Dodano1 rok temu

Czy wykonywanie ćwiczeń umysłowych może spowolnić spadek zdolności poznawczych?

4
odpowiedzi
544
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
40
Dodano 1 rok temu
Coraz więcej mówi się o działaniach, których założeniem jest zmniejszenie ryzyka występowania zaburzeń poznawczych związanych z różnymi chorobami neurodegeneracyjnymi lub po prostu starzeniem się. W przypadku większości chorób istotną rolę odgrywa profilaktyka, która niestety wciąż jest pomijana, co uważam oczywiście za coś co wymaga modyfikacji i to możliwie jak najszybciej. Według najnowszych analiz coraz większej liczby osób będą dotykać zaburzenia, o których mowa w artykule. Również z tego powodu warto jest skupić się na działaniach, które poprawią profilaktykę, diagnostykę oraz leczenie.
10
Dodano 1 rok temu
Działania, o których Pan wspomniał zapewne wynikają z tego, że nasza wiedza na temat chorób neurodegeneracyjnych jest cały czas pogłębiana dzięki doniesieniom naukowym. Badacze na całym świecie starają się wykazać jakie czynniki zmniejszają, a jakie zwiększają ryzyko zachorowania. Wielu z nich koncentruje się również na określaniu biomarkerów, które pozwalają ustalić czy dochodzi do rozwoju schorzenia, w możliwie najwcześniejszym stadium. Dzięki temu można pogłębić diagnostykę, postawić rozpoznanie i odpowiednio szybko wdrożyć właściwe leczenie, które zahamuje progresję choroby.
30
Edytowany Dodano 1 rok temu
Ćwiczenie mózgu poprzez różnego rodzaju aktywności z pewnością pozytywnie wpływa na jego funkcjonowanie. Starsze osoby bardzo często szukają sobie różnych zajęć, które mogłoby się wydawać służy im po prostu zajmowaniem czasu, ale jakby się dobrze na tym zastanowić to wiele z nich może właśnie być pewnego rodzaju treningiem mózgu. Tego typu działania dobrze jest zaczynać na długo przed osiągnięciem starości, co sprawi, że być może ryzyko występowaniu zaburzeń neurodegeneracyjnych będzie dużo mniejsze.
00
Dodano 1 rok temu
Od dawna powtarza się, że trening mózgu jest niezwykle ważny w przypadku starszych osób. Według najnowszych doniesień coraz więcej ludzi w przyszłości będzie cierpieć na różne zaburzenia neurodegeneracyjne. Biorąc również pod uwagę fakt, że długość życia dzięki osiągnięciom medycyny znacznie się wydłuża to należy skupić się na tym, jak tym zaburzeniom można skutecznie zapobiec. Moim zdaniem nawet jeśli trening mózgu może w niewielkim stopniu zahamować spadek zdolności poznawczych, to w połączeniu chociażby ze zdrową dietą czy regularną aktywnością może sprawić, że po zsumowaniu tych pozytywnych czynników ryzyko będzie o wiele mniejsze.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast