Dodano9 dni temu

Kielce: małoinwazyjne operacje trzustki

3
odpowiedzi
37
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
20
Dodano 9 dni temu
Bardzo dobrze, że kolejne ośrodki w naszym kraju przeprowadzają innowacyjne zabiegi, podnosząc jakość leczenia polskich pacjentów. Mam nadzieję, że takich ośrodków będzie systematycznie przybywać, tak że dostęp do nowoczesnych metod terapii będzie równomierny w całym kraju. Jak czytamy w artykule zabiegi przeprowadzane na trzustce są wysoce skomplikowane i wymagają bardzo dużej precyzji operatora. Im zabieg jest mniej traumatyczny, a zakres uszkodzeń tkanek mniejszy, co przekłada się na to, że okres powrotu do zdrowia z pewnością jest szybszy, a hospitalizacja krótsza.
10
Dodano 8 dni temu
Obecnie chirurgia rozwija się w bardzo szybkim tempie. Z pewnością przyczyniają się do tego stopniowo wprowadzane nowe techniki operacyjne, ale ogromny przełom nastąpił dzięki wprowadzeniu robotów chirurgicznych, dzięki czemu możliwe jest przeprowadzanie jeszcze bardziej skomplikowanych zabiegów, przy mniejszym ryzyku ewentualnych niepowodzeń i powikłań. Oczywiście nie są one jeszcze w stanie całkowicie zastąpić lekarza, jednak w wielu sytuacjach stają się niezbędne. Takie operacje są korzystne dla pacjentów, ale również dla lekarzy, ponieważ zabiegi są przeprowadzane szybciej, dzięki czemu specjalista, krócej jest przy stole, co zapewne przełoży się na to, że na przestrzeni lat będzie on mógł dłużej pracować.
00
Dodano 4 dni temu
Zgadzam się z Panem. Postęp w medycynie jest ogromny, czego nie da się nie zauważyć. Szpitale stopniowo, cały czas są zaopatrywane w najnowocześniejszy sprzęt, który jest stosowany na całym świecie i który ma pomóc pacjentom. Coraz częściej w różnych dziedzinach medycyny stawia się na zabiegi minimalnie inwazyjne. Jest to najczęściej pierwszy rodzaj terapii, który zostaje zastosowany i gdy nie przynoszą one oczekiwanych rezultatów, to wtedy decyduje się na zabiegi bardziej zaawansowane, które niestety są obarczone większym ryzykiem niepowodzenia, a także wszelkiego rodzaju powikłań.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast