Dodano9 dni temu

Eksperci: otyłość największym zagrożeniem dla zdrowia

3
odpowiedzi
31
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
00
Dodano 9 dni temu
Otyłość przyczynia się do rozwoju wielu chorób metabolicznych. Wielu osobom wydaje się, że przejście na zdrową dietę musi być skomplikowane. Należy zrozumieć, że zmiany są niezbędne. Różnorodność i równowaga są kluczem do zdrowej diety. Jedząc mieszankę węglowodanów, białka i tłuszczu w posiłkach utrzymuje się uczucie pełności na dłużej i dostarcza składników odżywczych, których organizm potrzebuje. Złożone węglowodany, takie jak te zawarte w produktach pełnoziarnistych, świeżych owocach i warzywach, nie tylko dostarczają więcej energii niż przetworzona skrobia i cukier, zapewniają one również wolniejsze jej zużywanie. Wybór spośród wszystkich grup żywności jest bardzo ważny, ponieważ dzięki odpowiedniemu zestawieniu można uzyskać witaminy i inne składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania.
00
Dodano 9 dni temu
Powinniśmy jeść więcej produktów zawierających zdrowe tłuszcze. Myślę, że wiele osób wciąż nie wie jakie korzyści płyną z spożywania większej ilości produktów zawierających NNKT. Należy pamiętać o dostarczaniu nienasyconych kwasów tłuszczowych i białka. Dlatego warto jeść ryby, ale trzeba także wybrać odpowiednie. Ważne jest, aby uzyskać białko z różnych źródeł - w tym właśnie z ryb. Zawierają DHA i EPA, tłuszcze omega-3, które odgrywają ważną rolę w rozwoju i funkcjonowaniu organizmu. NNKT wspierają pracę serca oraz całego układu krwionośnego. Działają przeciwzakrzepowo, a także obniżają stężenie trójglicerydów i cholesterolu.
00
Dodano 6 dni temu
Niestety jest to prawda. W dzisiejszych czasach coraz częściej można zauważyć otyłe osoby. Co gorsza wśród tych osób bardzo często są dzieci. W naszym kraju od dawna przeprowadza się cały czas liczne kampanie, które mają zachęcić społeczeństwo do zdrowego odżywiania, a także regularnej aktywności fizycznej. Należy zadbać o to aby młodzi ludzi wyrabiali prawidłowe nawyki dietetyczne możliwie jak najwcześniej. Warto zadbać o to, aby dzieci od najmłodszych lat unikali produktów wysokoprzetworzonych. Jeżeli młoda osoba nie spróbuje na wczesnych etapach życia takich produktów to dochodzi do takich sytuacji, że produkty takie nie smakują takim osobom w przyszłych latach. Oczywiście jeżeli zdarzy się czasami zjeść takie produkty, to nic złego się nie stanie. Coraz częściej tworzone są produkty o dużo gorszej jakości. Wielu firmom produkującym żywność zależy po prostu na tym aby zarobić jak największą liczbę pieniędzy, nie troszcząc się o zdrowie konsumentów. Owoce i warzywa zawierają znacznie mniejszą ilość substancji, które są bardzo istotne dla naszych organizmów. Z tego powodu między innymi cały czas aktualizowana jest piramida żywieniowa. Wydaje mi się, że z tego względu rodzice powinni cały czas obserwować co należy zmieniać w diecie najmłodszych. W artykule wspomniano bardzo poważne powikłania jakie niesie za sobą otyłość. Moim zdaniem to właśnie to powinno być sygnałem dla każdego z nas jak ważna jest profilaktyka. Mam nadzieję, że w przyszłości ten problem w naszym kraju ulegnie redukcji i więcej osób będzie dbała o swoje zdrowie.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast