4. edycja Forum e-Zdrowia Cyfrowa transformacja i globalizacja w obszarze zdrowia

5
odpowiedzi
328
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 5 ]
20
Dodano 10 miesięcy temu
Połączenie nowoczesnych technologii z medycyną jest bardzo ciekawe zagadnienia. Technologia idzie do przodu. W każdym sektorze komputery coraz częściej zastępują chociaż częściowo pracę człowieka. Przed nami dużo zmian w służbie zdrowia. Miejmy nadzieję, że szybko uzyskamy dostęp do nowoczesnych rozwiązań terapeutycznych dostępnych na Zachodzie.
00
Dodano 9 miesięcy temu
Jestem zwolennikiem tego aby wprowadzać regularnie nowoczesne rozwiązania w polskiej ochronie zdrowia. Na przykładzie e-zwolnień czy też e-recept jesteśmy w stanie stwierdzić, że spotykają się w naszym kraju z pozytywnym odbiorem. Być może spowodowane jest to licznymi zaletami tego typu rozwiązań. Warto zwrócić uwagę, że chociażby w przypadku e-zwolnień lekarze, a także pacjenci oszczędzają sporą ilość czasu. Jest to niezmiernie ważne ponieważ często w przychodniach przyjmowanych jest bardzo dużo pacjentów jednego dnia. Z racji tego lekarze nie mogą poświęcić każdemu z nich odpowiedniej ilości czasu. Oczywiście nie jest to wina lekarzy, tylko braków kadrowych, które stają się poważnym problemem w naszym kraju. Mam nadzieję, że wraz z upływem czasu coraz więcej rozwiązań będzie pomagało w funkcjonowaniu ochrony zdrowia w naszym kraju.
10
Dodano 9 miesięcy temu
To dobrze, że w naszym kraju pojawią się przedstawiciele z zagranicznych firm. Często wymiana doświadczeń z przeprowadzanych zmian w poszczególnych krajach przynosi bardzo wiele korzyści. Wydaje mi się, że w dobie nowoczesnych technologii oraz możliwości jakie dają nam one w połączeniu z Internetem jesteśmy w bardzo dużym stopniu ułatwić sobie życie. Coraz więcej osób, nawet tych, które początkowo były sceptycznie nastawione do nowych rozwiązań chętniej sięgają po różne gadżety lub korzystają z aplikacji. Wydaje mi się również, że podobnie sytuacja wygląda w ochronie zdrowia. Początkowo bardzo wielu lekarzy niechętnie podchodziło do tematu e-recept i e-zwolnień. Teraz z każdym kolejnym miesiącem czytamy, że zainteresowanie taką elektroniczną formą staje się coraz większe.
10
Dodano 9 miesięcy temu
Popieram inicjatywę wprowadzenia w Polsce szeroko pojętej cyfrowej transformacji na polu ochrony zdrowia. Niesie to za sobą wiele korzyści nie tylko pacjentom, ale również pracownikom placówek medcznych. Przyczyni się to z pewnością do zmniejszenia biurokracji oraz papierologii, której poziom w szpitalach czy przychodniach jest ogromny, ale także ułatwi pacjentom funkcjonowanie - zgubione zwolnienia czy recepty to częsta trwoga! Słuszne jest poszukiwanie i prezentowanie rozwiązań zaprojektowanych, polecanych w naszym kraju. Jeżeli to ma ułatwiać pracę nam lekarzom oraz funkcjonowanie pacjentom jestem jak najbardziej za znalezieniem i wprowadzeniem takich rozwiązań oraz ulepszaniem tych, które już powoli zostają przyswajane. Oszczędność czasu lekarza oraz pacjenta. Jak widać idziemy z duchem czasu.
00
Dodano 8 miesięcy temu
Bardzo dobrze, że takie spotkania są organizowane w naszym kraju. Moim zdaniem powinniśmy w stu procentach korzystać z możliwości jakie dają nam nowoczesne rozwiązania technologiczne. W dzisiejszych czasach postęp technologiczny tak mocno ruszył do przodu, że to co jeszcze kilka kilkanaście lat temu mogło wydawać się nam niemożliwe, dzisiaj jest tak naprawdę na wyciągnięcie ręki. Dosłownie i w przenośni. Wiele bardzo ważnych spraw życia codziennego możemy załatwić dzięki dostępowi do Internetu, który staje się coraz bardziej dostępny. Nawet dzięki smartfonom możemy załatwić bardzo wiele spraw, bez odwiedzania urzędów, sklepów, banków. Telemedycyna w dzisiejszych czasach daje nam szeroki wachlarz możliwości, które przyczyniają się do usprawnienia funkcjonowania ochrony zdrowia, ale przede wszystkim są korzystne dla pacjenta, oszczędzając mu czas, stres, a w wielu przypadkach także pieniądze. Bardzo dobrze, że takie spotkania są organizowane w naszym kraju. Moim zdaniem powinniśmy w stu procentach korzystać z możliwości jakie dają nam nowoczesne rozwiązania technologiczne. W dzisiejszych czasach postęp technologiczny tak mocno ruszył do przodu, że to co jeszcze kilka kilkanaście lat temu mogło wydawać się nam niemożliwe, dzisiaj jest tak naprawdę na wyciągnięcie ręki. Dosłownie i w przenośni. Wiele bardzo ważnych spraw życia codziennego możemy załatwić dzięki dostępowi do Internetu, który staje się coraz bardziej dostępny. Nawet dzięki smartfonom możemy załatwić bardzo wiele spraw, bez odwiedzania urzędów, sklepów, banków. Telemedycyna w dzisiejszych czasach daje nam szeroki wachlarz możliwości, które przyczyniają się do usprawnienia funkcjonowania ochrony zdrowia, ale przede wszystkim są korzystne dla pacjenta, oszczędzając mu czas, stres, a w wielu przypadkach także pieniądze.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast