Czwarty etap luzowania obostrzeń

9
odpowiedzi
156
wejść
0
ocena
Artykuł pochodzi z serwisu Leksykon.

Przejdź na:
http://leksykon.com.pl/czwarty-etap-luzowania-obostrzen-109660-artykul.html
Odpowiedzi [ 9 ]
50
Dodano 1 miesiąc temu
Dobrze, że Rząd stopniowo znosi obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Jeśli jej rozwój nie zostanie powstrzymany, gospodarki i rynki na całym świecie będą wchodzić w jeszcze większą recesję. Nawet jeśli uda się opanować rozprzestrzenianie się wirusa gólny wzrost na rynkach n i tak może nie powrócić do końca 2020 r. Dodatkowo najprawdopodobniej kolejny sezon wirusowy zacznie się od nowych mutacji, więc nowe metody terapeutyczne, na które liczy wiele osób, mogą okazać się mniej skuteczne niż się spodziewano. Gospodarki znów się skurczą, a rynki znów się załamią. Może i scenariusz ten jest bardzo pesymistyczny, jednak jak najbardziej możliwy. Im szybciej uda nam się przyzwyczaić do życia w cieniu Covid-19, tym lepiej będziemy funkcjonować jako społeczeństwo.
30
Dodano 23 dni temu
Zgadzam się z Panem. Przygotowanie się do kolejnej fali epidemii jest bardzo ważne. Pamiętajmy o tym, że konieczna jest profilaktyka w przypadku chorób zakaźnych, tak aby nie dopuszczać do rozprzestrzeniania się patogenów. W Stanach Zjednoczonych jedna z firm, która zajmuje się produkcją smartwatchy postanowiła produkować respiratory. Jak się okazuje ich wytworzenie jest dosyć tanie, a obsługa stosunkowo prosta. Został on zatwierdzony przez FDA i ma być niedługo dostępny na rynku. Zaletą tego projektu jest to, że duża liczba respiratorów może szybko trafić do najbardziej potrzebujących placówek. Jeżeli chodzi o zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa stworzono odpowiednią powierzchnię, którą ma działanie wirusobójcze. Do tej pory było to trudne do zrealizowania. Odpowiedni stop ma się składać z aluminium z domieszką krzemu i magnezu. Dodatkowo ma być on wytrawiany wodorotlenkiem sodu, dzięki czemu udało się sprawić, że powierzchnia tego stopu ma być chropowata. Dzięki temu przyleganie do nich wirusów jest dużo trudniejsze, co jest istotne w walce z koronawirusem.
50
Dodano 1 miesiąc temu
Podczas gdy koronawirus wciąż rozprzestrzenia się na całym świecie, rządy powróciły do sprawdzonych środków zdrowia publicznego, takich jak dystans społeczny, aby fizycznie ograniczać ilość zakażeń. Niestety konsekwencje dla gospodarki w związku z obostrzeniami były konieczne aczkolwiek okazały się tragiczne dla jej rozwoju. Koronawirus oprowadził do zerwania przepływu towarów i ludzi, zatrzymał gospodarki i doprowadza do globalnej recesji. Zaraza finansowa rozprzestrzenia się teraz tak szybko, jak sama choroba. Nie wyglądało to dobrze już kilka miesięcy temu, gdy w niektórych krajach wirus dopiero zaczynał się rozprzestrzeniać. Miejmy nadzieję na poprawę.
40
Dodano 28 dni temu
Zgadza się sytuacja w różnych częściach świata jest bardzo niepokojąca. Jeszcze do niedawna podobnie występowała ona w niektórych krajach europejskich takich jak Włochy czy Hiszpania. Podkreślenia wymaga fakt, że dzięki odpowiednio wprowadzonym obostrzeniom w naszym kraju w połączeniu z tym, że obywatele naszego kraju w ogromnej większości się do nich stosowały. Dzięki temu uniknęliśmy tak ogromnego obciążenie ochrony zdrowia jak we wspomnianych wcześniej przeze mnie krajach., Wciąż musimy pamiętać o tym aby w miejscach, w których mamy kontakt z innymi osobami nosić maseczki, regularnie myć lub dezynfekować ręce, a także pamiętać o zachowywaniu dystansu społecznego. Eksperci podkreślają, że wciąż nie jest jasne czy najgorsze jest już za czy też przed nami. Nie można również wykluczyć fali epidemii, która może także wystąpić w naszym kraju. Od początku trwania pandemii mówi się o tym, że koronawirus przyczynia się do uszkodzenia płuc. Badania na ten temat przeprowadzono w Chinach i jak się okazuje w przypadku 66 procent badanych, które w ciężki sposób przechodziły infekcję stwierdzono zmiany w płucach, które utrudniały przepływ krwi w naczyniach krwionośnych.
20
Dodano 21 dni temu
Luzowanie obostrzeń trwa już od pewnego czasu. Nie możemy jednak zapominać o tym, aby cały czas chronić siebie, a także inne osoby. Konieczne jest to przykładowo w sklepach spożywczych, które przez okres pandemii były cały czas otwarte. Oczywiście wprowadzono pewne zmiany w ich funkcjonowaniu, do których na początku trudno było się przyzwyczaić. Były one jednak niezbędne aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Konieczne jest jednak dalsze stosowanie się do wszelkich zaleceń. Jeżeli chodzi o produkty spożywcze, to warto jest pamiętać o tym, że żywność nie stanowi bezpośredniego źródła wirusa. Wiele mówiło się o tym, że dzieci nie są w grupie ryzyka jeżeli chodzi o zakażenie wspominanym wirusem. Najnowsze doniesienia sugerują jednak, że koronawirus może przyczynić się do rozwoju zespołu Kawasakiego. Co ciekawe objawy w jego przypadku mogą być podobne jak w przypadku przebiegu COVID-19, dlatego bardzo ważne jest obserwowanie swoich dzieci pod kątem stanu zdrowie, ponieważ skuteczne leczenie wspomnianego zespołu może być rozpoczęte w ciągu 10 dni od pojawienia się pierwszych objawów.
20
Dodano 17 dni temu
Od 30 maja nie ma już obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni otwartej, jeśli zachowamy dystans społeczny. 6 czerwca zostały zniesione kolejne obostrzenia, między innymi dotyczące wesel i instytucji kultury. Po pierwsze zmieniły się zasady dotyczące zakrywania usta i nosa. Aktualnie obowiązywuje jedna generalna zasada: w przestrzeniach ogólnodostępnych, jeżeli to będzie tylko możliwe, zachowanie dystansu dwumetrowego, a noszenie maseczek nie jest obowiązkowe. Jeżeli dwie osoby idą obok siebie, blisko, to dalej zalecane jest noszenie maseczek. Zgromadzenia do 150 osób są dozwolone od 30 maja. Nie oznacza to jednak, że można gromadzić się w dowolnym miejscu. Sanepid będzie przedstawiał rekomendacje, gdzie ze względu na sytuację epidemiologiczną zgromadzenia nie powinny się odbywać, a ostateczną decyzję podejmie samorząd. Może się tak zdarzyć, że będą ogniska koronawirusa i akurat w tym miejscu ktoś zapragnie zrobić zgromadzenie. Należy tu zachować zdrowy rozsądek, pewne kwestie bezpieczeństwa będą tu zastosowane. Również od 30 maja w sklepach nie obowiązują już limity osób. Nadal jest jednak obowiązek noszenia maseczek. To samo dotyczy gastronomii - maseczkę trzeba nosić w drodze do stołu lub do toalety. Organizacja wesel i uroczystości rodzinnych jest możliwa od 6 czerwca, z zachowaniem limitu 150 osób. Weselnicy nie muszą nosić maseczek. Konieczne jest jednak zachowanie obowiązujących wytycznych sanitarnych. Baseny, siłownie, kluby fitness - te wszystkie miejsca mogą być otwarte z zachowaniem środków sanitarnych od 6 czerwca. Dotyczy to też saun, solariów, salonów masażu i tatuażu, parków rozrywki i sal zabaw. Wyjątkiem będą dyskoteki i kluby. Od 30 maja restauracje i bary hotelowe mogą podawać posiłki na salach. Od 6 czerwca natomiast w hotelach mogą zacząć działać baseny, siłownie, kluby fitness. Hotele muszą jednak zachowywać określone zasady sanitarne. Oby tylko nie okazało się, że to odmrożenie nie weszło w życie zbyt wcześnie...
20
Dodano 17 dni temu
Mam nadzieję, że ludzie zaczną bardziej poważnie podchodzić do tematu ochrony w dobie koronawirusa. Nóż się w kieszeni otwiera, gdy widzę ludzi wesoło przemierzających kolejne alejki w sklepie, oczywiście BEZ OBOWIĄZKOWEJ maseczki ochronnej ! Obowiązujące przepisy dają możliwość nieobsługiwania klientów bez maseczek. Właściciel lub obsługa sklepu powinni na to zareagować. Mogą też wezwać odpowiednie służby. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia powtórzył apel, aby przestrzegać obowiązku noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach, m.in. w sklepach, galeriach handlowych, autobusach i w tramwajach. Podkreślił, że rozporządzenie w sprawie nakazów związanych z epidemią daje właścicielom i obsłudze sklepów możliwość nieobsłużenia klienta, który nie ma założonej maseczki. Jeżeli klient przyjdzie do sklepu bez maseczki, rozporządzenie daje możliwość nieobsłużenia tego klienta. Jeżeli nie będzie chciał się dostosować do obowiązku założenia maseczki, proponujemy nieobsługiwanie tego klienta, chociażby z troski o pozostałych klientów, którzy znajdują się w tym momencie sklepie. Zdaniem rzecznika, jeśli będziemy ten obowiązek lekceważyć, to przekonamy się o tym, jak "drastyczne konsekwencje" może to wkrótce przynieść. Może okazać się, że do pewnych obostrzeń będziemy musieli powrócić....
00
Dodano 14 dni temu
Oczywiście wprowadzanie kolejnych luzowań jest bardzo ważne, z uwagi na to aby gospodarka mogła prawidłowo funkcjonować. Mówi się jednak o tym, że jeżeli sytuacja będzie ulegać pogorszeniu to możliwe jest ponowne wprowadzenie pewnych obostrzeń. Są one niezbędne aby nie dochodziło do tak dramatycznych sytuacji jak w innych krajach, w których wirus przenosił się w bardzo szybkim tempie. Konsekwencją tego jest chociażby fakt, że na świecie stwierdzono już około pół miliona zgonów spowodowanych infekcją koronawirusa. Przebieg choroby jest znacznie cięższy w przypadku starszych osób, a także tych u których występują choroby układu sercowo-naczyniowego, układu oddechowego, cukrzyca typu 2, otyłość, a także przewlekłe choroby nerek. Wśród powikłań, które są coraz częściej obserwowane w ostatnim czasie mówi się o depresji, zaburzeniach lękowych, a także udarach, które częściej diagnozowane są u osób po 60 roku życia.
00
Dodano 13 dni temu
Pojawiła się pewna propozycja, że obostrzenia mogą powrócić w tych częściach Polskich, w których stwierdza się wzrost zachorowań. Jest to moim zdaniem dobry pomysł, który pozwoli na zahamowanie wzrostu zachorowań, ale w pewnym sensie zabezpieczeniu także gospodarki o czym wspomina użytkownik adam99. Dobrą informacją jest to, że naukowcom z Lublina udało się opracować test, który pozwala na określenie, kto jest bardziej podatny na cięższy przebieg choroby w przypadku infekcji koronawirusem. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które opiera się na analizie mutacji genetycznych, które mogą predysponować do tego, że nasz organizm będzie gorzej radził sobie w przypadku choroby COVID-19. Wymaz pobiera się z wewnętrznej części policzka, a na wyniki czeka się około 48 godzin. Być może dzięki temu, że test został opracowany w naszym kraju będzie on dużo łatwiej dostępny dla naszych obywateli.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast