Kielce: Ortopedzi z WSzZ stosują nowe endoprotezy

3
odpowiedzi
108
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
30
Dodano 1 miesiąc temu
Aktualnie coraz więcej osób wymaga operacji, podczas których wykorzystuje się endoprotezy stawu kolanowego lub biodrowego. Z pewnością w dużym stopniu związane jest to z tym, że polskie społeczeństwo starzeje się i sporą jego część stanowią seniorzy, którzy dzięki postępowi medycyny żyją coraz dłużej. Sprawy układ ruchu jest niezmiernie ważny dla starszych osób, zwłaszcza tych, które żyją same. Pozwala im to na pewnego rodzaju niezależność, a dla bardzo wielu z nich jest to bardzo ważny aspekt, który daje im dużą satysfakcję i zadowolenie z siebie.
20
Dodano 1 miesiąc temu
To co zostało wspomniane w drugiej części Pani wypowiedzi jest bardzo ważne w kontekście seniorów. Należy wziąć pod uwagę fakt, że w podeszłym wieku trudności w poruszaniu się w połączeniu z lekami, które często mają liczne działania niepożądane na przykład pod postacią zawrotów głowy. Takie połączenie może prowadzić do groźnych upadków, które mogą spowodować złamanie szyjki kości udowej. Taki uraz bardzo często sprawia, że osoba przestaje być już sprawna do końca życia, a niektóre powikłania mogą prowadzić nawet do śmierci.
00
Dodano 11 dni temu
Wydaje mi się, że bardzo ważne jest aby od razu po przeprowadzonej operacji pacjencji mogli liczyć na możliwie najszybszy dostęp do zabiegów rehabilitacyjnych pod okiem specjalistów- zarówno lekarzy jak i fizjoterapeutów. Dzięki temu możliwi będzie szybszy powrót do zdrowia i sprawności. Bardzo dobrze aby w czasie rehabilitacji pacjenci dostawali informacje odnośnie tego w jaki sposób należy ćwiczyć w domu, ponieważ nie można zapominać o tym, że taka norma dbania o swoją kondycję jest bardzo ważnym etapem całego leczenia. Istotne jest aby zwiększyć dostęp do tego rodzaju świadczeń w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast