Dodano14 dni temu

Eksperci: nie można zaniechać leczenia raka z powodu epidemii

7
odpowiedzi
72
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 7 ]
50
Dodano 14 dni temu
Niestety w przypadku leczenia onkologicznego czas ma ogromne znaczenie. To prawda, nie możemy przestać leczyć pacjentów z innymi chorobami z powodu epidemii. Jesteśmy na prostej drodze do katastrofalnych konsekwencji jeśli nie zaczniemy godzić leczenia Covid-19 z innymi schorzeniami. Miejmy nadzieję, że epidemia chyli się ku końcowi i szybko będziemy mogli wrócić do normalnego funkcjonowania szpitali.
40
Dodano 10 dni temu
Zgadza się. Musimy jak najszybciej dostosować się do obecnej sytuacji. Bardzo ważne jest aby żadna terapia nie została przerywana, szczególnie w przypadku tak niebezpiecznych chorób jak nowotwory. Jak Pani wspomniała czas w ich przypadku odgrywa ogromne znaczenie, dlatego bardzo ważne jest aby pacjenci nie przerywali leczenia. Również w przypadku innych schorzeń należy postępować zgodnie z zaleceniami ekspertów. Podczas pandemii powstało wiele nowych wytycznych. Podobnie jest w przypadku astmy. W przypadku tej choroby dochodzi do przewlekłego stanu zapalnego błony śluzowej dróg oddechowych, który sprawia, że łatwiejszy sposób wirus może wniknąć do organizmu. To powinien być sygnał, że konieczne musi być stosowanie się do zaleceń lekarzy, a jak się okazuje w przypadku tej choroby robi to tylko 40 procent pacjentów. Wiele osób boi się, że glikokortykosteroidy mogą pogorszyć funkcjonowanie układu immunologicznego. Lekarze przekonują, że stosowanie ich w tak niskich dawkach nie stanowi zagrożenia i należy kontynuować ich przyjmowanie.
50
Dodano 14 dni temu
Zgadzam się. Pacjenci onkologiczni są w obecnej sytuacji zagrożeni nie tylko nową chorobą, ale również brakiem odpowiedniego leczenia i opieki medycznej. Planowane zabiegi są odwoływane, a choroba postępuje. W pierwszych tygodniach epidemii wszyscy rzucili się na hamowanie rozwoju epidemii zapominając o najciężej chorych. Teraz nauczyliśmy się funkcjonować w nowej rzeczywistości i jak najszybciej powinniśmy wznowić leczenie nie tylko nowotworów, ale również wszystkich innych stanowiących zagrożenie dla zdrowia i życia chorób.
30
Dodano 10 dni temu
Zgadzam się zarówno z Panią jak i z poprzednimi wypowiedziami, że istotny jest szybki powrót do normalnego funkcjonowania placówek medycznych, szczególnie tych, w których przeprowadza się leczenie onkologiczne. Musimy pamiętać o tym, aby zwracać uwagę na wszelkie nowe zalecenia oraz informacje odnośnie koronawirusa, które mogą przyczynić się do tego, że jego rozprzestrzenianie stopniowo będzie się zmniejszać. Wśród tych działań można zaliczyć zwracanie uwagi na nietypowe objawy, takie jak zaburzenia węchu oraz smaku, które mogą świadczyć o tym, że doszło do infekcji wspomnianym wirusem. Jak się okazuje mogą one występować częściej niż charakterystyczne dla koronawirusa objawy takie jak gorączka, bóle mięśni i stawów, problemy z oddychaniem, a także osłabienie. Dzięki takim informacjom osoby mogą jeszcze dokładniej obserwować swój organizm i w razie niepokojących objawów informować odpowiednie służby. Przeprowadzanie badań jest bardzo ważne, szczególnie w przypadku osób, które nie mają typowych objawów. Aby zmniejszyć ryzyko zakażenia eksperci podkreślają również, że warto jest systematycznie wietrzyć mieszkania, domy czy też pomieszczenia, w których jednocześnie przebywa dużo osób.
20
Dodano 9 dni temu
Okres pandemii jest bardzo stresujący dla większości z nas. Pacjenci onkologiczni z uwagi na swój stan zdrowia z pewnością są zestresowani jeszcze bardziej. Jak wiemy taki stan niekorzystnie może wpływać na ich stan zdrowia. Bardzo ważne jest więc, aby mogli oni w trakcie tego trudnego okresu mogli liczyć na dalszą terapię. Musimy pamiętać o tym, że najtrudniejszy okres związany z pandemią koronawirusa będzie prawdopodobnie trwał aż do momentu opracowania szczepionki. Pewna doktor pochodząca z naszego kraju pracuje w Stanach Zjednoczonych nad jej stworzeniem. Podkreśla, że nowy wirus mutuje 2-3 razy wolniej niż wirus grypy co jest oczywiście dobrą informacją, i z pewnością na początkowych etapach badań ułatwia naukowcom prace nad szczepionką. Warto zaznaczyć, że mutacje w wielu przypadkach są bardziej niekorzystne dla wirusa niż dla nosiciela. Obecne badania wykazały, że nie doszło do mutacji w przypadku koronawirusa, które sprawiłyby, że stałby się bardziej niebezpieczny i śmiertelny dla człowieka. W tym roku w sezonie grypowym może dojść dodatkowo do zwiększenia zachorowań na koronawirusa. To może być trudna sytuacja, jednak jak się okazuje zaszczepienie się przeciwko wirusowi grypy może korzystnie wpłynąć na funkcjonowanie układu odpornościowego i przygotować organizm na infekcję.
10
Dodano 3 dni temu
Tak jak Pan wspomniał, pandemia przyczyniła się do tego, że wiele osób mogło być narażonych na przewlekły stres. Doskonale wiemy, że może to negatywnie wpłynąć na zdrowie psychiczne. Według badań przeprowadzanych na początku maja okazało się, że znacznie wzrosła liczba osób w naszym kraju, które mogą mieć problemy psychiczne, co z pewnością spowodowane jest tym trudnym okresem. Jeżeli chodzi o młodsze osoby w wieku 18-24 lat to częściej w przypadku nich diagnozowana była depresja. Spowodowane jest to między innymi tym, że przez długi okres nie mogli się oni spotykać z rówieśnikami, a także wychodzić z domu co z pewnością było czymś nowym i nietypowym. Musimy jednak pamiętać, że takie działania były konieczne aby zahamować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jeżeli chodzi o starsze osoby to częściej dotykał ich lęk związany ze strachem o zdrowie swoje i swoich bliskich. Warto wspomnieć o tym, że sytuacja w naszym kraju, a także Europie powoli udaje się opanować. Dużo poważniej wygląda to w Ameryce Południowej, a także Azji. Spowodowane to może być gorszymi warunkami sanitarnymi, a także brakiem odpowiedniej wydolności ochrony zdrowia. Miejmy nadzieję, że może w takiej sytuacji pomoc zostanie zaoferowana z innych krajów ponieważ niesienie bezinteresownej pomocy w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne.
00
Dodano 3 dni temu
Eksperci wspominają o tym, że kolejny szczyt zachorowań na COVID-19 może się pojawić najbliższej jesieni. Z pewnością dla wielu z nas są to bardzo niepokojące informacje patrząc na sytuację jaka występuje w Polsce i na świecie i jak wiele konsekwencji było związane z epidemią koronawirusa. Musimy zdać sobie sprawę, że okres pomiędzy falami pandemii będzie momentem, w którym wiele nadziei będzie pokładać się w stworzeniu skutecznego leku. Aktualnie prowadzone są liczne badania nad stworzeniem skutecznej substancji do zwalczania wspomnianego wirusa. Liczne badania przeprowadza się także w Polsce, jednak konieczne jest także sprawdzenie skuteczności tych leków w warunkach klinicznych. Bardzo ważne w walce z koronawirusem jest także przeprowadzanie możliwie największej ilości testów. Takie testy są również opracowywane w naszym kraju. Naukowcy z Państwowej Akademii Nauk stworzyli test, który dostał pozytywną opinię Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Jest to bardzo dobra informacja ponieważ nie będzie konieczności kupowania ich z zagranicy co z pewnością wiąże się z dużymi oszczędnościami.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast