Dodano29 dni temu

Naukowcy z Uniwersytetu Rzeszowskiego opracowali nowe mankiety do pomiaru ciśnienia

4
odpowiedzi
86
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
30
Dodano 29 dni temu
To dobrze, że w naszym kraju opracowywane są nowe rozwiązanie, które w łatwy sposób pozwolą kontrolować poziom ciśnienia, tym bardziej, że w naszym kraju problem nadciśnienia jest dosyć powszechny. Polscy pacjencji niestety w wielu przypadkach nie kontrolują swojego stanu zdrowia, a ich terapia opiera się tylko i wyłącznie na stosowaniu przepisanych przez lekarza leków. Pomiary ciśnienia niestety odbywają się tylko od czasu do czasu w gabinecie lekarskim, co moim zdaniem jest dużym błędem, bo może okazać się, że pacjent przyjmuje leki przez długi czas, a poprawa ich stanu zdrowia nie ulega żadnej poprawie.
20
Dodano 25 dni temu
Opracowywanie tego typu rozwiązań przez polskich naukowców z wielu względów jest bardzo dobrym pomysłem. Jednym z tego typu aspektów jest to, że jeśli zostały one stworzone w naszym kraju to jest szansa, że ich dostępność, a także cena dla polskich pacjentów będzie dużo bardziej przystępna. Cieszę się, że po raz kolejny nasi badacze udowadniają, że są w stanie tworzyć innowacyjne urządzenia, które są w stanie zrewolucjonizować walkę z nadciśnieniem, nie tylko w Polsce, ale także innych krajach na całym świecie, w których choroba ta stanowi poważny problem, który od wielu lat nie jest rozwiązany. Pacjenci stają się coraz bardziej wygodni, więc dążą do posiadania urządzeń czy leków, którzy ułatwiają im leczenie.
10
Dodano 22 dni temu
Z pewnością w dzisiejszych czasach przystępna cena jest bardzo ważnym aspektem, który może przemawiać za tym, że tego rodzaju rozwiązanie będzie chętniej wybierane przez pacjentów. Oczywiście innowacyjne rozwiązanie często są dużo bardziej kosztowne niż te, które są już dostępne na rynku przez dłuższy czas, jednak pewnie z upływem czasu będzie podobnie i z tym urządzeniem. Bardzo dobrze, że tego rodzaju mankiet będzie dużo prostszy w obsłudze, co jak zostało poruszone w artykule znajdzie swoje zastosowanie u pacjentów, u których zastosowanie typowego aparatu może być utrudnione. Oby rozwiązanie, o którym czytamy trafiło możliwie jak najszybciej na rynek i służyło pacjentom, a także ułatwiło pracę osobom w ochronie zdrowia.
00
Dodano 20 dni temu
Jeżeli chodzi o koszty to warto jest wspomnieć o tym, że to często fundusze są istotnym problemem, który nie pozwala na realizacje licznych projektów badawczych. Warto jest więc doceniać fakt, że ten udało się zrealizować do końca, z bardzo obiecującym efektem. Często członkami grup badawczych są młodzi studenci, którzy chcą w istotny sposób przyczynić się do rozwoju nauki i pomocy pacjentom. Jeśli na początku swojej drogi otrzymają odpowiednią pomoc zarówno merytoryczną jak i finansową to szanse na to, że dalej będą prowadzić badania naukowe będzie dużo większa.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast