Dodano11 dni temu

MZ: Lekarze coraz chętniej wystawiają e-recepty

4
odpowiedzi
32
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
20
Dodano 11 dni temu
Najtrudniejsze jest przestawienie się z recepty papierowej na elektroniczną. Kiedy już zrozumie się jak wystawić e-receptę (a nie ma w tym nic skomplikowanego), ten sposób ordynowania leków staje się najwygodniejszy i najbezpieczniejszy. Eliminacja błędów przy realizacji recept to ogromna zaleta recepty elektronicznej. Nie można oczywiście całkowicie wykluczyć błędów, ale dla farmaceuty jest to jeszcze większe ułatwienie niż recepta papierowa wydrukowana.
20
Dodano 11 dni temu
Recepta elektroniczna w bardzo konkretny sposób wskazuje o jaki lek chodzi, jego postać i dawkę. Recepty drukowane były już dużym postępem, ale i w takiej postaci zdarzają się błędy lub niedopowiedzenia. Nie zawsze wskazana jest przykładowo postać leku, a to jest bardzo ważne dla farmaceuty, ponieważ pacjent często sam nie wie jaka postać leku została przepisana, nie pamięta nazwy oraz sposobu przyjmowania (czy tabletka czy zawiesina itp). Recepta elektroniczna bardzo konkretnie wskazuje, o który produkt leczniczy chodzi lekarzowi. Istnieją również niedociągnięcia w systemie e-recepty takie jak ich weryfikacja. Być może do czasu wprowadzenie obowiązku wystawiania recept elektronicznych problemy zostaną rozwiązane.
10
Dodano 10 dni temu
To bardzo dobre informacje! Użytkowniczka wika poruszyła bardzo ważny temat, mianowicie tego, że zmniejsza się ryzyko ewentualnych pomyłek, które przecież w przypadku leków mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia lub nawet życia. Wydaje mi się, że bardzo ważnym aspektem wystawiania e-recept, a także innych możliwości jakie daje nam telemedycyna, jest oszczędność czasu. Według mnie to bardzo ważna kwestia, ponieważ pacjenci często mówią, o tym, że lekarze nie poświęcają im wystarczającej ilości czasu co jest związane z bardzo dużą ilością pacjentów, przy niewystarczającej ilości lekarzy.
00
Dodano 1 dzień temu
Jakiś czas temu obawiano się czy wprowadzenie e-recept się sprawdzi. Jak się okazuje te obawy były zupełnie niepotrzebne, co potwierdzają statystyki przedstawione w artykule. Bardzo często słyszało się o tym, co zostało również wspomniane, że starsi lekarze będą mogli mieć problem z opanowaniem komputera oraz nowych programów. Żyjemy jednak w czasach, w których starsze osoby coraz chętniej chcą uczyć się oraz korzystać z wszelkich nowinek technologicznych z uwagi na to, że w znacznym ułatwiają one życie. Oby kolejne rozwiązanie, były równie chętnie przyjmowane w naszych placówkach medycznych ponieważ jest to ułatwienie nie tylko dla lekarzy, ale również samych pacjentów.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast