Dodano14 dni temu

Gdańsk: Pierwsze w Polsce mobilne centrum testowe walk-thru

7
odpowiedzi
78
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 7 ]
50
Dodano 14 dni temu
Uniwersytety pełnią bardzo ważną rolę w walce z epidemią. Cieszę się, że prywatne firmy łączą siły ze środowiskiem naukowym, aby skuteczniej walczyć z epidemią. Najważniejszym działaniem jest wykonywanie jak największej ilości testów. Również Uniwersytet Medyczny w Poznaniu uruchomił punkt, w którym bezpłatnie można wykonać badania w kierunku zakażenia koronawirusem. Nie zawsze możemy liczyć na środki państwowe w tej kwestii. Często potrzebne jest wsparcie prywatnych inwestorów.
30
Edytowany Dodano 10 dni temu
To dobrze, że kolejne miasta w Polsce decydują się na otwieranie podobnych punktów. Przeprowadzanie testów jest bardzo ważne, również w przypadku osób, które nie mają charakterystycznych objawów. Jak się bowiem okazuje mogą występować także symptomy, które na razie nie były wiązane z infekcją koronawirusem. Wśród nich wymienia się między innymi zaburzenia węchu oraz smaku. Wiele osób może nie mieć typowych objawów, które zwykle sprawiają, że chory pozostaje w domu oraz decyduje się na przebadanie pod ewentualnego zakażenia. Takie doniesienia mogą sprawić, że większa liczba osób zostanie przebadana. Eksperci podkreślają również, że przybywanie na zewnątrz budynków wiąże się z mniejszym ryzykiem zakażenia niż będąc wewnątrz nich. Może to być także znak, że warto jest systematycznie wietrzyć pomieszczenia, szczególnie tych, w których przebywa wiele osób. Systematycznie znoszone są obostrzenia, jednak bardzo ważne jest aby nie zapominać o wszelkich zaleceniach dotyczących higieny osobistej.
50
Dodano 14 dni temu
Wiele osób rzeczywiście ma problem z pobraniem próbek do testów ze względu na brak samochodu. To wspaniała inicjatywa. Zgadzam się z poprzednią wypowiedzią - najważniejsze są testy, testy i jeszcze raz testy. Tylko w ten sposób będziemy wiedzieli z czym się mierzymy i będziemy mogli reagować w odpowiedni sposób.
40
Dodano 12 dni temu
To bardzo ciekawe rozwiązanie, które dobrze, aby zostało wprowadzone także w innych miejscowościach w naszym kraju. To świetnie, że tak wiele instytucji zaangażowało się w powstanie takiego punktu. Musimy pamiętać o tym, że w dzisiejszych czasach bardzo ważna jest współpraca w różnych dziedzinach. Dzięki temu osiągnięcie ważnych celów będzie dużo łatwiejsze. Jak możemy przeczytać w artykule miejsce, w którym będa pobierane próbki od pacjentów będzie w odpowiedni sposób przygotowane, tak aby w jak największym stopniu zminimalizować ryzyko zakażenia. Warto zauważyć, że coraz więcej miejsc jest przystosowanych do tego, aby rozprzestrzenianie wirusa było zredukowane do minimum. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest to, że punkt ten jest mobilny i ma możliwość przemieszczenia się. Umieszczenie punktu w dobrze skomunikowanym miejscu pozwoli mieszkańcom Gdańska łatwo do niego dotrzeć. Jest to też ciekawa forma zachęcania osób do aktywnego przemieszczania się po mieście. Coraz częściej jeśli chcemy udać się na przykład do fryzjera czy lekarza musimy wcześniej umówić się telefonicznie. W dzisiejszych czasach jest to szczególnie ważne ponieważ jak na razie musimy ograniczyć kontakt z innymi ludźmi.
00
Dodano 3 dni temu
Połączenie możliwości jakie dają takie mobilne centrum z wykorzystywaniem testów opracowanych i produkowanych w naszym kraju może okazać się bardzo skuteczne w walce z koronawirusem. Naukowcy z Państwowej Akademii Nauk opracowali taki test, który został pozytywnie oceniony przez Narodowy Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Dzięki takiej możliwości nie będzie konieczności kupowanie takich testów z innych krajów, co z pewnością będzie wiązało się ze znacznymi oszczędnościami, które w obecnych czasach są bardzo ważne. Mówi się o tym, że jesienią może dojść do ponownego szczytu zachorowań na COVID-19. Jedno jest pewne w przypadku drugiej fali epidemii będziemy dużo lepiej przygotowani, a podejmowanie kluczowych decyzji może być łatwiejsze. W tym czasie naukowcy z pewnością będą bardzo intensywnie pracować nad opracowaniem skutecznych leków, a także szczepionek. Również my sami musimy zadbać o swoje zdrowie i przygotować swój organizm na ewentualną infekcję. Z pewnością regularny wysiłek, a także zdrowa dieta w tym pomogą.
20
Dodano 9 dni temu
Trzeba robić wszystko aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, szczególnie do momentu opracowania szczepionki. Jedna z polskich naukowców pracuje nad szczepionką przeciwko koronawirusowi w Nowym Jorku. Podkreśla ona, że wirus ten mutuje około 2-3 razy wolniej niż wirus grypy co jest bardzo istotne, szczególnie na początku badań nad pierwszą szczepionką. Wspomina jednak, że musimy na nią czekać około roku. Ciekawe jest to, że w przypadku wirusów ich mutacje są potencjalnie bardziej szkodliwe dla nich samych niż dla nosicieli. Na aktualnym etapie badań nie stwierdza się, aby koronawirus mutował w taki sposób, że byłby bardziej niebezpieczny i śmiertelny dla człowieka. Warto zaznaczyć, że jesienią może dojść do jednoczesnej dużej ilości zachorowań na grypę oraz zakażeń koronawirusem. Jak się okazuje Ci, którzy jeszcze nie zaszczepili przeciwko grypie to dobrze aby to zrobili ponieważ może okazać się to skuteczne w walce z wirusem, który przyczynił się do wystąpienia pandemii. Dzięki temu w pewnym stopniu układ odpornościowy gospodarza będzie dużo lepiej przygotowany.
10
Dodano 3 dni temu
Z pewnością ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa jest bardzo ważnym założeniem. Jak na razie w znacznym stopniu udało się opanować pandemię koronawirusa w Europie, jednak sytuacja występująca w Ameryce Południowej i Azji jest dużo bardziej poważna. Spowodowane jest to gorszymi warunkami sanitarnymi, a także brakiem odpowiedniej wydolności ochrony zdrowia. Aktualna sytuacja jest bardzo problematyczna dla znacznej części społeczeństwa. Z pewnością wiele osób może mieć problemy psychiczne wynikające z tego, że wprowadzono wiele ograniczeń, które były konieczne aby w jak największym stopniu ograniczyć liczbę zakażeń. Jak się okazuje najbardziej narażeni byli młodzi ludzie w przedziale wiekowym 18-24 lat. W ich przypadku częściej występowała depresja. Spowodowane jest to tym, że nie mogli oni kontaktować się ze swoimi rówieśnikami, co w tym wieku z pewnością jest bardzo ważne. W przypadku starszych osób częściej diagnozowany był lęk z uwagi na obawy dotyczące stanu zdrowia.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast