Dodano15 dni temu

Gdańsk: Szpital im. św. Wojciecha na Zaspie będzie miał nowoczesny blok operacyjny

6
odpowiedzi
49
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 6 ]
00
Dodano 15 dni temu
Duża inwestycja na wielką skalę to oczywiście dobra wiadomość. Jest ona możliwa głównie dzięki dofinansowaniu. Ważne, że coś się dzieje. Dla Gdańskiego szpitala jest to szansa na polepszenie opieki zdrowotnej, standardów i daje też możliwość rozwoju. Dla pacjentów z problemami kardiologicznymi szansa na polepszenie zdrowia i ratowanie życia .Budowa nowego bloku operacyjnego, nowy sprzęt i zwiększona ilość personelu medycznego będzie miała duży wpływ na funkcjonalność szpital. Fachowo przeszkolony personel zrobi wiele dobrego.. Oby jak najwięcej takich inwestycji.
00
Dodano 11 dni temu
Bardzo dobre wiadomości ! Cieszy mnie, że pieniądze nie są marnowane, tylko wykorzystywane w potrzebnym celu. Jak wiemy miejsc szpitalnych nie jest nigdy za dużo i powinny być one na bieżąco odnawiane oraz dostosowywane do obecnie panujących standardów i odpowiadające nowinkom medycznym, zarówno w zakresie leczenia, jak i rekonwalescencji. Ciekawą informacją jest również inicjatywa rozpoczęcia wolontariatu. Sama jako nastolatka, zafascynowana medycyną i całym szpitalnym światem, chciałam pomagać ludziom, poznawać świat lekarzy i pacjentów od tej najbliższej strony , ale niestety nie było ku temu możliwości. Myślę, że taki projekt spełni wiele oczekiwań i pomoże podwyższyć standardy gdańskiego szpitala.
00
Dodano 11 dni temu
Dobrze, że nowa część szpitala nastawiona jest na oddziały urazowo-ortopedyczny, urologiczny i kardiologiczny. Co roku można trafić na informacje, że właśnie lekarzy tych specjalizacji najbardziej brakuje we wszystkich województwach naszego kraju. Widać to chociażby po tym, że właśnie na te trzy specjalizacje jest najwięcej miejsc specjalizacyjnych w Polsce. Nowe skrzydło szpitalne da miejsca pracy większej ilości lekarzy, umożliwi naukę większej ilości rezydentów czy studentów, a co za tym idzie - podniesie prestiż gdańskiego szpitala. Niestety, żyjemy w czasach, gdy pacjent urazowy (ortopedyczny) musi nieraz odwiedzać kilka różnych szpitali, by znaleźć się w końcu pod opieką ortopedy, a wiemy, że w takich przypadkach czas gra kluczową rolę. Miejmy nadzieję, że budowa zakończy się planowo i już za półtora roku Gdańsk będzie mógł pochwalić się nowymi oddziałami, gotowymi do pomocy wszystkim wymagającym leczenia .
00
Dodano 11 dni temu
Zgadzam się z wszystkimi przedmówcami. To mobilizujące, że szpitale ciągle się rozbudowują i powiększają swoją infrastrukturę o kolejne oddziały. Gdański Szpital im. Świętego Wojciecha rozwija się bardzo prężnie. Rok temu tamtejszy Zakład Diagnostyki Radiologicznej został wyposażony w nowy tomograf komputerowy za ponad 3 mln zł. A niedługo po tym zmodernizowany został oddział neonatologiczny. Takie informacje są potrzebne i powinny być nagłaśniane, ponieważ informują społeczeństwo, że Polska stoi na wysokim poziomie lecznictwa i nie ustępuje nowym technikom, czy aparaturom wykorzystywanym na całym świecie. Podnosi to zaufanie polskiego pacjenta i zakorzenia w nim przekonanie o tym, że mogą z całą ufnością powierzyć swoje zdrowie i życie polskim lekarzom. Inne ośrodki zdrowia powinny brać przykład z gdańskiego szpitala. Oby tak dalej !
00
Dodano 4 dni temu
Cieszy mnie, że są jeszcze osoby, które przemyślanie potrafią spożytkować powierzone im ogromne sumy pieniędzy. Według mnie otworzenie oddziału zajmującego się problemami kardiologicznymi, wyposażonego w najnowszy sprzęt pozwoli na szybszą diagnostykę i leczenie chorób układu krążenia, które dotyczą coraz większej liczby Polaków. Posiadanie jednocześnie takiej ilości sal operacyjnych pozwoli na przeprowadzanie wielu operacji w tym samym czasie, które nieraz są konieczne na przykład po wypadkach komunikacyjnych, a obecność oddziału zajmującego się urazami ortopetydycznymi pozwoli takim pacjentom, szybko wrócić do zdrowia. Na uwagę zasługuje też fakt, że na miejscu obecne będą urządzenia do diagnostyki obrazowej, co pozwoli na ewentualne szybsze leczenie.
00
Dodano 3 dni temu
Otwarcie nowych oddziałów wyposażonych w nowoczesny sprzęt skierowany zarówno do leczenia i diagnostyki to świetna wiadomość. W naszym kraju coraz częściej otwierane są podobne placówki. To podwyższa standard leczenia oraz pozwala na stosowanie nowoczesnych technologii, które jeszcze bardziej zwiększają szanse na przeżycie pacjentom. Na uwagę zasługuje też to, że została wyznaczona spora ilość bezpłatnych miejsc parkingowych. Miejsca te w okolicach szpitala są zwykle drogie, a takie rozwiązanie pozwoli pacjentom i im rodzinom, czasem na wielogodzinne przebywanie w placówce, nie myśląc o kosztach. Pozytywne informacje niesie też ostatni akapit artykułu. Prowadzenie szkoleń z psychologii i psychoonkologii to bardzo ważny aspekt w leczeniu. Takie zajęcia pomogą pacjentom przetrwać trudny okres choroby oraz rehabilitacji.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast