Dodano1 rok temu

„Kardiologia Prewencyjna 2022 – wytyczne, wątpliwości, gorące tematy”, 18- 19.11.2022 r., Kraków

4
odpowiedzi
143
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
30
Dodano 1 rok temu
Od lat w środowisku medycznym powtarza się jak ważna jest profilaktyka w całościowym ujęciu funkcjonowania ochrony zdrowia. Przedstawiono wiele analiz, które jednoznacznie pokazują, że profilaktyka jest oczywiście korzystna z punktu widzenia pacjenta, ale również budżetu, który jak wiemy cały czas wymaga wszelkich oszczędności, a niestety nie zawsze udaje się to osiągnąć. Moim zdaniem bardzo dobrze, że tego typu wydarzenia wciąż są organizowane w naszym kraju, przez co wiedza lekarzy na to w jaki sposób pacjencji mogą dbać o swoje zdrowie jest na coraz lepszym poziomie.
00
Dodano 1 rok temu
Z pewnością od lat podkreśla się, że przy odpowiednich działaniach profilaktycznych jest duża szansa na zredukowanie ogromnej ilości przypadków chorób cywilizacyjnych, które jak wiemy stanowią poważny problem na całym świecie i określa się je mianem epidemii. Każdego roku ilość tych przypadków systematycznie wzrasta, co pokazuje, że wprowadzenie tego działań jest natychmiast potrzebne. Choroby kardiologiczne również mają ogromny związek z trybem życia jaki prowadzimy, a spora część pacjentów niestety nie wie w jaki sposób chronić się przed ich rozwojem. Wydaje mi się, że tego typu wydarzenie powinny być realizowane cyklicznie, a wszelkie wnioski jakie z nich wypłynął powinny być dostępne, nie tylko na stronach z zaawansowaną wiedzą medyczną, ale także na portalach, które codziennie odwiedza duża liczba Polaków.
20
Dodano 1 rok temu
Co jakiś czas zmieniają się różne wytyczne odnośnie badań profilaktycznych czy schematów leczenia schorzeń kardiologicznych. Z tego też względu uważam za bardzo dobre posunięcie jakim jest organizowanie tego typu spotkań, na których mogą być przedstawiane najnowsze informacje ze świata medycyny. Często na takich konferencjach specjaliści z różnych ośrodków w naszym kraju mogą wymienić się swoimi doświadczeniami chociażby na temat innowacyjnych czy też standardowych metod leczenia. Miejmy nadzieję, że i tak będzie podczas tej opisanej w artykule.
10
Dodano 1 rok temu
Wydaje mi się, że bardzo dobrym posunięciem jest to, że na konferencję są zapraszani specjaliści z różnych dziedzin, a nie tylko kardiologii. Coraz bardziej popularne, co moim zdaniem jest dobre, jest to aby podchodzić do pacjenta całościowo. Pracownicy ochrony zdrowia powinni ze sobą ściśle współpracować i konsultować pacjentów, aby zapewnić mu ochronę na jak najlepszym poziomie. Na plus jest również współpraca międzynarodowa, dzięki której możliwe jest przekazywanie doświadczeń na temat leczenia w różnych częściach świata, co z pewnością przynosi wiele korzyści.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast