Dodano22 dni temu

Eksperci: nie znamy ostatecznego wpływu zanieczyszczeń na zdrowie

4
odpowiedzi
72
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
20
Dodano 22 dni temu
Niestety to prawda. Musi minąć wiele lat, abyśmy mieli pełny obraz szkód jakie wywołuje Smog składa się z kombinacji substancji zanieczyszczających powietrze, które mogą zagrażać zdrowiu ludzkiemu, szkodzić środowisku, a nawet powodować szkody materialne. Może powodować lub pogarszać problemy zdrowotne, takie jak astma, rozedma płuc, przewlekłe zapalenie oskrzeli i inne problemy z oddychaniem, a także podrażnienie oczu i zmniejszona odporność na przeziębienia i infekcje płuc. Miejmy nadzieję, że z biegiem czasu uda nam się powstrzymać wzrost zanieczyszczeń powietrza.
20
Dodano 22 dni temu
Każdy, kto angażuje się w aktywność fizyczną na świeżym powietrzu - od joggingu po pracę fizyczną - może odczuwać skutki zdrowotne związane ze smogiem. Aktywność fizyczna powoduje, że oddychamy szybciej i głębiej, narażając płuca na więcej zanieczyszczeń. Starszym osobom doradza się, aby przebywali w pomieszczeniach w ciężkie smogowe dni. Prawdopodobnie są oni narażeni na zwiększone ryzyko działania szkodliwych efektów smogu ze względu na swój wiek. Jednak jak każdy inny dorosły, osoby starsze będą narażone na większe ryzyko narażenia na smog, jeśli już cierpią na choroby układu oddechowego, są aktywne na zewnątrz lub są wyjątkowo podatne zanieczyszczenia powietrza. Grupą zwiększonego ryzyka są też dzieci. Spędzają dużo czasu na zabawie na zewnątrz. Są one również bardziej podatne na astmę - najczęstszą przewlekłą chorobę u dzieci - i inne dolegliwości układu oddechowego niż dorośli. Już teraz obserwujemy wzrost zachorowań na astmę wśród dzieci.
10
Dodano 18 dni temu
Niestety coraz trudniej jest znaleźć w większych miastach miejsca gdzie można wykonywać aktywność na świeżym powietrzu. Ciekawą informacją jest to, że maseczki antysmogowe oraz oczyszczacze powietrza mogą faktycznie mogą nie być skuteczne. Największym problemem z pewnością jest to, że jakość powietrza wciąż jest bardzo zła, szczególnie w sezonie grzewczym, który obecnie trwa. Coraz częściej dochodzą do nas informacje odnośnie wpływu zanieczyszczeń powietrza na nasze zdrowie. Jak się okazuje cząsteczki zawarte w smogu są szkodliwe nie tylko dla zdrowia fizycznego ale także psychicznego. Być może również z tego powodu coraz częściej diagnozowana jest większa liczba osób z zaburzeniami psychicznymi. Liczne akcje zachęcające do dbania o środowisko są bardzo potrzebne ponieważ wciąż niewystarczająca liczba Polaków zdaje sobie sprawę, że emitowane przez nich samych zanieczyszczenia mogą być szkodliwe dla nich samych.
00
Dodano 7 dni temu
Co roku mówi się o tym, jak konieczne jest wprowadzenie zmian, które przyczynią się do tego, że stan powietrza w polskich miastach będzie lepszy. Oczywiście w wielu przypadkach da się zauważyć, że odpowiednie działania w wielu miastach zaczęły być podejmowane. Przykładowo w Krakowie lata dron, który zbliża się przykładowo do kominów w domach jednorodzinnych i dzięki odpowiedniej aparaturze jest w stanie ocenić co jest usuwane do otoczenia przez jego mieszkańców. Jeżeli istnieje podejrzenie, że spalany jest węgiel czy inne zabronione surowce, to właściciele mogą liczyć się z tym, że otrzymają mandat. Jakiś czas temu w naszym kraju ruszył bardzo duży projekt, którego celem jest wymiana starych pieców, a także termomodernizacja budynków. Dzięki izolacji budynków oraz wymiany okien zmniejsza się ilość traconej przez budynek energii, dzięki czemu do jego ogrzania konieczne jest spalenie mniejszej ilości paliw. Coraz częściej zachęca się w różny sposób do korzystania z komunikacji miejskiej, na tyle ile jest to oczywiście możliwe. Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł ponieważ pozwoli na zredukowanie korków, a także pozwoli na zmniejszenie ilości zanieczyszczeń, które trafiają do powietrza.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast