Dodano23 dni temu

Eksperci: konieczne systemowe rozwiązania w walce z epidemią otyłości i cukrzycy typu 2

3
odpowiedzi
80
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
10
Dodano 23 dni temu
Myślę, że bardzo ważna jest edukacja żywieniowa. Różnorodność i równowaga są kluczem do zdrowej diety. Jedząc mieszankę węglowodanów, białka i tłuszczu w posiłkach utrzymuje się uczucie pełności na dłużej i dostarcza składników odżywczych, których organizm potrzebuje. Złożone węglowodany, takie jak te zawarte w produktach pełnoziarnistych, świeżych owocach i warzywach, nie tylko dostarczają więcej energii niż przetworzona skrobia i cukier, zapewniają one również wolniejsze jej zużywanie. Wybór spośród wszystkich grup żywności jest bardzo ważny, ponieważ dzięki odpowiedniemu zestawieniu można uzyskać witaminy i inne składniki, których dziecko potrzebuje w miarę upływu czasu. Więc warto mieszać i próbować, jeść coś czego nie jadło się w dniu poprzednim, by uzupełnić dietę. Odpowiednie tłuszcze są także bardzo ważne. Źródła "zdrowych tłuszczów" obejmują olej rzepakowy, oliwę z oliwek i tłuste ryby, a także awokado, oliwki, orzechy i nasiona. Koniecznie trzeba ograniczyć tłuszcze nasycone i unikać tłuszczów trans. Tłuszcze nasycone powinny pochodzić z mięs o wysokiej zawartości tłuszczu, pełnego mleka, olejów czy masła.
10
Dodano 23 dni temu
Bardzo dobrze, że poświęca się uwagę zwiększającej się liczbie przypadków cukrzycy, nadwagi i otyłości. Poprzez akcje informacyjne oraz pomoc ze strony specjalistów możemy zapobiec narastaniu problemu. Istotne jest, że konferencja została skierowana nie tylko do lekarzy i pielęgniarek, ale również do osób spoza otoczenia medycznego, które mają znaczący wpływ na wychowanie i rozwój dzieci. Jest to przykład pracy zespołowej i tylko dzięki podobnej współpracy będziemy w stanie rozwiązać problem. I tak coraz częściej się słyszy o akcjach promujących zdrowy tryb życia oraz o regulacjach mających na celu zakazanie sprzedaży w szkołach śmieciowego jedzenia. Jednak potrzebne są nie tylko wiedza i profilaktyka. Potrzebujemy realnych pomysłów i działań w leczeniu dzieci, u których już występuje nadwaga.
00
Dodano 13 dni temu
Nie ma wątpliwości co do tego, że trzeba podjąć odpowiednie kroki aby zmniejszyć liczbę osób z otyłością i cukrzycą typu 2. Niestety oba te schorzenia w większości przypadków są związane z nieprawidłowym stylem życia, na który składa się niewłaściwa dieta oraz brak lub zbyt niska aktywność fizyczna. Pamiętajmy o tym, że duża liczba kampanii prozdrowotnych może nie okazać się skuteczna jeżeli świadomość Polaków co do profilaktyki przewlekłych chorób nie ulegnie zmianie. Oczywiście wraz z każdą kolejną kampania udaje się przekonać coraz większą liczbę Polaków do tego, że warto jest zmienić swoje złe nawyki. Co prawda wymaga to czasu i samodyscypliny jednak jest to jak najbardziej opłacalne i z pewnością z czasem będą zauważalne oczekiwane efekty. Pamiętajmy o tym, że to w większości od nas samych będzie zależało nasze zdrowie. Koniecznie należy wspomnieć w tym temacie o dzieciach, u których zostaje coraz częściej diagnozowana cukrzyca 2 typu oraz otyłość. Dzieci coraz mniej uwagi przywiązują do tego aby uprawiać jakiś sport czy nawet ćwiczyć na zajęciach wychowania fizycznego, co kiedyś było największą atrakcją w szkole. Szeroki dostęp do słodyczy, słodkich napojów czy wysokoprzetworzonych produktów również przyczynił się do obecnej sytuacji.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast