Dodano5 dni temu

Na depresję cierpi aż 15–30 proc. osób w wieku powyżej 65 roku życia

4
odpowiedzi
21
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
00
Dodano 5 dni temu
Samotność z pewnością bardzo przyczynia się do rozwoju depresji. Rzeczywiście, postęp w medycynie w ostatnich latach jest znaczący, żyjemy coraz dłużej, ale i z tym wiążą się pewne konsekwencje. Istotne jest nie tylko przedłużenie życia, ale również dbanie o jego jakość. Coraz więcej osób po 50 roku życia zmaga się z dwoma ogromnymi problemami: chorobami przewlekłymi i samotnością. To drugie przyczynia się w znacznym stopniu do rozwoju depresji. Osoby starsze potrzebują obecnie nie tylko stałej opieki lekarza rodzinnego oraz specjalistów, którzy ordynują kolejne leki na nadciśnienie, cukrzycę czy osteoporozę, ale również wymagają monitorowania przez psychiatrę. Do terapii dochodzą leki przeciwdepresyjne lub nasenne, bez których trudno jest pacjentom funkcjonować.
00
Dodano 5 dni temu
Niestety żyjemy w czasach, w których ludzie starsi coraz częściej zmagają się z samotnością. Opieka bliskich rozwiązałaby ten problem, jednak nie wszyscy mają rodziny lub ich bliscy nie mają czasu na odwiedziny i pomoc. Zmieniły się priorytety. Kiedyś opieka nad rodzicami i dziadkami była czymś naturalnym i brak czasu nie był wymówką. Czas zawsze można znaleźć w zależności od tego co jest dla nas najważniejsze. Samotność i depresja niosą ze sobą ogromne cierpienie. Czy naprawdę nie możemy ich oszczędzić naszym bliskim?
00
Dodano 5 dni temu
Obecnie wprowadzane są programy aktywizacji seniorów co jest bardzo pozytywną wiadomością. Myślę jednak, że bez zainteresowania rodziny osoba starsza nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Każdemu, nawet młodej osobie, trudno byłoby żyć w samotności. Mamy potrzebę czucia się potrzebnymi dlatego, tak jak napisano w artykule, warto aktywizować naszych bliskich. Możemy pytać o radę, prosić o opinię, a co najważniejsze, starać się spędzać regularnie czas ze starszymi członkami rodziny. To najlepsze co możemy dla nich zrobić.
00
Dodano 1 dzień temu
Na skutek tego, że często zdarza się tak, że starsze osoby żyją w samotności to zwiększa się ryzyko rozwoju u tych osób depresji. Niestety bardzo często jest tak, że dzieci zapominają o swoich rodzicach, a wnuki o swoich dziadkach co jest bardzo przykrą sytuacją. Warto zauważyć, że coraz więcej miast w naszym kraju interesuje się losem starszych osób, co jest według mnie bardzo dobrym posunięciem ponieważ są oni bardzo ważną częścią naszego społeczeństwa. Powstaje coraz więcej grup, do których starsze osoby mogą się zapisać i poznać innych seniorów. To według mnie jest bardzo ważne, aby starsze osoby miały okazję porozmawiać z kimś o swoich problemach czy podzielić się doświadczeniami, albo po prostu zamienić z kimś zdania odnośnie sytuacji, która dzieje się na świecie. Dzięki temu przestaną oni rozmyślać o tym, że są samotni. We wszelkiego rodzaju stowarzyszeniach organizowane są wszelkiego rodzaju zajęcia z różnych dziedzin i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast