E-recepty wystawiane są w 285 miastach

6
odpowiedzi
179
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 6 ]
10
Dodano 10 miesięcy temu
Myślę, że e-recepta okazała się dobrym rozwiązaniem. Wielu lekarzy i farmaceutów sceptycznie patrzyło na jej funkcjonowanie w praktyce, jednak okazuje się, że system działa poprawnie. Większość pacjentów i tak przychodzi z kartką do apteki, ale elektroniczna forma wyeliminowała wiele błędów w sposobie wystawiania recept. Mniej stresu dla wszystkich.
10
Dodano 10 miesięcy temu
Uważam, że zmiana, która czeka nas w przyszłym roku nie wywoła żadnych zaburzeń w funkcjonowaniu systemu realizacji recept. E-recepta będzie obowiązkowa i pacjenci muszą zacząć się do niej przyzwyczajać. Zgadzam się z Panią, również uważam, że zamiana recept papierowych na elektroniczne nie będzie tak przerażająca jak się nam z początku wydawało. Dobrą funkcją jest możliwość podejrzenia recept na koncie pacjenta.
20
Dodano 10 miesięcy temu
Jestem fanem rozwiązań jakie daje nam w dzisiejszych czasach telemedycyna. Jest to bardzo duże ułatwienie nie tylko dla lekarzy, ale również pacjentów. Jak widzimy e-recepta przyjęła się bardzo dobrze w naszym kraju. Jak wiedzieliśmy w początkowych etapach wprowadzenia elektronicznych rozwiązań w naszym kraju były pewne problemy jeżeli chodzi o wyposażenie placówek medycznych, a także obsługi komputerów. Jak widzimy z upływem czasu problem ten został rozwiązany i coraz większa liczba placówek decyduje się wystawiać e-recepty, a także e-zwolnienia. Warto zaznaczyć, że w przypadku e-recept dużo bardziej ułatwiona jest także praca farmaceutów, którzy czasem mieli problem z rozczytaniem recept, co mogło się wiązać z wydaniem niewłaściwego leku. Wydaje mi się, że z upływem czasu coraz większa liczba lekarzy będzie decydowała się na nowoczesne rozwiązania. Jak wiemy ich dużą zaletą jest to, że pozwalają na zaoszczędzenie dużej ilości czasu. Dzięki temu lekarz może poświęcić więcej czasu pacjentowi, a tego niestety coraz częściej brakuje.
10
Dodano 9 miesięcy temu
Zgadzam się z Pana komentarzem. W dzisiejszych czasach stanowczo zbyt mało czasu poświęca się pacjentowi. Często prowadzi to do sytuacji, że szuka on różnych informacji w Internecie odnośnie swojego stanu zdrowia, które nie zawsze są trafne. Stosowanie różnych metod, które są reklamowane w Internecie czasem może nawet być związane z zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia. Warto jest więc stosować różne rozwiązania, które pozwalają na zaoszczędzenie czasu. W innych krajach europejskich już jakiś czas temu wprowadzono elektroniczne recepty i funkcjonują one do dzisiaj z bardzo dużym zadowoleniem, zarówno lekarzy, pacjentów, a także farmaceutów. Cieszę się, że taka opcja pojawiła się również w naszym kraju.
10
Dodano 10 miesięcy temu
Wydaje mi się, że powinniśmy cały czas korzystać z nowoczesnych rozwiązań, które ułatwiają nam życie. Moim zdaniem wraz z upływem czasu cały czas będą pojawiać się rozwiązania, które mogą przyczynić się do poprawienia funkcjonowania ochrony zdrowia w naszym kraju. Internetowe Konto Pacjenta wydaje się być bardzo dobrym rozwiązaniem, które daje wiele korzyści zarówno pacjentowi, a także miejscom, w którym pacjent będzie się leczył.
00
Dodano 9 miesięcy temu
Kilka dni temu w Gdańsku wystawiono milionową e-receptę. To pokazuje, że wprowadzenie tego rodzaju rozwiązania cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród lekarzy. Według mnie jest to bardzo dobra droga, aby funkcjonowanie ochrony zdrowia w naszym kraju było dużo bardziej sprawne tak jak wspomniał użytkownik aimaro. Najstarszy lekarz wystawiajacy receptę ma ponad 80 lat, a najmłodszy 26. Z kolei najstarszy pacjent ma blisko 100 lat, a najmłodszy urodził się w tym roku. To pokazuje, i utwierdza nas w tym, że nie ma żadnych barier wiekowych zarówno ze strony lekarzy jak i pacjentów. 97 procent aptek i punktów aptecznych jest już przygotowanych do realizacji e-recept. Brawo!
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast