Dodano5 dni temu

25 nowych przypadków zakażenia [AKTUALIZACJA]

3
odpowiedzi
37
wejść
0
ocena
Artykuł pochodzi z serwisu Leksykon.

Przejdź na:
http://leksykon.com.pl/nowe-przypadki-zakazenia-2403-109154-artykul.html
Odpowiedzi [ 3 ]
20
Dodano 5 dni temu
Najważniejsze, że sytuacja w Polsce wciąż daleka jest od Włoch, Francji i Hiszpanii. Niestety dziś koronawirus to wróg numer jeden, ale inwestujemy coraz więcej pieniędzy oraz szkolimy nowych specjalistów, aby z nim walczyć. Ciągle nie są u nas dostępne skuteczne terapie, uważam jednak, że coraz lepiej radzimy sobie z tą straszną chorobą. Teraz ważna jest współpraca międzynarodowa i wymiana doświadczeń między zespołami lekarzy. Wiele zespołów naukowców z całego świata walczy o postęp w tej dziedzinie medycyny.
10
Dodano 4 dni temu
Ma Pani rację. Dzięki odpowiedniemu działaniu poprzez liczne zalecenia oraz zakazy jak na razie unikamy sytuacji jak w krajach, które Pani wymieniła. Naukowcy z całego świata starają się opracowywać skuteczne metody leczenia, które okażą się najskuteczniejsze w walce z koronawirusem. W innych ośrodkach pracuje się nad stworzeniem szczepionki, która w przyszłości pozwoli nam uchronić się przez tym nowym wirusem. Bardzo cieszy mnie fakt, że gdy tylko pojawią się nowe informacje dotyczące koronawirusa to są one publikowane, dzięki czemu lekarze z całego świata mają więcej informacji na jego temat. Dzięki temu możliwe jest wskazanie osób, które są bardziej narażone na infekcje i mogą u nich występować poważniejsze powikłania. Póki jednak nie uda się stworzyć skutecznych leków oraz szczepionek bardzo ważne jest postępowanie społeczeństwa. Konieczne jest szczególne dbanie o higienę osobistą i ograniczenie do minimum kontaktu z innymi ludźmi.
00
Dodano 3 dni temu
Wiele osób ma podobne objawy, jak te występujące podczas zakażenia koronawirusem. W dużej ilości przypadków osoby te mają grypę. Wiele bowiem objawów jest do siebie podobnych. Chodzi o podwyższoną temperaturę, bóle mięśni, a także zmęczenie. Mogą występować także trudności w oddychaniu. Wydaje mi się, że jedynym pewnym sposobem, aby sprawdzić co faktycznie jest przyczyną tych objawów jest zrobienie testu pod kątem zakażenia koronawirusem. Istotnymi różnicami jest to, że w przypadku koronawirusa nie ma jeszcze skutecznych szczepionek, a także leków. Jeżeli chodzi o wirusa grypy, to obecne są leki na receptę, które mogą przyczynić się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia groźnych powikłań, które często są powodem hospitalizacji. Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda się opracować szczepionkę przeciwko temu wirusowi, który jak wiemy stanowi bardzo duże zagrożenie dla osób z osłabioną odpornością, a także osób, którzy mają także dodatkowe schorzenia.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast