Dodano1 rok temu

Gorzów Wlkp.: Ponad 300 operacji robota da Vinci

4
odpowiedzi
540
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
30
Dodano 1 rok temu
To świetnie, że w naszym kraju przeprowadza się tyle operacji z użyciem nowoczesnego robota. W coraz większej ilości ośrodków specjaliści mają go do swojej dyspozycji, co z pewnością podnosi jakoś udzielanych świadczeń. Oczywiście w parze z pojawiającymi się nowymi technologiami idzie doskonalenie zawodowe personelu medycznego, tak aby dostosować swoją wiedzę do nowych rozwiązań. Lekarze bardzo chwalą sobie możliwości jakie daje im robot da Vinci. Są mniej przemęczeni, a niektóre zabiegi, które do tej pory nie były możliwe lub obarczone były wysokim ryzykiem, przy pomocy tego sprzętu przebiegają dużo sprawniej i bezpieczniej dla chorego.
20
Dodano 1 rok temu
Istnieje wiele doniesień na temat tego, że powikłania są dużo mniejsze po operacjach przeprowadzanych przy pomocy robota, a okres hospitalizacji i powrotu pacjenta do zdrowia jest krótszy niż po standardowej operacji. Tak jak Pan wspomniał na mapie Polski coraz więcej szpitali ma na swoim wyposażeniu ten sprzęt. To przyczynia się do tego, że dostęp do tak zaawansowanych operacji staje się dużo bardziej równomierny co z punktu widzenia pacjentów, zwłaszcza tych, którzy mają ograniczone możliwości przemieszczania się odgrywa ogromną rolę.
10
Dodano 1 rok temu
Dzięki funduszom unijnym cały od wielu lat dochodzi do stopniowego rozwoju szpitali w naszym kraju. W całej Polsce da się zauważyć nowoczesny sprzęt w postaci na przykład karetek czy modernizacji placówek medycznych. Roboty da Vinci w znacznym stopniu usprawniły przeprowadzenie operacji. Lekarze bardzo sobie chwalą możliwości jakie daje ten zaawansowany sprzęt. Dzięki temu są mniej obciążeni zarówno fizycznie jak i psychicznie co z pewnością przełoży się na to, że dłużej będą w stanie nieść pomoc pacjentom, a ryzyko wypalenia zawodowego będzie dużo mniejsze.
00
Dodano 1 rok temu
Z roku na rok wzrasta liczba operacji przeprowadzonych przy pomocy robota da Vinci. Również z czasem kolejni lekarze kształcą się pod kątem tego, aby móc w jak najlepszy sposób z niego korzystać. Aktualnie istnieje coraz więcej możliwości, które pozwalają na przeprowadzenie różnego rodzaju symulacji, które pozwalają zarówno rozwijać jak i doskonalić umiejętności operowania przy udziale robotów, czy innych technologii, które coraz częściej pojawiają się na salach operacyjnych w polskich szpitalach.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast