Dodano8 lat temu

Cirrus®

6
odpowiedzi
7786
wejść
-1
ocena
Baza Leków drWidget
Aby zobaczyć opis leku przejdź na:
http://leksykon.com.pl/search-cure.html?a=group&i=3890681
Odpowiedzi [ 6 ]
01
Dodano 8 lat temu
To mój ulubiony lek!!!
01
Dodano 8 lat temu
Mój też. Bardzo poprawia mi nastrój
20
Dodano 7 lat temu
Pani Jozefino, nastrój to Pani poprawia zawarta w leku pseudoefedryna. Na pani miejscu starałbym się pamiętać, że żadna substancja psychoaktywna nie pozostaje bez wpływu na funkcjonowanie Naszego organizmu, a tym bardzie na zdrowie, a przy tym może uzależniać. Lek powinno się stosować tylko i wyłącznie do objawowego leczenia zapalenia zatok czy przy chorobie alergicznej, lek natomiast nie służy temu by poprawiać nastrój!
20
Dodano 7 lat temu
Rozumiem, że komentarz Pani Józefiny był żartem, a przez to odpowiedź kolejnego rozmówcy nieco zbyt poważną odpowiedzią?
00
Dodano 7 lat temu
Jeden chyba z lepszych leków na katar od czasów tego Acataru, który został szybko wycofany i ten nowy już nie jest tak skuteczny. Nie wiem czemu, ale na mnie nie działa mała dawka zawarta w Ibupromie zatoki czy innych lekach i mieszankach typu herbatki. Cirrus ma sporą dawkę pseudoefedryny i jako jedyny blokuje mi katar, przez co nie chodzę cały tydzień z czerwonym, podrażnionym od chusteczek nosem. Warto tylko przestrzec niezorientowanych pacjentów, żeby nieświadomie nie przedawkowali łącząc ten lek z mieszankami na przeziębienie, gdzie pseudoefedryna też w składzie jest.
00
Dodano 7 lat temu
Podstawowym wskazaniem cetyryzyny jest katar sienny i inne alergie. Ponieważ objawy swędzenia i zaczerwienienia w są spowodowane przez histaminę działając na receptor H1 i blokując go, tymczasowo łagodzi objawy. Cetyryzyna jest również powszechnie stosowana w leczeniu ostrej i (w szczególnych przypadkach) przewlekłej pokrzywki, działa skuteczniej niż jakikolwiek inny lek przeciwhistaminowy drugiej generacji. Jest stosowana w leczeniu zapaleń górnych dróg oddechowych (zapalenie błony śluzowej nosa, zapalenie zatok) oraz w zapaleniu oskrzeli. Pseudoefedryna natomiast jest dobrym i skutecznym lekiem stosowanym w przeziębieniach (jako przeciwbólowy i łagodzący objawy). W preparatach bez recepty występuje pojedynczo lub w połączeniu z innymi lekami np. przeciwbólowymi (jak paracetamol, ibuprofen) i przeciwhistaminowymi (właśnie z cetyryzyną). Cirrus zawierający obie substancje jest bardzo popularnym preparatem. Pacjenci często o niego pytają i można go im polecić pod warunkiem, że wspomnimy o możliwych interakcjach z innymi lekami przeciwko przeziębieniu, a także o zagrożeniu spowodowanym upośledzeniem zdolności kierowania pojazdami.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast