Dodano1 rok temu

Jednodniowa pediatria w WIM-PIB

3
odpowiedzi
474
wejść
0
ocena
Artykuł pochodzi z serwisu Leksykon.

Przejdź na:
http://leksykon.com.pl/jednodniowa-pediatria-w-wim-pib-115155-artykul.html
Odpowiedzi [ 3 ]
20
Dodano 1 rok temu
To dobrze, że w naszym kraju pojawiają się tego typu oddziały, które stają się coraz popularniejsze w polskich szpitalach. W niektórych placówkach takie oddziały "jednodniowe" funkcjonują już od dłuższego czasu i jak dotąd pracownicy i sami pacjencji bardzo sobie je chwalą. Również pozytywną wiadomością jest to, że zachodzą pozytywne zmiany w pediatrii, która jak wiemy w ostatnich miesiącach czy latach nie jest w zbyt dobrej kondycji. Jeśli jest taka możliwość to oczywiście bardzo dobrze, że mali pacjencji nie muszą przebywać nocy w szpitalu, co z ich punktu widzenia, a także rodziców jest sporym udogodnieniem.
10
Dodano 1 rok temu
Wspomniał Pan o bardzo ważnej kwestii, a mianowicie o pobycie najmłodszych pacjentów w szpitalu. W wielu sytuacjach utrudnione jest aby mogli z nimi przebywać rodzice, co z pewnością jest dla nich sytuacją stresową. Ta z kolei często nie jest bez znaczenia jeżeli chodzi o całościowy przebieg leczenia ponieważ wiele mówi się o odpowiednim nastawieniu psychicznym jako ważnym elemencie terapii. Jeżeli dziecko ma możliwość aby wszystkie procedury związane właśnie z leczeniem zrealizować w ciągu jednego dnia, nawet jeśli byłoby to bardzo intensywne to w moim odczuciu jest to rozwiązanie, które warto jest stopniowo wprowadzać na większej ilości oddziałów.
00
Dodano 1 rok temu
Z pewnością dzięki rozwojowi medycyny, możliwe stało się aby maksymalnie skrócić okres hospitalizacji. Również związane jest to z tym, że kadra jest dużo lepiej wykwalifikowana, dzięki licznym kursom i szkoleniom. Zarówno dla starszych jak i młodszych pacjentów jest to istotne ponieważ chyba większość z nich najlepiej czuje się w warunkach domowych. W ośrodku stawia się na jak najdokładniejszą, a jednocześnie szybko postawioną diagnozę. Dzięki temu możliwe będzie sprawne rozpoczęcie leczenia, które zwiększa sukces na sukces terapeutyczny.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast