zakażonej koronawirusem osoby, które mogły mieć z nią kontakt przebywały w dalszej kolejności na kwarantannie. Dzięki temu prawdopodobnie liczba zakażonych osób ulegnie redukcji, a przecież najważniejsze jest to aby zmniejszyć do minimum przypadków zakażenia tym wirusem. Bardzo dobrze, że cały czas funkcjonuje infolinia. Dzięki niej wiele osób, które mają obawy co do swoich objawów mogą skonsultować się ze specjalistą. Taka rozmowa bardzo często potrafi uspokoić pacjenta. Pamiętajmy, że stres cały czas, a szczególnie w obecnej sytuacji nie jest wskazany i może negatywnie wpływać na zdrowie psychiczne. Koniecznie trzeba śledzić wszelkie komunikaty odnośnie znoszenia obostrzeń. Dzięki temu sytuacja w naszym kraju stopniowo będzie mogła wracać do normalności.
30
Dodano 9 dni temu
Jak widzimy wirus cały czas rozprzestrzenia się w naszym kraju oraz na świecie. Sytuacja w niektórych krajach ulega poprawie, natomiast w niektórych liczba zakażeń dopiero teraz zaczyna gwałtownie wzrastać. Aby zapobiec jego rozprzestrzenieniu niezmiernie ważne jest śledzenie na bieżąco tego o czym mówią eksperci oraz naukowcy. Jak się okazuje objawem infekcji koronawirusem może być zaburzenie węchu oraz smaku. Są to dosyć nietypowe objawy w porównaniu z bólami mięśni oraz stawów, gorączką, problemami z oddychaniem, a także osłabieniem. Co ciekawe te niecharakterystyczne objawy mogą występować częściej niż te typowe, na które szczególnie zwracamy uwagę. Musimy pamiętać o tym, aby w tym wyjątkowym okresie pandemii dokładnie obserwować swój organizm i w razie wątpliwości co do swojego stanu zdrowia konsultować się ze specjalistami. Eksperci podkreślają również, że ważną czynnością, która zmniejsza ryzyko zakażenia jest regularne wietrzenie domów, mieszkań, a także pomieszczeń, w których przebywa wiele osób.
20
Dodano 9 dni temu
Obecna sytuacja z pewnością jest trudna, ale trwa już kilka miesięcy i wiele osób przyzwyczaiło się do tego w jaki sposób należy postępować aby zmniejszyć ryzyko zakażenia. Z pewnością najlepszą formą profilaktyki w przypadku chorób zakaźnych są szczepionki. Prace nad nią trwają na całym świecie. W jednym z zespołów w Stanach Zjednoczonych pracuje Polka. Mówi ona, że koronawirus mutuje 2-3 razy wolniej niż wirus grypy, co z pewnością jest dobrą informacją. Warto zaznaczyć, że mutacje często przyczyniają się do osłabienia samego wirusa, a nie nosiciela. Jak na razie nie stwierdzono takich zmian w przypadku koronawirusa, która przyczyniła by się do tego, że stałby się on groźniejszy i bardziej śmiertelny dla ludzi. Jesienią może dojść do kumulacji zachorowań na grypę oraz infekcji wirusem, który przyczynił się do powstanie aktualnej pandemii. Co ciekawe okazuje się, że zaszczepienie się przeciwko grypie może korzystnie wpłynąć na funkcjonowanie układu odpornościowego i sprawić, że organizm lepiej zareaguje na infekcję.
10
Dodano 3 dni temu
Z pewnością wiele osób było w stanie przyzwyczaić się do obecnej sytuacji, jednak nie we wszystkich przypadkach było to takie łatwe. Jak wynika z badań przeprowadzonych na początku maja w naszym kraju znacznie wzrosła liczba osób z zaburzeniami psychicznymi. W przypadku młodszych osób w wieku 18-24 lat częściej obserwowana była depresja. Prawdopodobnie związane jest to z tym, że młodzi ludzie nie mieli możliwości kontaktu z rówieśnikami, a także wychodzenia z domu co z pewnością było dla nich czymś zupełnie nowym, do czego nie byli przyzwyczajeni. Starsze osoby z kolei częściej mieli diagnozowany lęk. Wynikał on z obawy o zdrowie swoje, a także swoich bliskich. Nie możemy zapominać o tym, że wszelkie obostrzenia były i są wciąż bardzo ważne aby zahamować rozprzestrzenianie się wirusa. Być może dzięki nim udało się w pewnym stopniu opanować sytuację w Europie. Aktualnie dużo gorzej wygląda ona w Ameryce Południowej, a także Azji. Być może wynika to z gorszej sytuacji materialnej. Musimy pamiętać o tym, że w tych rejonach ochrona zdrowia może nie funkcjonować w pełni sprawnie.
00
Dodano 3 dni temu
Bardzo niepokojące jest to, że jesienią przewiduje się powrót ogromnej ilości przypadków zakażenia koronawirusem. Przekonaliśmy się już, że bardzo trudne jest obecnie przewidzieć sytuację związaną z tym wirusem. Jedno jest pewne. Na pewno będziemy w przyszłości dużo lepiej przygotowani. Będziemy wiedzieć jakie decyzje lepiej jest podejmować, a z których lepiej jest zrezygnować. Miejmy nadzieję, że w przypadku drugiej fali pandemii liczba zakażonych osób będzie znacznie mniejsza. Czas pomiędzy szczytami zachorowań jest momentem, w którym naukowcy z pewnością będą pracować nad opracowaniem skutecznego leku. Bardzo często dochodzą do nas wiadomości, że jakiś lek może okazać się skuteczny, jednak wymagane są jeszcze dalsze badania. Trwają również prace nad stworzeniem testu. Dzieje się to także w naszym kraju. Naukowcy z Państwowej Akademii Nauk stworzyli test, który dostał pozytywną opinię Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Tworzenie takich testów i ich wykonywanie jest bardzo ważne w walce z koronawirusem.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast