Łomża: Otwarcie zmodernizowanego SOR w szpitalu wojewódzkim

6
odpowiedzi
75
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 6 ]
00
Dodano 11 miesięcy temu
Szpitalne Oddziały Ratunkowe są bardzo oblegane przez pacjentów, dlatego żeby uzyskać pomoc trzeba czekać często po kilka godzin. Oby taka modernizacja zmniejszyła nie tylko jakość obsługi pacjenta, a także czas oczekiwania na przyjęcie.
00
Dodano 11 miesięcy temu
Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym przyjmuję się przeróżne przypadki, od bardzo ciężkich i groźnych do mniej skomplikowanych i niegroźnych. Dlatego powinien być on dobrze przygotowany nie tylko pod względem kadry, ale także sprzętu. Wiele szpitali czeka jeszcze na taką modernizację i mam nadzieję, że znajdą się pieniądze, aby je odnowić.
00
Dodano 9 miesięcy temu
Środki z dotacji unijnych pozwoliły na rozwoju szeregu placówek medycznych w naszym kraju. W przypadku SOR-u w Łomży widzimy, że pieniądze również zostały dobrze ulokowane. Jak podaje artykuł odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych obszarów pozwoli na sprawne funkcjonowanie oddziału ratunkowego. Miejsce to przez pacjentów uważane jest często jako nieuporządkowane jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju porady czy zabiegi. Takie rozwiązanie jakie zastosowano w Łomży powinno przyczynić się do zmiany ich zdania, a to ważne aby pacjent dobrze czuł się w szpitalu i nie stresował w poczekalni i siebie i pozostałych ludzi. To w dużym stopniu dodatkowo utrudnia funkcjonowanie SOR-u na, którym często i tak brakuje lekarzy i panuje napięta atmosfera.
00
Dodano 9 miesięcy temu
Każdy artykuł mówiący o modernizacji i unowocześnieniach, czy to pojedynczych oddziałów, czy jak w tym przypadku całego SOR-u niezmiernie mnie cieszy. To bardzo budujące, a zarazem uspokajające, że nasze polskie szpitale ciągle się rozwijają i stają na wysokości zadań, które wyznacza im coraz to wyższy poziom lecznictwa nie tylko w Europie, ale i na świecie. Cieszę się również z faktu, że SOR jest dziś na takim poziomie, że przez kilka następnych lat będzie służył pacjentom a personel nie będzie się zastanawiał skąd wziąć sprzęt potrzebny do badań czy zabiegów, bo dzięki temu projektowi ten sprzęt już jest. Jestem również pod wrażeniem całego województwa podlaskiego. W latach 2014-2017 Samorząd Województwa Podlaskiego wsparł działalność szpitala przekazując kwotę ponad 25 milionów złotych na remonty i inwestycje, w tym zakup aparatury i sprzętu medycznego oraz dofinansowanie projektów unijnych - to robi wrażenie ! Pragnę jeszcze dodać informację, której wydaje mi się, że zabrakło w artykule, mianowicie - w łomżyńskim szpitalu wdrożono też system ratownictwa medycznego triage, który polega na tym, że dzieli się pacjentów ze względu na rodzaj pomocy, której wymagają, by jak najszybciej pomoc otrzymały osoby z zagrożeniem życia. Oby wszystkie szpitale w kraju miały takie możliwości rozwoju, a wszystkim nam wyjdzie to na dobre !
00
Dodano 9 miesięcy temu
Modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego to zawsze dobra wiadomość ! W ciągu doby przewija się tu 100 - 150 pacjentów, nie licząc skierowań i zabiegów planowanych,często brakuje nowoczesnego sprzętu. Dobrze, że w Łomży województwo podlaskie zadbało, aby nie było już tego problemu. Ponadto inwestycja pozwoliła na lepszą obserwację i szybkie leczenie pacjentów. Na wyposażeniu oddziału znalazły się urządzenia do monitoringu - także zdalnego - wyposażone w WiFi, co pozwala obserwować pacjenta także wtedy, gdy jest transportowany do innej części szpitala. Jednocześnie personel może monitorować w ten sposób kilkanaście osób, wdraża ich leczenie. To daje bardzo dużo pewności oraz podnosi poziom bezpieczeństwa pacjentów. Oprócz sprzętu najważniejsze zmiany to lepsza logistyka, także kadrowa. SOR ściśle współpracuje przecież z innymi oddziałami szpitala.
00
Dodano 9 miesięcy temu
Bardzo się cieszę, że działający od 2003 roku Szpitalny Oddział Ratunkowy Szpitala Wojewódzkiego imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży zyskał nowe oblicze. Ten szpitalny oddział ratunkowy będzie na pewno wspaniałą wizytówką województwa podlaskiego. Powinniśmy być dumni, z faktu, że oddział, na który trafia około pięćdziesięciu tysięcy pacjentów rocznie został wyremontowany i lepiej wyposażony. Teraz jest tam wszystko, co musi służyć do ratowania i podtrzymywania życia, do odwracania wszelkich sytuacji zagrożeń życia, plus nowoczesna diagnostyka, która jest dostępna od ręki. Nie będzie już potrzeby odsyłania pacjentów do innych szpitali, w celu dalszej diagnostyki, czy leczenia. Dzięki remontowi i zakupie nowego sprzętu polepszył się na pewno także komfort ratowania pacjentów oraz komfort pracy personelu.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast