Dodano26 dni temu

Choroby serca wciąż główną przyczyną zgonów

4
odpowiedzi
90
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
30
Dodano 26 dni temu
Niestety choroby układu krążenia oraz nowotwory to zmora naszych czasów. Powinniśmy promować zdrowy tryb życia i dbać o zdrowe nawyki zarówno wśród naszych bliskich jak i w naszym otoczeniu. Problem będzie ciągle narastał jeśli nie podejmiemy właściwych kroków. Przy walce z otyłością zalecane jest systematyczne wykonywanie ćwiczeń aerobowych, w postaci umiarkowanego wysiłku. Oczywiście dużą rolę odgrywa też życie w pośpiechu i jedzenie posiłków wysoko przetworzonych bogatych w tłuszcze nasycone skutkuje to później zwiększoną ilością zachorowań na choroby układu sercowo-naczyniowego. Doraźne rozwiązania nie przynoszą efektu. Nie wystarczą suplementy czy jeden spacer w tygodniu. Problem jest często przez nas ignorowany, a w przyszłości będzie tylko narastać. Mamy do czynienia ze zwiększającym się odsetkiem osób chorych na nowotwory, cukrzycę i nadciśnienie. Powinniśmy edukować społeczeństwo i zwiększać świadomość zagrożenia jakim są incydenty sercowo-naczyniowe.
20
Dodano 22 dni temu
Ma Pani stuprocentową rację. Tryb życia wielu osób jest niewłaściwy co przekłada się w wielu przypadkach na gorsze zdrowie. Warto zaznaczyć, że wiele chorób serca takich jak nadciśnienie początkowo nie daje żadnych dolegliwości. Najczęstszym z nich jest ból głowy, ale mogą pojawić się także nudności, wymioty czy też krwawienia z nosa. W żadnym wypadku nie można ich bagatelizować i jeśli się pojawia to trzeba się skontaktować ze specjalistą. Problemem, który dotyczy wciąż bardzo wiele osób w naszym kraju jest brak odpowiedniej świadomości co do naszego zdrowia. To przekłada się na wspomniane przeze mnie wcześniej złe nawyki zdrowotne, które są drogą do rozwoju chorób cywilizacyjnych. Być może dzięki licznym kampaniom związanych ze zdrowym trybem życia uda się coś zmienić. Przedstawione w artykule dane pokazują, że jest to konieczne ponieważ pozwoli zapobiec śmierci ogromnej liczbie osób w naszym kraju.
10
Dodano 18 dni temu
Oczywiście profilaktyka jest bardzo ważna, tak jak wspomniały użytkowniczki powyżej. Nie można jednak zapominać o dosyć nagminnie popełnianym błędzie przez polskich pacjentów. Chodzi o to, że w momencie zdiagnozowania u nich różnych schorzeń, nie tylko dotyczących serca ich terapia kończy się na stosowaniu tylko i wyłącznie leków. Oczywiście są one niezbędne aby pacjent był w jak najlepszej kondycji, jednak istotna jest zmiana dotychczasowych przyzwyczajeń. Dieta wielu naszych obywateli zawiera zdecydowanie zbyt duże ilości tłuszczy, cukrów oraz soli. Dodatkowo występuje zbyt niski poziom aktywności fizycznej. Jeśli taka sytuacja utrzymuje się nawet po rozpoznaniu choroby to szansa na skuteczne przeprowadzenie terapii jest bardzo mała. To wynika z problemów jeżeli chodzi o świadomość Polaków jak wspomniała krynolinka. Mimo to trochę trudno jest mi sobie to wyobrazić ponieważ lekarze cały podkreślają jak jest to ważne.
00
Dodano 1 dzień temu
Dieta znacznej części Polaków wymaga licznych modyfikacji. Musimy pamiętać o tym, aby spożywać regularnie warzywa oraz owoce, między innymi przez to, że zawierają duże ilości błonnika. Jak czytamy w artykule w naszym kraju istnieje bardzo dopiero opieka, która jest w stanie zapewnić pacjentom bardzo dobrą jakość świadczeń. Pamiętajmy jednak o tym, że działania personelu medycznego nie są w stanie rozwiązać całego problemu. Bardzo ważne jest wprowadzanie rozwiązań, które daje nam telemedycyna ponieważ często są to rozwiązania, które pozwalają na monitorowanie stanu zdrowia pacjenta, zarówno przez samego chorego, ale także przez jego lekarza prowadzącego. Tak jak wspomniano we wcześniejszych wypowiedziach najważniejsze jest pełne zaangażowanie pacjenta. Dzięki temu jego wyniki z pewnością będą lepsze co pozwoli mu dłużej cieszyć się dobrą kondycją, która często wcale nie odbiega od zdrowych osób.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast