93 mln zł z funduszy europejskich na profilaktykę i centra symulacji medycznej

6
odpowiedzi
166
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 6 ]
20
Dodano 10 miesięcy temu
Obecnie świadomość konieczności dbania o stan zdrowia rośnie. Moim zdaniem akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Widzimy coraz więcej ludzi uprawiających sporty, szukających wiedzy na temat prawidłowego odżywiania i inne praktyki mające na celu poprawienie kondycji organizmu. Zdrowa dieta nie tylko dostarcza organizmowi niezbędnego odżywienia: płyn, odpowiednie aminokwasy z białek, niezbędne kwasy tłuszczowe, witaminy, minerały i odpowiednią ilość kalorii. Pozwala więc utrzymać dobrą kondycję całego ciała. W zdrowym ciele zdrowy duch. Wymagania dotyczące zdrowej diety mogą być różne w zależności od stanu zdrowia i pokrywane z różnorodnych produktów. Zdrowa dieta wspomaga prawidłową przemianę materii i pozwala na ograniczenie narażenia na toksyczne substancje oraz nadmierny przyrostu masy ciała. Żyjemy w świecie, w którym aspekty estetyczne są bardzo ważne i zwracamy uwagę na wygląd. Idea leczenia dietetycznego (za pomocą wyborów żywieniowych, aby zachować zdrowie, uzupełnić braki, ewentualnie leczyć już występujące choroby) jest dość znana, a więc ma różne formy. Wielu pacjentom cierpiącym na cukrzycę lub nadciśnienie mogłyby pomóc konsultacje dotyczące prawidłowego odżywiania. We wczesnych etapach tych chorób zmiana trybu życia powoduje drastyczne polepszenie wyników do tego stopnia, że istnieje szansa na zmniejszenie dawek leków, a co za tym idzie, ich działań niepożądanych z jakimi zmagają się pacjenci. To zawsze ogromna korzyść.
20
Dodano 10 miesięcy temu
Całkowicie się z Panią zgadzam. Coraz częściej da się zauważyć, że ludzie chociażby w sklepach czytają etykiety różnych celem sprawdzenia ich składu. Prawdopodobnie dzieje się to dzięki licznym akcjom profilaktycznym, które zmieniają świadomość coraz większej liczby Polaków. Jeszcze do niedawna mało osób zdawało sobie sprawy jak wiele szkodliwych substancji znajdowało się w produktach, które spożywali oni praktycznie codziennie. Wielokrotnie konsumenci są również wprowadzani w błąd sugerując się napisem na opakowaniu “fit”. Oczywiście nie jest tak w każdym przypadku jednak bardzo często w takich produktach np. jogurtach, zawarta jest bardzo duża ilość cukru, która przecież nie jest zdrowa. Wystarczy więc obrócić opakowanie i przeczytać skład aby zobaczyć czy dany produkt faktycznie jest wartościowy w naszej diecie.
20
Dodano 10 miesięcy temu
Programy profilaktyczne są bardzo ważne, jednak należy zachować czujność i samemu na bieżąco obserwować swoje ciało i stan zdrowia. Trzeba uważać na charakterystyczne cechy takie jak znamiona w przypadku potencjalnych nowotworów skóry czy złego samopoczucia spowodowanego skokami ciśnienia w przypadku chorób układu krążenia. Coraz więcej ludzi jest świadoma, że nie tylko lekarz odgrywa rolę w rozpoznaniu choroby. Bardzo istotne jest by pacjent sam obserwował zmiany. W szkołach lub podczas dodatkowych zajęć poznaje się charakterystyczne cechy np. czerniaka. Nawet w obliczu podejrzenia niebezpieczeństwa warto zgłosić się do lekarza. Niestety jak widać bywa różnie i nawet osoba ze sztabem lekarzy może nie wiedzieć o nowotworze złośliwym. Zgadzam się, że edukacja jest bardzo ważna, ale istotny jest też prosty i jasny przekaz mówiący o skuteczności i bezpieczeństwie stosowania leków. Zwłaszcza wiele mówi się ostatnio o szczepionkach podważając ich skuteczność. Nieważne, szczepionka, lek czy zabieg, wiąże się z pewnym ryzykiem, ale przez to nie rezygnujemy z leczenia. Dzięki temu chronimy się przed nie tylko stratami finansowymi ale i cierpieniem spowodowanym trudnym przebiegiem choroby. Obawiam się jedynie, że nastroje związane ze szczepionkami a raczej przesadzone informacje o ich skutkach ubocznych spowodują, że pacjent zawaha się przed przyjściem na szczepienie. Niestety teraz państwo musi dołożyć wszelkich starań, aby obywatele znów uwierzyli w bezpieczeństwo szczepionek oraz zorganizować akcje mające na celu zachęcanie do szczepień.
20
Dodano 10 miesięcy temu
Na skutek niskiej świadomości społeczeństwa, ludzie nie dbają o odpowiedni tryb życia. Wynikiem togo jest większa zachorowalność na choroby sercowo-naczyniowe. Mimo, że zmiana trybu życia wydaje się łatwa, tak naprawdę jest długim procesem, którego celem powinny być dobre nawyki, a nie chwilowe rozwiązania. Chcąc naprawdę zmienić tryb życia, aby zapobiec chorobom przewlekłym, warto podjąć działania takie jak walka z nikotynizmem (ograniczanie liczby palaczy i wypalanych papierosów, eliminacja biernego palenia), walka z alkoholizmem (ograniczanie liczby osób nadużywających alkoholu i ilości spożywanego alkoholu), propagowanie aktywności ruchowej i czynnych form rekreacji oraz tworzenie mody na zdrowy styl życia. Akcje edukacyjne są jedną z form walki o poprawę stanu zdrowia Polaków. Warto w nie inwestować tak samo jak w rozwój polskiej medycyny. Z zaawansowanych technologicznie centrów medycznych mogą korzystać nie tylko przyszli adepci sztuki lekarskiej, ale również doświadczeni specjaliści pracujący nad nowymi metodami leczenia. To wspaniałe, że dostrzega się konieczność dofinansowywania podobnych przedsięwzięć.
00
Dodano 9 miesięcy temu
Zgadzam się z Panią. W naszym kraju wciąż jest zbyt mała świadomość społeczeństwa odnośnie dbania o zdrowie. W jak największym stopniu trzeba postawić na profilaktykę, która jest konieczna w walce z chorobami cywilizacyjnymi. Mam nadzieję, że świadomość Polaków na przestrzeni kilku następnych lat zmieni się na lepsze. Tak jak Pani wspomniała jest to etap długotrwały, który wymaga bardzo dużej wytrwałości ze strony zainteresowanych. Jak się jednak okazuje do nowych nawyków da się dosyć szybko przyzwyczaić. Po pierwsze trzeba znaleźć sobie taką aktywność fizyczną, która będzie sprawiała danej osobie przyjemność. Diety nie da się zmienić z dnia na dzień. Według mnie należy robić to powoli, etapami, co jest dużo łatwiejsze dla ludzi, którzy chcą zmienić swoje nawyki żywieniowe. Nagła zmiana diety może może wiązać się z tym, że dana osoba może szybko się zniechęcić.
00
Dodano 10 miesięcy temu
Dzięki funduszom europejskim ochrona zdrowia w naszym kraju uległa znacznej poprawie. Pojawiły się nowe sprzęty, odnowiono oddziały szpitalne, a także powstało wiele nowych placówek medycznych, które świadczą świadczenia medyczne na bardzo wysokim poziomie. To, że powstaje coraz więcej centrów symulacji w naszym kraju jest według mnie bardzo dobrą drogą jaką obierają uczelnie medyczne. W moim odczuciu zdecydowanie zbyt mało było zajęć podczas studiów, które wymagały od nas podejmowania decyzji w bardzo krótkim czasie. Pamiętajmy, że działanie według ściśle określonych schematów w wielu sytuacjach jest niezbędne dla uratowania zdrowia czy też życia. Bardzo cieszę się, że w takich miejscach młodzi studenci będą mogli doskonalić te umiejętności.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast