Dodano4 dni temu

CZD: zbadani wszyscy pacjenci, nie wykryto koronawirusa

3
odpowiedzi
41
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
20
Dodano 4 dni temu
To bardzo dobra wiadomość. Wśród przeważającej liczby złych informacji potrzebujemy czasami usłyszeć jakąś dobrą. Nie jesteśmy w stanie przebadać wszystkich. Wiadomym jest, że nie potrzeba 15 minut, aby zarazić się koronawirusem. Musimy jednak przeprowadzić pewną selekcję. Najlepiej byłoby przebadać wszystkich, którzy mieli kontakt z lekarzem, jednak obecnie tak szerokie testy są niewykonalne. Miejmy nadzieję, że wkrótce powstaną szybkie testy, które umożliwią lepszą kontrolę stanu epidemii w Polsce.
10
Dodano 4 dni temu
Bardzo dobrze, że w takim miejscu jak Centrum Zdrowia Dziecka przeprowadzono badania pod kątem wystąpienia koronawirusem. Po pierwsze należy zwrócić uwagę, na to, że w tym ośrodku mogą przebywać osoby z obniżoną odpornością, dla których koronawirus stanowi bardzo duże niebezpieczeństwo. Z drugiej jednak strony u dzieci, które nie mają problemów z układem immunologicznym mogą nie występować objawy, jednak mogą być oni nosicielami wirusa co może zwiększać ryzyko przeniesienia wirusa na osoby, które odwiedzają dzieci, a także personel medyczny. Warto zaznaczyć, że wiele z tych osób to osoby starsze, które jak wiemy są najbardziej narażone na wystąpienie powikłań. To dobrze, że udało się uniknąć przypadków zarażenia koronawirusem właśnie w takim miejscu, w którym stosunkowo szybko może dochodzić do jego rozprzestrzeniania. To dowód na to, że są w nim przestrzegana wszelkie zalecenia zarówno co do higieny oraz dezynfekcji wszelkich powierzchni.
00
Dodano 3 dni temu
Wykonywanie badań pod kątem koronawirusa w miejscach, w których przebywa jednocześnie wiele osób. Pamiętajmy o tym, że w dzisiejszych czasach pojawia się wiele informacji odnośnie wspomnianego wirusa. Warto jest pamiętać o podstawowych wiadomościach na jego temat, a szczególnie tego jak należy uniknąć kontaktu z tym patogenem. Wiele osób chce korzystać z maseczek, jednak nie wie jak robić to we właściwy sposób. Po pierwsze zanim się ją nałoży bardzo ważne jest zdezynfekowanie lub umycie rąk. Ważne jest aby maseczka dokładnie przykrywała usta i nos. Podczas jej noszenia nie powinno się dotykać jej rękoma, a jeżeli już do tego dojdzie to konieczne jest jej zmiana. Pamiętajmy o tym, że są one jednorazowe i nie należy ich prać ani dezynfekować. Warto zaznaczyć, że maseczki powinno stosować się w przypadku gdy jest się chorym, albo opiekuje się osobą zakażoną koronawirusem. Pamiętajmy, że równocześnie ze stosowaniem maseczek bardzo ważne jest wciąż dokładne mycie rąk i dbanie o higienę osobistą.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast