Dodano11 dni temu

Gdańsk: Specjaliści na Jarmarku św. Dominika za darmo badali mieszkańców i turystów

4
odpowiedzi
38
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
10
Dodano 11 dni temu
To wspaniale, że tyle osób miało szansę skorzystać z porady lekarskiej. Regularne badania są bardzo ważne. Nie zawsze mamy czas, aby zatrzymać się na chwilę w naszym rozkładzie zajęć i skupić się na zdrowiu.
10
Dodano 11 dni temu
To prawda, a czasami wystarczą podstawowe badania, aby wykryć groźną chorobę. Badanie ciśnienia oraz cukru we krwi uchroni nas przed rozwojem cukrzycy lub ewentualnym incydentem sercowo-naczyniowym. Zauważyłam, że coraz więcej miast organizuje tego typu badania. Odbywają się one najczęściej w miejscach, przez które przewija się dużo osób takie jak centra handlowe czy wydarzenia kulturalne. Warto łączyć przyjemne z pożytecznym.
10
Dodano 7 dni temu
Organizacja tego typu spotkań ze specjalistami wydaje mi się być bardzo dobrym pomysłem. Jarmark św. Dominika co roku przyciąga bardzo dużo zainteresowanych. Jest to więc świetny moment, aby zachęcić ludzi do przebadania się. Bardzo często ludzie nie chcą się badać z uwagi na to, że ciężko jest im wykonać pierwszy krok. Moim zdaniem wśród naszego społeczeństwa wciąż jest zbyt niski poziom świadomości jeżeli chodzi o regularne wykonywanie badań oraz działania profilaktyczne. Bardzo ważną rzeczą jaką jaka miała miejsce na tym Jarmarku było to, że udało się zdiagnozować pewne nieprawidłowości. Z pewnością specjaliści skierowali dalej pacjentów aby wykonali dokładniejsze badania. Miejmy nadzieję, że diagnoza została postawiona odpowiednio wcześnie i dalsze leczenie odbędzie się bez żadnych problemów. Mam nadzieje, że w przyszłości w większej ilości miast w naszym kraju takie akcje będą miały miejsce.
00
Dodano 5 dni temu
Według mnie bardzo ważną kwestią jest to, że badania były przeprowadzane za darmo. Bardzo często barierą w wykonywaniu wielu badań są właśnie finanse. W szczególności dotyczy to osób starszych, których emerytury lub renty nie są często wystarczające aby wykonać dodatkowe badania istotne dla zdrowia. Wydaje mi się, że dzięki takim akcjom uda się nakłonić z czasem coraz większą liczbę Polaków do dbania o swoje zdrowie. Dobrze, że wykonano podstawowe badania takie jak pomiar glukozy oraz ciśnienia tętniczego ponieważ obywatele naszego kraju często nie robią nawet tych podstawowych badań co przyczynia się do tego, że żyją z niezdiagnozowaną chorobą, która stanowi zagrożenie dla ich zdrowia, a nawet życia.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast