Coraz więcej Polaków będzie korzystać z prywatnej opieki zdrowotnej

4
odpowiedzi
119
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
00
Dodano 6 miesięcy temu
Tak naprawdę nawet w dzisiejszych realiach można dobrze zadbać o swoje zdrowie nie korzystając z prywatnej opieki zdrowotnej. Wymaga to jednak sporo wysiłku i dużej elastyczności. Ludzie pracują zwykle w tych godzinach, w których lekarze przyjmują i nie mogą sobie pozwolić na częste branie urlopu. Czasami potrzebna jest pomoc wielu specjalistów i trudno skoordynować wszystkie te wizyty. Są również badania które wymagają określonych eam czasowych. Jeśli zależy nam na korzystaniu w jak największym stopniu z publicznej opieki zdrowotnej musimy planować nasze wizyty czasami na rok w przód. Nie wiemy co będziemy robić za rok więc jest to dosyć trudne.
00
Dodano 6 miesięcy temu
To prawda, niektórzy nadmiernie wykorzystują bezpłatną opiekę zdrowotną. Nie chodzi o to żeby co chwilę chodzić do lekarza. Zdarza się to szczególnie ludziom na emeryturze i osobom starszym. Owszem, wtedy organizm zwykle zmaga się z większą ilością chorób, jest bardziej podatny na urazy i infekcje, ale to nie znaczy, że profilaktycznie należy chodzić do wszystkich specjalistów i to w krótkich odstępach czasu. Rozumiem, że niektórzy mają dużą potrzebę wyjścia z domu, porozmawiania z ludźmi, ale nie musi się to odbywać kosztem innych pacjentów. Kolejka do lekarza nie jest miejscem na spotkania towarzyskie, a niestety często to tak wygląda. Idąc korytarzem widzę i słyszę pacjentów, którzy są stałymi bywalcami przychodni mimo, że nic im nie dolega. Niestety uważam, że jest to nadużycie systemu opieki zdrowotnej. Ludzie starsi, którzy są zdrowi mają tą przewagę, że mają czas i mogą sobie zaplanować bardzo dużo wizyt na miesiące w przód. Ci którzy pracują często nie mają takiej szansy. Nikogo nie potępiam, ale należy zachować zdrowy rozsądek i nie chodzić niepotrzebnie do specjalistów, a nawet lekarzy pierwszego kontaktu, którzy również mają mnóstwo pracy.
00
Dodano 6 miesięcy temu
Zastanawiam się jak długo firmy zapewniające usługi medyczne będą zachowywać jakość na odpowiednim poziomie. Być może nie spotkamy się z rozczarowaniem, ale zwykle gdy jakaś usługa lub produkt cieszy się coraz większym zainteresowaniem staje się coraz tańsza, a za tym idzie spadek jakości. Powstają też pakiety "premium", które zapewniają ten sam poziom usług, który klient mógł otrzymać dotychczas, tyle że już za wyższą cenę. Mam nadzieję, że nie spotkamy się z nadużyciami obecnej sytuacji. Rzeczywiście coraz więcej osób decyduje się dopłacać, aby móc udać się do specjalisty w przeciągu kilku dni. Nie zapominam też oczywiście o firmach które oferują różnego rodzaju pakiety swoim pracownikom. Tak długo jak kolejki w przychodniach będą dłuższe niż te do prywatnych gabinetów będzie się to opłacało. Mam tylko nadzieję, że termin 5 do 7 dni pozostanie, a nie wydłuży się np do miesiąca. Jeżeli mamy do dyspozycji publiczną służbę zdrowia firma, która oferuje usługi praktycznie tego samego typu powinna oferować klientom dużo lepsze warunki, jeżeli mają dopłacać do czegoś to teoretycznie już mają opłacone (składka zdrowotna).
00
Dodano 6 miesięcy temu
Młodzi i pacjenci w średnim wieku chodzą prywatnie, bo zdążyliby pięć razy wyzdrowieć, zanim doczekaliby się swojej kolejki. W rezultacie płacą prywatnie i jeszcze dodatkowo nadal są obciążani składką zdrowotną. Leczenie jest u nas teoretycznie bezpłatne, ale same leki dużo kosztują. Mamy refundacje, ale nie zawsze nas ona dotyczy. Choroba jest kosztowna, a skoro musimy dopłacać za wizyty u specjalistów, aby otrzymać pomoc na czas, równie dobrze możemy wybrać jakiś pakiet.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast