Dodano8 lat temu

Acard®

5
odpowiedzi
8497
wejść
0
ocena
Baza Leków drWidget
Aby zobaczyć opis leku przejdź na:
http://leksykon.com.pl/search-cure.html?a=group&i=1226080
Odpowiedzi [ 5 ]
10
Dodano 8 lat temu
Zawsze pomagał mi dobrze na serce, mojego dziadka ustrzegł przed zawałem
10
Dodano 8 lat temu
Świetny lek, w porównaniu do wielu innych leków które polecane są osobą chorym na serce jego cena pozostaje niezmiennie stosunkowo niska. Do tego dodatkowa pigułka co rano (bo spora grupa pacjentów przyjmujących kwas acetylosalicylowy na stałe ze względu na wiek i inne schorzenia przyjmuje szereg innych lekarstw typu na nadciśnienie czy cukrzycę), a może zrobić wiele dobrego i sporo ludzi uchronić od zawału.
00
Dodano 8 lat temu
Droga Pani Wiktorio, oczywiście lek jest w wielu przypadkach niezastąpiony i nie można odmówić mu korzystnego działania na układ krwionośny, a przy tym protekcyjnego wpływu na serce, jednak chciałbym zaznaczyć, że przy zapisywaniu naszym pacjentom nawet tak powszechnych lekarstw musimy pamiętać o ich wpływie na inne układy, mam tutaj na myśli chociażby wprawdzie niewielkie, ale jednak nadal zwiększone ryzyko krwawienia w przypadku obecnych u pacjenta wrzodów trawiennych. Najważniejsze, aby nie uśpić swojej czujności i w razie wątpliwości nie bać się zajrzeć do leksykonu czy bazy leków gdzie zawsze możemy sprawdzić interakcje z innymi lekarstwami oraz działania niepożądane, które nawet jeśli u młodej osoby nie leczącej się z innych powodów byłyby nie groźne, u naszego konkretnego pacjenta mogą okazać się opłakane w skutkach.
00
Dodano 8 lat temu
Drogi Panie Kacprze, nie przesadzajmy, nie demonizujmy. Lek oczywiście może nieść za sobą skutki uboczne, ale te które Pan wymienił oczywiste są dla chyba każdego lekarza i nie potrzeba o nich wspominać, a Acard z pewnością przynosi za sobą więcej korzyści, niż ewentualnych strat.
00
Dodano 7 lat temu
Acard może i nie zawiera dużej dawki kwasu acetylosalicylowego, ale wciąż podrażnia śluzówkę żołądka, więc nie należy polecać go każdemu. Warto spytać o nadciśnienie i chorobę wrzodową oraz polecić pacjentowi odpowiedni sposób podania leku. Nie każdy wie, że powinien popijać dużą ilością wody i tabletki przyjmować będąc w pozycji stojącej, by jak najmocniej ograniczyć wpływ leku na przełyk i żołądek. Niby czynności prozaiczne, ale przynoszą dobre rezultaty. Czytając informacje zawarte na forum, w czasopismach medycznych i rozmawiając z innymi lekarzami coraz częściej myślę, że mi też zdarzało się zapisywać coś lekką ręką, a tak naprawdę każdy lek może być szkodliwy dla pacjenta. Acard przynosi wiele korzyści, ale przesadą nie będzie krótki wywiad i obserwacja reakcji organizmu na lek.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast