Dodano1 rok temu

Karmiące piersią matki mają niższe ryzyko chorób serca i udaru

4
odpowiedzi
574
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
00
Dodano 1 rok temu
Dziwię się co jest przyczyną, że tak wiele młodych nawet matek rezygnuje obecnie z tego, by karmić swoje dzieci piersią. Jest to tym bardziej dziwnym w mojej opinii zjawiskiem, że przecież ze wszystkich stron zarzuca się młode kobiety informacjami odnośnie tego jak wiele korzyści zdrowotnych daje taki model żywienia maluchów. Czasem jestem dodatkowo zdumiona faktem, że nawet kobiety które przebywają na urlopach macierzyńskich nie chcą swoich pociech karmić naturalnie piersią. A przecież nie ma argumentów którymi można by takie panie usprawiedliwić. Zwłaszcza, że chodzi tylko i wyłącznie o ich własną wygodę, a to już chyba w każdym przypadku trzeba uznać za coś karygodnego. I nie wątpliwie tracą na tym nie tylko dzieci, ale właśnie i same matki. Czasem mam wrażenie, że niektóre kobiety łatwiej do karmienia piersią jest przekonać takimi argumentami jak na przykład fakt szybszego powrotu do wagi sprzed ciąży i tym podobne. Co przecież nie powinno mieć miejsca, a nawet jeśli ma to powinno być raczej marginalnym zdarzeniem a nie rutynowym postępowaniem i czymś typowym dla wielu kobiet, które jak mogłoby się przynajmniej wydawać bardziej dbają o swoją talię i szczupłą sylwetkę czy wygląd zewnętrzny nić o zdrowie swoich nowo narodzonych dzieciaczków.
00
Dodano 1 rok temu
"Resetowanie metabolizmu" może być prawdą. Karmienie piersią wymaga dużej ilości energii, dlatego łatwiej jest powrócić do stanu sprzed ciąży. Może nie nazwałabym tego resetowaniem - to trochę wyolbrzymione stwierdzenie. Każdy wysiłek organizmu przyczynia się do zmobilizowania zapasów energii (jeżeli trwa dostatecznie długo). Jak wiadomo wysiłek fizyczny pozwala zmniejszyć ryzyko np. zawału serca, udaru itp. Ochronny wpływ karmienia piersią jest więc faktem, ale nie jest to bezpośrednia przyczyna zmniejszonego ryzyka chorób sercowo-naczyniowych.
00
Dodano 1 rok temu
Kolejna zaleta karmienia piersią. Karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka i jest dobre dla zdrowia mamy. Nie zawsze jest łatwe. Czasami kobiety zmagają się z wieloma problemami związanymi z karmieniem piersią takimi jak np. niewystarczającą ilością pokarmu lub bólem związanym z karmieniem. Warto jednak walczyć o dostarczanie dziecku własnego pokarmu ze względu na jego skład, który bardzo korzystnie wpływa na zdrowie i rozwój malucha. Producenci pokarmu sztucznego prześcigają się w formułach, które mają być jak najbardziej zbliżone do mleka matki. Nie ma jednak takiego produktu, który w 100% odpowiadałby mleku matki i dawałby dokładnie takie same korzyści. Dopóki pokarm matki jest niezastąpiony, trzeba czasami mierzyć się z przeciwnościami. Nie zapominajmy też o więzi, która wzmacnia się jeszcze bardziej.
00
Dodano 1 rok temu
Niektóre badania sugerują, że karmienie piersią może nieco zmniejszyć ryzyko raka piersi, szczególnie jeśli jest ono kontynuowane przez dłuższy okres. Trudno to jednak zbadać, ponieważ karmienie piersią przez długi czas jest rzadkością. Wyjaśnienie tego możliwego skutku może polegać na tym, że karmienie piersią zmniejsza całkowitą liczbę cykli menstruacyjnych kobiety (tak samo, jak rozpoczęcie miesiączki w późniejszym wieku lub przejście przez wczesną menopauzę). Tak czy owak karmienie piersią daje wiele korzyści zarówno matce jak i dziecku.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast