Dodano4 dni temu

26 nowych przypadków zakażenia

4
odpowiedzi
35
wejść
0
ocena
Artykuł pochodzi z serwisu Leksykon.

Przejdź na:
http://leksykon.com.pl/26-nowych-przypadkow-zakazenia-109164-artykul.html
Odpowiedzi [ 4 ]
20
Dodano 4 dni temu
Myślę, że koronawirus zostanie z nami dłużej. Podobnie jak zwykła grypa, która w ubiegłym wieku zbierała swoje żniwo. Wirusy ewoluują. Patogen nie ma w interesie zabijania swojego gospodarza. Bez niego nie jest w stanie przetrwać. Na drodze ewolucji wirusy stają się coraz mniej zjadliwe. Genom może zmieniać się na ogromną ilość sposobów. Są to zwykle mutacje randomowe, nie do przewidzenia. Niestety, któraś z odmian wirusa równie dobrze może okazać się bardziej śmiertelna od poprzednich. Miejmy nadzieję, że taka fala nie nastąpi.
20
Dodano 4 dni temu
Musimy pamiętać, że koronawirus jest patogenem pochodzącym od zwierząt. Dla nich nie był szkodliwy. Wiadomo już, że psy i zwierzęta domowe nie przenoszą wirusa i nie należy się ich pozbywać z domu lub podejmować jakichkolwiek innych radykalnych kroków. Mniejsze zwierzęta, występujące na Dalekim Wschodzie mogą być źródłem wirusa. Nikt do końca nie wie dlaczego epidemia wybuchła lub jak przyczynił się do tego człowiek. Teorii jest wiele. Miejmy nadzieje, że wirus już wkrótce wyewoluuje w łagodniejszą formę o mniejszej śmiertelności. Być może z czasem stanie się częścią naszej rzeczywistości, a życie wróci do normy, powstaną szczepionki i leki skierowane przeciwko niemu.
10
Dodano 4 dni temu
Aktualnie bardzo ważnym celem jest stworzenie skutecznego leku, a także szczepionki. Naukowcy w wielu ośrodkach na całym świecie pracują aby tego dokonać. Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda się to osiągnąć. Jak na razie musimy działać w nieco inny sposób, a więc zmniejszyć do minimum ryzyko zarażenia. Dzięki odpowiedniej higienie osobistej, a także pozostawieniu w domu możemy to osiągnąć. Warto jest w tych trudnych czasach pamiętać o starszych osobach w naszym najbliższym otoczeniu, którzy być może potrzebują pomocy. Robiąc zakupy do swoich domów można je również zrobić swoim starszym sąsiadom, a tak aby w jak najmniejszym stopniu narażali się oni na kontakt z wirusem. To u nich bowiem występują najpoważniejsze powikłania, które stanowią zagrożenie dla zdrowia oraz życia.
00
Dodano 3 dni temu
Bardzo ważne jest aby stosować się do wszelkich zaleceń, które są przekazywane przez różne instytucje. Dzięki wspólnemu działaniu możemy zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. W wielu przypadkach koronawirus jest porównywany do wirusa grypy. Często objawy zakażenia są do siebie zbliżone. Pierwsze objawy zakażenia wirusem, który przyczynił się w ostatnich dniach do wystąpienia pandemii to gorączka oraz kaszel, ból mięśni oraz zmęczenie. Mogą ponadto wystąpić duszności oraz ból w klatce piersiowej i ból zamostkowy. W cięższych przypadkach dochodzi do zapalenia płuc, posocznicy, a także wstrząsu septycznego. Grypa daje podobne objawy, również wywołując w niektórych przypadkach zapalenia oskrzeli i płuc. Objawem mogą być także problemy z oddychaniem. Wydaje mi się, że w sytuacjach, w których nie mamy pewności jedyną możliwością upewniania się jaki wirus przyczynił się do pojawienia się objawów jest wykonanie odpowiedniego testu.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast