Dodano5 lat temu

Global Conference on Primary Health Care z udziałem polskiego wiceministra zdrowia

3
odpowiedzi
277
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
00
Dodano 5 lat temu
Zdrowie jest podstawowym prawem człowieka, ale niestety nie we wszystkich krajach i jest respektowane. W naszej opinii istnieje wiele praw, które teoretycznie z automatu przysługują obywatelom poszczególnych państw. Są to między innymi prawa do wolności, edukacji, wyboru i opieki zdrowotnej. Ze względu na różne powody, polityczne lub ekonomiczne, obywatele różnych państw nie mają dostępu do opieki zdrowotnej na równych warunkach. W niektórych krajach jest ona bardzo dobrze rozwinięta, w innych nie jest zapewniona nawet nawet w podstawowej formie.
00
Dodano 5 lat temu
Zgadzam się, nierówności te powinny być wyrównane. Kraje wysoko rozwinięte powinny pomóc rządom innych państw w zapewnieniu chociażby podstawowej opieki medycznej. Ze względu na różne, również polityczne kwestie, ta rola państwa nie jest dobrze spełniona. Niektóre kraje ogarnięte są wojną lub zmagają się z klęską żywiołową. W takim wypadku pomoc zwykle płynie strumieniem. Są jednak również kraje, które potrzebują takiej pomocy, ale nie mówi się o tym. Konferencja pozwala naświetlić obraz opieki zdrowotnej na całym świecie. Wyciągnijmy z niej wnioski.
00
Dodano 4 lata temu
Co najmniej 400 mln ludzi na całym świecie nie ma dostępu do tak podstawowych świadczeń medycznych, jak opieka nad kobietą w ciąży, szczepienia dzieci, leczenie gruźlicy, a nawet do wody pitnej - wynika z piątkowego raportu WHO i Banku Światowego. Dokument wskazuje, że 6 procent mieszkańców badanych krajów żyje w skrajnym ubóstwie i dysponuje dziennie jedynie kwotą 1,25 dolara, gdyż opłacają oni koszty opieki zdrowotnej. Ten raport to dzwonek alarmowy. Wynika z niego, że daleko jest do powszechnej opieki medycznej. Musimy poszerzyć dostęp do opieki i chronić najbiedniejszych z uwagi na wydatki na ochronę zdrowia, które powodują dotkliwe dla nich trudności finansowe. Tak wysoki wskaźnik pauperyzacji osłabia nasz cel, jakim jest wyeliminowanie skrajnego ubóstwa. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i Bank Światowy zalecają, aby kraje realizowały cel, jakim jest powszechny dostęp do opieki zdrowotnej dla co najmniej 80 procent populacji; ponadto każdy powinien być wolny od konieczności płacenia na służbę zdrowia znacznych sum, które doprowadzają do jego ubóstwa.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast