Dodano7 dni temu

MZ: Gabinety stomatologiczne wracają do szkół

3
odpowiedzi
34
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
10
Dodano 7 dni temu
To wspaniała wiadomość. Z pewnością wielu rodziców ucieszy się z darmowej opieki stomatologicznej w szkołach. Niestety dzieci chorują często i nie zawsze jest czas na kontrole stomatologiczne. Jest maj, a nadal trwa sezon przeziębienia. Przy licznych infekcjach i spadku odporności łatwo zapomnieć o wizycie u dentysty, która zresztą jest zwykle kosztowna.
00
Dodano 5 dni temu
To bardzo dobre informacje. Od dłuższego czasu słyszy się o problemie próchnicy wśród najmłodszej części społeczeństwa. Jeżeli odpowiednio wcześnie się zareaguje to zwiększa się szansa na zatrzymanie progresji próchnicy. Bardzo ważny jest instruktaż higieny jamy ustnej zarówno dzieci jak i dorosłych. Istotne jest również to aby rodzice pilnowali swoje dzieci podczas mycia zębów i obserwowali czy robią to poprawie. Jeżeli mają już pewność, że są w tej czynności samodzielne to mogą już robić to same. Zarówno jeżeli chodzi o chorobę próchnicową bardzo ważne jest zapobieganie jej rozwojowi. Przedwczesne wypadanie zębów może wiązać się z rozwojem wady zgryzu, które w przyszłości będą wymagały leczenia ortodontycznego, które jest dużo droższe i mniej przyjemne dla dziecka niż codzienne mycie zębów. Pojawienie się stomatologów w szkołach może po części rozwiązać problem próchnicy wśród polskich dzieci. Częściej przeprowadzane przeglądy oraz zabiegi profilaktyczne zmniejszają ryzyko rozwoju próchnicy, którą trzeba leczyć zachowawczo.
00
Dodano 3 dni temu
Wydaje mi się, że ponowne pojawienie się gabinetów stomatologicznych w szkołach jest dużo lepszym wyborem niż dentobusy. Sam pomysł mobilnych gabinetów wydaje się być bardzo dobry, jednak nie zostało do końca zaplanowane, kto w nich będzie pracował. Jak się okazuje wynagrodzenie za pracę w nich jest bardzo niskie, stąd też wiele dentystów woli pracować w normalnych gabinetach. Wydaje mi się, że najpierw trzeba byłoby znaleźć chętnych do pracy w dentobusach, a dopiero potem decydować się na ich zakup. Gabinety szkole w przeszłości okazywały się bardzo potrzebne. Miejmy nadzieje, że w obecnie będzie podobnie i próchnica wśród najmłodszej części społeczeństwa nie będzie stanowił tak dużego problemu. Cieszy mnie fakt, że gabinety pojawiły się w mniejszych miejscowościach, w których często dostępność do różnego rodzaju świadczeń jest dużo trudniejsze niż w większych miejscowościach.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast