Dodano19 dni temu

Lekarze rodzinni ostrzegają przed skutkami palenia

7
odpowiedzi
66
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 7 ]
20
Dodano 19 dni temu
Dobrze, że lekarze mówią o destrukcyjnym wpływie palenia papierosów na organizm. Palenie tytoniu pozostaje najważniejszą możliwą do uniknięcia przyczyną przedwczesnej śmierci, a rzucenie palenia jest najbardziej opłacalną strategią zapobiegania chorobom sercowo-naczyniowym oraz nowotworom płuc. Wprowadzono ograniczenia i ostrzeżenia dotyczące palenia tytoniu, w wielu krajach – w niektórych bardziej niż w innych, z dużymi różnicami w zależności od skali problemu. Ograniczenia i regulacje rządowe odniosły sukces; wysokie podatki na wyroby tytoniowe są najskuteczniejszym środkiem polityki na rzecz ograniczenia palenia wśród młodych ludzi. Należy to jednak uzupełniać ciągłymi kampaniami edukacyjnymi dotyczącymi zdrowia, skierowanymi szczególnie do młodych osób. Potrzebne są ograniczenia w reklamie, promocji i finansowaniu przez przemysł.
30
Dodano 19 dni temu
Palacze, którzy chcą skończyć z nałogiem, powinni otrzymać profesjonalną pomoc ze strony lekarza rodzinnego oraz w razie takiej potrzeby – móc skorzystać z konsultacji psychologicznych. Krótkie spotkania, podczas których specjalista udziela rad na tema tego co zrobić , aby rzucić palenie wraz ze wsparciem farmakologicznym i wizytami kontrolnymi są skuteczne i bezpieczne, ale niewystarczająco stosowane. Jeśli pacjent chce rzucić palenie, należy przygotować plan, w tym uwzględnia się przybliżoną datę całkowitego rzucenia palenia, informacje dla przyjaciół i rodziny z prośbą o wsparcie, usunąć cały tytoń i przedmioty związane z paleniem z najbliższego otoczenia, a na koniec powinno się ustalić wizyty, najlepiej jedną na dwa tygodnie, a następnie co miesiąc przez cztery miesiące. Podczas wizyty kontrolnej należy wspierać pacjenta na drodze do wolności od nałogu. W przypadku nawrotu należy rozważyć bardziej intensywne podejście, takie jak skierowanie do specjalnego ośrodka.
20
Dodano 17 dni temu
Zgadzam się z Panią. Leczenie nałogów powinno być przeprowadzane kompleksowo. Czasem leczenie farmakologiczne, które jest nam przedstawiane w różnych reklamach może nie być wystarczające i konieczna jest pomoc specjalisty. Jak się okazuje, takie spotkania bardzo często okazują się skuteczne i pacjenci zwykle nie wracają do nałogu. Niestety czasem aby osoba uzależniona osoba zrozumiała jak szkodliwy jest jej nałóg należy używać bardzo mocnych argumentów. Wydaje mi się, że bardzo trafionym pomysłem było umieszczenie na opakowaniach zdjęć przedstawiających osoby z powikłaniami powstałymi na skutek palenia. Bardzo często trzeba także powtarzać pacjentom, że na skutek palenia, cierpią nie tylko oni, ale także osoby z jej najbliższego otoczenia.
20
Dodano 19 dni temu
Bardzo cieszy mnie fakt, że coraz częściej wspomina się o szkodliwości palenia papierosów. W dzisiejszych czasach co prawda mniej osób jest uzależnionych od tytoniu jednak jest wciąż pewna grupa osób, która chętnie sięga po ten rodzaj używek. Chodzi tutaj o młodzież. Cały czas wśród nastolatków bardzo popularne jest palenie papierosów, które w wielu przypadkach jest według młodych ludzi przejawem dorosłości. Czasem aby przypodobać się innym osobom, trzeba robić to co one, dlatego też spora część młodych ludzi pali właśnie z tego powodu. Bardzo dobrze, że lekarze przekazują swoim pacjentom jak ważne jest unikanie palenia, jednak wydaje mi się, że warto jest podejmować większą ilość kampanii przeprowadzanych w szkołach. Aktualnie żyjemy w czasach gdzie duży nacisk kładzie się na zdrowy styl życia. Miejmy nadzieję, że z czasem coraz więcej osób będzie decydowało się żyć bez nałogów co da im szansę na uniknięcie wielu chorób cywilizacyjnych.
00
Dodano 15 dni temu
Jednym z powodów dla którego coraz większa liczba Polaków rezygnuje z palenia jest cały czas wzrastająca cena papierosów. Każdy sposób, który ma zachęcić naszych obywateli do zmiany złych nawyków wydaje mi się być bardzo dobrym pomysłem. Pozostając jeszcze przy sprawach finansów. Czasem aby przekonać inną osobę do tego, aby zaprzestała wykonywać rzeczy, które faktycznie im szkodzą jest uświadomienie im ilu trudu, cierpienia, a także pieniędzy związane jest z leczeniem. Podkreślić też należy, że nie tylko ten konkretny pacjent cierpi, ale również cała jego najbliższa rodzina. W tym momencie warto również podkreślić, że paląc w domu czy też w samochodzie narażamy bezpośrenio na zagrożenie toksycznymi składnikami najbliższych członków rodziny palacza. Jak się okazuje bierne palenie jest równie szkodliwe. Ponadto jak pokazały niedawno przeprowadzone badania, to że dana osoba pali papierosy w innym pomieszczeniu, nie zabezpiecza w stu procentach innych osób mieszkających w danym domu czy mieszkaniu. Składniki dymu papierosowego osiadają bowiem na meblach, firankach i mogę być wdychane przez osobę niepalącą nawet po długim czasie. Jak się okazuje składniki te mogą również poprzez wentylację dostawać się do innych pomieszczeń. Dlatego wydaje mi się, że jeżeli dana osoba pali papierosy to powinna to robić na dworze, a najlepszą opcją jest całkowite zrezygnowanie z tego nałogu.
10
Dodano 11 dni temu
Lekarze rodzinni odgrywają bardzo ważną rolę w ochronie zdrowia w naszym kraju. To oni najczęściej mają kontakt z pacjentami i mogą im przekazywać niezbędne zalecenia co do dbania o zdrowie. Palenie papierosów to bardzo szkodliwy nałóg, który ma destrukcyjny wpływ na wiele układów. Najgroźniejsze są zdecydowanie różnego rodzaju nowotwory, np. płuc, krtani, czy też te zlokalizowane w obrębie jamy ustnej. Żyjemy w czasach, w których przeprowadzono ogromną liczbę badań potwierdzających to, jak szkodliwe są związki zawarte w dymie papierosowym. Na dodatek cały czas prowadzone kampanie prozdrowotne powinny wpływać na świadomość palaczy, zniechęcając ich do nałogu.
00
Dodano 7 dni temu
Zgadzam się. To na lekarzach rodzinnych ciąży bardzo duża odpowiedzialność jeżeli chodzi o uświadamianie społeczeństwa jeżeli chodzi o prowadzenie prawidłowego trybu życia. Obywatele w naszym kraju są coraz bardziej świadomi jak należy postępować aby unikać chorób cywilizacyjnych. Wciąż jest to jednak mała grupa osób. Być może dzięki licznym kampaniom promującym zdrowie to się zmieniło. Aktualnie coraz większa liczba osób rezygnujących z palenia tradycyjnych papierosów zamieniają je na tak zwane e-papierosy. Początkowo uważano, że taka forma nie jest groźna dla zdrowia, jednak coraz liczniejsze badania naukowe w tym temacie pokazują, że do końca tak nie jest… Warto jest więc uświadamiać także osoby chcące rzucać papierosy, że te elektroniczne, wcale nie są taką dobrą alternatywą i aby również ich unikać.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast