eKonsylium w poznańskim szpitalu klinicznym ma ułatwić diagnostykę pacjentów

4
odpowiedzi
108
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
30
Dodano 1 miesiąc temu
Z pewnością przeznaczenie tak dużej kwoty pieniędzy przyczyni się do tego, że pewne założenia, które mają na celu pomoc pacjentom zostaną w odpowiedni sposób zrealizowane. Wiele mówi się o tym, że cyfryzacja w ochronie zdrowia staje się coraz bardziej zaawansowana co przynosi wiele korzyści nie tylko dla pacjentów ale również personelu medycznego. Bardzo często w całym procesie leczenia problem stanowi całościowa dokumentacja medyczna, która przecież odgrywa niezwykle ważną rolę, szczególnie jeśli na poszczególnych etapach czy to diagnostyki czy leczenia, pacjent przebywa w różnych placówkach medycznych. Aby zapobiec ewentualnym pomyłkom, albo zredukować ich występowanie do minimum może warto jest sięgnąć po rozwiązanie opisane w artykule.
20
Dodano 1 miesiąc temu
Systematycznie wprowadzane są nowe rozwiązanie, które są oparte na telekomunikacji takiej jak telefony czy Internet. Moim zdaniem korzystanie z tego typu udogodnień jest jak najbardziej słuszne. Często zdarza się, że nie ma możliwości skonsultowania się z lekarzem na żywo bo chociażby jest na zwolnieniu czy urlopie, a jego wiedza jest niezbędna do chociażby postawienia właściwej diagnozy czy zaplanowania najskuteczniejszego leczenia. Moim zdaniem konsultowanie się z lekarzami różnej specjalizacji jest bardzo ważnym krokiem aby ująć pacjenta całościowo. Z pewnością będzie to dla niego dużo bardziej korzystne pod wieloma względami.
10
Dodano 1 miesiąc temu
Działania, których celem jest poprawa diagnostyki są niezbędne. Trzeba pamiętać o tym, właściwa droga leczenia zaczyna się właśnie od prawidłowej diagnostyki. Im jest ona łatwiejsza i szybciej możną ją postawić tym jest to korzystniejsze dla pacjenta. Również ze względów oszczędności może okazać się to pozytywne, ponieważ może zostać ograniczona liczba badań, które nie zawsze okazują się niezbędne. Mam nadzieję, że tego typu rozwiązania będą cieszyć się coraz większym zainteresowaniem w innych placówkach medycznych na terenie naszego kraju.
00
Dodano 20 dni temu
Z różnych powodów pacjentom czasami zdarza zgubić się istotne informacje z przebiegu jego procesu leczenia. W takich wypadkach często pacjent musi ponownie udać się do placówki medycznej aby otrzymać dokumentację, a zdarzają się przypadki, że nieświadomie, przez pomyłkę przekazują oni lekarzowi niewłaściwe dane co z pewnością może w znaczny sposób utrudnić dalsze leczenie. Rozwiązanie, o którym mowa może w dużym stopniu zredukować ryzyko ewentualnych pomyłek, a co najważniejsze przyspieszyć wszelkie procedury. Jak widzimy wdrożenie tego rozwiązania jest kosztowne, ale z pewnością okaże się bardzo przydatne.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast