MZ: Lekarze coraz chętniej wystawiają e-recepty

7
odpowiedzi
223
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 7 ]
40
Dodano 6 miesięcy temu
Najtrudniejsze jest przestawienie się z recepty papierowej na elektroniczną. Kiedy już zrozumie się jak wystawić e-receptę (a nie ma w tym nic skomplikowanego), ten sposób ordynowania leków staje się najwygodniejszy i najbezpieczniejszy. Eliminacja błędów przy realizacji recept to ogromna zaleta recepty elektronicznej. Nie można oczywiście całkowicie wykluczyć błędów, ale dla farmaceuty jest to jeszcze większe ułatwienie niż recepta papierowa wydrukowana.
40
Dodano 6 miesięcy temu
Recepta elektroniczna w bardzo konkretny sposób wskazuje o jaki lek chodzi, jego postać i dawkę. Recepty drukowane były już dużym postępem, ale i w takiej postaci zdarzają się błędy lub niedopowiedzenia. Nie zawsze wskazana jest przykładowo postać leku, a to jest bardzo ważne dla farmaceuty, ponieważ pacjent często sam nie wie jaka postać leku została przepisana, nie pamięta nazwy oraz sposobu przyjmowania (czy tabletka czy zawiesina itp). Recepta elektroniczna bardzo konkretnie wskazuje, o który produkt leczniczy chodzi lekarzowi. Istnieją również niedociągnięcia w systemie e-recepty takie jak ich weryfikacja. Być może do czasu wprowadzenie obowiązku wystawiania recept elektronicznych problemy zostaną rozwiązane.
30
Dodano 6 miesięcy temu
To bardzo dobre informacje! Użytkowniczka wika poruszyła bardzo ważny temat, mianowicie tego, że zmniejsza się ryzyko ewentualnych pomyłek, które przecież w przypadku leków mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia lub nawet życia. Wydaje mi się, że bardzo ważnym aspektem wystawiania e-recept, a także innych możliwości jakie daje nam telemedycyna, jest oszczędność czasu. Według mnie to bardzo ważna kwestia, ponieważ pacjenci często mówią, o tym, że lekarze nie poświęcają im wystarczającej ilości czasu co jest związane z bardzo dużą ilością pacjentów, przy niewystarczającej ilości lekarzy.
20
Dodano 6 miesięcy temu
Jakiś czas temu obawiano się czy wprowadzenie e-recept się sprawdzi. Jak się okazuje te obawy były zupełnie niepotrzebne, co potwierdzają statystyki przedstawione w artykule. Bardzo często słyszało się o tym, co zostało również wspomniane, że starsi lekarze będą mogli mieć problem z opanowaniem komputera oraz nowych programów. Żyjemy jednak w czasach, w których starsze osoby coraz chętniej chcą uczyć się oraz korzystać z wszelkich nowinek technologicznych z uwagi na to, że w znacznym ułatwiają one życie. Oby kolejne rozwiązanie, były równie chętnie przyjmowane w naszych placówkach medycznych ponieważ jest to ułatwienie nie tylko dla lekarzy, ale również samych pacjentów.
10
Dodano 6 miesięcy temu
W ciągu ostatniego roku bardzo wiele dobrych rozwiązań pojawiło się w ochronie zdrowia. Jestem ciekawa jakie kolejne nowości pojawią się w polskich placówkach medycznych, aby ułatwić pracę lekarzom. Warto również wspomnieć o tym, że pacjenci wiele na tym zyskują. Dla przykładu, w przypadku elektronicznych zwolnień nie muszą się oni martwić o to, aby dostać się do placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ponieważ takie zwolnienie zostaje automatycznie wysłane przez lekarza. W bardzo wielu przypadkach jest w znacznej odległości od ZUS-u co stwarza spory problem dla pacjenta, który chociażby ma problemy z poruszaniem się. Mam nadzieję, że z upływem czasu pojawią się kolejne rozwiązania, na których będzie korzystać każda ze stron.
00
Dodano 5 miesięcy temu
Miałam cichą nadzieję, że e-recepty będą się cieszyć dużą popularnością. Czasem zdarza się być świadkiem sytuacji, że osoba pracująca w aptece ma problem z odczytaniem tego co zapisał lekarz. Na każdym kroku widzimy, że nauka bardzo prężnie się rozwija, a osoby zajmujące się doskonaleniem wszelkiego rodzaju udogodnień starają się, aby wprowadzać wszelkie nowinki w życie. Według mnie jest to bardzo dobra drogą, którą śmiało powinniśmy podążać. W przypadku wszelkiego rodzaju elektronicznych rozwiązać w polskiej ochronie zdrowia niezmiernie ważne wydaje mi się wsparcie młodszych pracowników ( zwykle lepiej radzą sobie z pracą na komputerze, tablecie, telefonie) dla starszych lekarzy. Zwykle nie zabiera to dużo czasu, a dzięki temu kolejne osoby będą mogli korzystać z takich rozwiązań jak chociażby elektroniczna recepta. Moim zdaniem jest to ogromna korzyść dla całego systemu. Wprowadzanie tego typu rozwiązań jest również wielkim udogodnieniem dla pacjenta, który docenia to, że jego czas, a wielu przypadkach także i pieniądze zostaje zaoszczędzony. Rzadziej też dochodzi do pomyłek, o których wspomniałam na początku swojej wypowiedzi.
00
Edytowany Dodano 4 miesiące temu
.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast