Dodano1 rok temu

Ćwiczenia fizyczne mogą zmniejszać ryzyko zachorowania na jaskrę?

3
odpowiedzi
608
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
00
Dodano 1 rok temu
Jaskrę uważa się za chorobę spowodowaną wieloma czynnikami, aczkolwiek nadal nie znamy dokładnego patomechanizmu jej powstawania. Skoro jest wiele powodów, możliwości na zapobieganie również jest dużo. Do uszkodzenia nerwu wzrokowego najczęściej dochodzi w wyniku nadmiernego wzrostu ciśnienia wewnątrz gałki ocznej. Może dojść do nagłej utraty wzroku co dla pacjenta jest ogromną tragedią. Dlatego warto badać zjawiska i połączenia, od których zależeć może zdrowie pacjentów.
00
Dodano 1 rok temu
Pierwsze objawy jaskry są zwykle niezauważalne. Jedynym sposobem jej wczesnego rozpoznania jest regularne badanie wzroku u okulisty. Trzeba pamiętać, ze nieleczona jaskra prowadzi do ślepoty. Choć sama choroba jest podstępna, bo jej objawy trudno na początku zauważyć, to mamy określoną grupę czynników ryzyka, na które warto zwracać uwagę. Ważnym przykładem są czynniki genetyczne. Powinniśmy mieć się na baczności jeśli w rodzinie ten problem jest powszechny. Miejmy nadzieję, że badania dadzą efekty i znajdziemy sposób na zapobieganie jaskrze.
00
Dodano 1 rok temu
Tak naprawdę można powiedzieć, że wszystko wpływa na wszystko. Być może wnioski będą miały solidne podstawy, miejmy nadzieję, ale nie zawsze wysiłek fizyczny jest lekarstwem na wszystko. Jaskra to duży problem polskiego społeczeństwa i trzeba walczyć o skuteczne sposoby na zapobieganie schorzeniu. Przede wszystkim należy pamiętać, że jaskra jest chorobą nieuleczalną. Upośledzenie widzenia, które już nastąpiło nie może zostać cofnięte. Jednak odpowiednio wczesne rozpoznanie choroby daje duże szanse na zatrzymanie dalszego jej rozwoju. Celem leczenia jaskry jest powstrzymanie postępu choroby, a konkretnie niszczenia nerwu wzrokowego. W jaskrze z otwartym kątem przesączania stosuje się tzw. betablokery, czyli specjalne krople do oczu. Nie wszyscy pacjenci poważnie podchodzą do leczenia, nie badają się i nie przestrzegają zaleceń lekarskich, a przecież zagrożony jest ich wzrok.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast