Dodano27 dni temu

Lockdown sprawia, że dzieci tyją - potwierdzają badania

7
odpowiedzi
110
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 7 ]
50
Dodano 27 dni temu
Zdrowy styl życia wymaga wielu wyborów i rolą rodzica jest pilnowanie, aby dzieci sięgały po zdrowsze jedzenie, zamiast śmieciowego. Wybór zrównoważonej diety i zdrowego odżywiania ma ogromne znaczenie. Plan zdrowego odżywiania, który pomaga kontrolować wagę, obejmuje różnorodne produkty, których często niestety brakuje w naszej diecie. Warto spróbować skoncentrować się na wszystkich nowych zdrowych produktach, które możemy zjeść. Pokarmy takie jak ciemne pieczywo, liściaste warzywa, pomarańcze i pomidory - nawet świeże zioła - są bogate w witaminy, błonnik i minerały. Spróbujmy dodawać paprykę, brokuły lub cebulę do gulaszu i omletów, aby zapewnić szybki zastrzyk koloru, a także składników odżywczych. Dzieci z pewnością ucieszą się z nowego menu. Czasami nawet smaczne fast-foody mogą się znudzić, a nic nie zastąpi zdrowego domowego obiadu zwłaszcza teraz, gdy szczególnie dbamy o zdrowie całej rodziny.
40
Dodano 27 dni temu
Zgadzam się z Panią. Zdrowia dieta jest podstawą naszego zdrowia. Jeszcze lepiej gdy dołączymy do tego odpowiednią aktywność fizyczną. Okres pandemii przyczynił się do tego, że dzieci nie uczęszczały do szkół, w których odbywają się zajęcia wychowania fizycznego. Warto jednak wspomnieć o tym, że wciąż bardzo wiele dzieci i młodzieży nie bierze w nich udziału. Często jednak są oni zachęcani przez nauczycieli wychowania fizycznego do jakiejkolwiek aktywności. Gdy dzieci przebywały w domu było to bardzo trudne tym bardziej, że nie mogli oni mieć możliwości kontroli nad tym, czy dzieci faktycznie ćwiczą. W tym wypadku bardzo duża rola leży po stronie rodziców. Wspomniała Pani, że to od nich bardzo często zależy to co jedzą dzieci i w stu procentach się z tym zgadzam. W Internecie istnieje bardzo wiele ciekawych ćwiczeń, które rodzice mogą wykonywać wraz ze swoimi dziećmi. W wielu przypadkach dzięki takim działaniom uda się zaszczepić w dziecku chęć uprawiania jakiejś dyscypliny sportowej, która gdy tylko będą mogły odbywać się zajęcia w klubach sportowych czy szkołach będzie mogła być przez nie trenowana.
40
Dodano 26 dni temu
Nie można jeszcze stwierdzić, że pandemia się kończy, ale nauczyliśmy się zyć w cieniu wirusa. Najwyższy czas wrócić do zdrowego trybu życia. Nie nastawiajmy się już jedynie na przetrwanie. Pandemia czy nie, to co jemy, jest ściśle związane ze stanem zdrowia naszego i naszych dzieci. Zrównoważone odżywianie jest koniecznością. Dokonując zdrowszych wyborów żywieniowych, możemy zapobiegać wielu chorobom lub leczyć je. Należą do nich m.in. choroby serca, układu krążenia czy cukrzyca. Problem dotyczy nie tylko dorosłych, ale również dzieci. Podczas kwarantanny zmuszeni byliśmy do bardziej siedzącego trybu życia, ale uważam, że warto powoli wprowadzać zmiany. Ćwiczenia mogą pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów. Osoby ćwiczące także rzadziej doznają kontuzji. Rutynowe aktywności mogą poprawić samopoczucie i kontrolować masę ciała. Starajmy się być aktywni przez 30 do 60 minut około 5 razy w tygodniu. Pamiętajmy, że każda ilość ćwiczeń jest lepsza niż żadna. Zachęcajmy dzieci do wspólnych spacerów czy przejażdżek rowerowych.
10
Dodano 19 dni temu
Ma Pan rację. Ostatnie doniesienia mówią o tym, że każdy ruch korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Jeżeli chodzi o wspólne uprawianie sportu to uważam to za bardzo dobrym pomysł. Dzięki temu jest możliwe poprawienie naszej kondycji, a także lepszego poznania się. Przed pandemią w wielu rodzinach bardzo trudno było znaleźć czas, aby wspólnie podjąć pewne zajęcia. W momencie gdy większość członków rodziny przebywało w domach część z nich zaczęło więcej czasu spędzać razem. Jeśli przez kilka tygodni udaje się je wykonywać, to bardzo często są one w stanie zostać na dłużej. Miejmy nadzieję, że spora część Polaków dostrzegła w aktywności fizycznej coś ciekawego i przyjemnego, co długoterminowo bardzo korzystnie wpływa na nasze zdrowie. Słyszy się o tym, że w sklepach sportowych wzrosło zainteresowanie różnego rodzaju sprzętem, ponieważ znaczna część Polaków uświadomiła sobie, że dobra kondycja organizmu jest bardzo ważna, chociażby w walce z koronawirusem.
30
Dodano 22 dni temu
Tak jak wspomniała użytkowniczka krynolinka, Internet jest bardzo ciekawym miejscem, w którym dzieci mogą szukać motywacji do ćwiczeń. Aktualnie pojawia się coraz więcej tak zwanych "wyzwań", które rzucają sobie rówieśnicy. Wśród nich znajdują się także wyzwania sportowe. Jest to pewnego rodzaju forma zdrowej rywalizacji, w której dzieci chcą wypaść jak najlepiej. Wydaje mi się, że warto jest zachęcać młode osoby do takiego działania. Należy również pamiętać, że aktualnie otwarte są już wszelkiego rodzaju obiekty sportowe, a pogoda sprzyja temu aby uprawiać sport na świeżym powietrzu. Oczywiście okres pandemii, szczególnie w początkowych etapach był dla każdego z nas bardzo trudny i ciężko było zmienić swoje dotychczasowe nawyki. Minęło już jednak trochę czasu, zniesiono liczne obostrzenia dlatego ważne jest aby powoli wracać do normalności oczywiście z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, których celem jest zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa.
10
Dodano 14 dni temu
Zgadza się. Internet w czasie pandemii stał się bardzo ciekawy pod wieloma względami. Na wielu stronach można było znaleźć wiele ciekawych informacji na różne tematy, napisanych w sposób ciekawy i przystępny dla młodych ludzi. Niestety w Internecie młode osoby spędzają także wiele czasu na mniej przydatne rzeczy. Spora część dzieci i młodzieży używa Internetu do grania, a także oglądania seriali. Oczywiście przed pandemią sytuacja była bardzo podobna, jednak obecnie wiele w tej kwestii nie uległo zmianie. Pamiętajmy, że zaczął się sezon wakacyjny, w którym można świetnie zorganizować czas i spędzać go aktywnie. Ciekawym pomysłem jest tworzenie coraz większej ilości siłowni na świeżym powietrzu, które w licznych miastach pojawiają się przy największych osiedlach. Korzystanie z nich jest dobrym pomysłem, warto jednak pamiętać aby przed i po skorzystaniu z nich zdezynfekować te części, których dotykamy.
00
Dodano 13 dni temu
Dobrą wiadomością jest to, że na ulicach miast, boiskach czy placach zabaw da się zauważyć coraz większą liczbę dzieci oraz młodzieży. Z pewnością brakowało im spędzania ze znajomymi czasu na świeżym powietrzu. Jest to oczywiście zrozumiałe ponieważ ładna pogoda zachęca do tego aby wychodzić na zewnątrz. Okres, w którym nie mogły one wychodzić z domów bez opiekunów, a także czynnie brać udział w zajęciach wychowania fizycznego oraz zajęciach pozaszkolnych z pewnością sprawił, że zwiększyło się ryzyko przybrania na wadze. Dodatkowo sytuacja, która miała miejsce w ostatnich miesiącach, również dla dzieci była bardzo stresująca z uwagi na to, że pojawiło się pewne, nieoczekiwane i nieznane zagrożenie. Doskonale wiemy o tym, że w wielu przypadkach stresowi towarzyszy spożywanie nadmiernych ilości kalorii, co mogło mieć miejsce także w tym przypadku. Jeżeli doszło do takiej to bardzo ważne jest aby teraz wszystko, stopniowo zmieniać. Nie można jednak wywoływać na dzieciach zbyt dużej presji, ponieważ może to spowodować, że będą one się zniechęcać do nowych nawyków.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast