Dodano23 dni temu

Nawet 400 osób miesięcznie zatruwa się dopalaczami

5
odpowiedzi
51
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 5 ]
00
Dodano 23 dni temu
Niestety wiele młodych ludzi niszczy sobie życie przez dopalacze. Czasami nie jest za późno i można im pomóc poprzez rozmowę i leczenie. Naturalnie nastolatki mogą kłamać na temat używania narkotyków. Rodzice powinni zapewnić swoje dziecko, że są zaniepokojeni i chcą pomóc. Jeśli nastolatek nadal zaprzecza zażywaniu narkotyków, ale rodzic wciąż podejrzewa nieprawdę, domowy test narkotykowy lub profesjonalna pomoc mogą odkryć problem narkotykowy nastolatków. Terapeuci, pediatrzy i specjaliści od uzależnień są po to, aby pomóc zdiagnozować problem narkotykowy młodych osób.
00
Dodano 23 dni temu
To niesamowite, że mimo zakazu handlu dopalaczami ten preceder nadal obowiązuje. Jak to możliwe, że jeszcze udało się odnaleźć sklepy sprzedające tę truciznę młodym ludziom? Takie sytuacje nie powinny mieć w ogóle miejsca. A druga kwestia : jak to możliwe, że tylko 3% nałożonych kar udaje się ściągnąć z tych przestępców? Wydaje mi się, że problem dopalaczy jest bagatelizowany i istnieje ciche przyzwolenie na takie zachowania - jak widać medialna nagonka czasem jest niezbędna do podjęcia skutecznych działań ! Przerażające, oby tylko ilość osób, które się zatruwają spadała w szybszym tempie, niż do tej pory.
00
Dodano 23 dni temu
Janka_janina - masz całkowitą rację. Od siebie jeszcze dodam, że największym problemem jest fakt, iż nigdy nie możemy być pewni co dokładnie palą osoby, które kupiły dopalacze, bo oczywiście próżno szukać jakichś, choćby najprostszych składów obecnych tam substancji. A co za tym idzie? Mogą być pochodzenia naturalnego, a są wśród nich preparaty ziołowe, zawierające głównie związki halucynogenne, np. te oparte na wyciągach z muchomora czerwonego lub plamistego, szałwii wieszczej, powoju hawajskiego, kratoma (liście drzewa Mitragyna Speciosa). Są dostępne pod postacią suszu lub ekstraktu. Najczęściej jest tak, że jeden dopalacz zawiera w sobie związki pochodzące nie z jednej, ale kilku, a nawet kilkunastu roślin! A ponieważ każda z nich może (i zwykle ma) po kilka substancji o działaniu psychoaktywnym, alkaloidy, nietrudno sobie wyobrazić, jak działa taki dopalacz. Po spożyciu takiej piorunującej mieszanki pojawia się nadwrażliwość zmysłowa, zmienne nastroje, charakteryzujące się nagłym przejściem od euforii do depresji, omamy.
00
Dodano 4 dni temu
Dopalacze to problem, z którym na szczęście coraz skuteczniej udaje się walczyć. Dawniej młodzież kusiły papierosy, alkohol. Niestety nadeszły takie czasy, że dąży się cały czas za nowymi doświadczeniami, a to niesie zwykle za sobą ryzyko. Tak jest też w przypadku dopalaczy. Stosunkowo niska cena kusi młodych ludzi do ich zakupu. Nie są oni jednak świadomi tego, jakie skutki mogą być ich zażywania. Coraz to nowsze specyfiki, produkowane niższym nakładem kosztów, potrafią zagrozić zdrowiu, a nawet życiu, jak to miało miejsce w niektórych przypadkach. Na szczęście w miarę szybka reakcja władz pozwoliła na praktycznie jednoczesne zamknięcie wielu placówek zajmujących się handlem dopalaczami. Jednak ich właściciele często potrafią znaleźć luki w prawie i wykorzystywać je do otwarcia coraz to nowych sklepów stacjonarnych lub internetowych. Ich działalność zwykle nie trwa długo, gdyż są zamykane, jednak w krótkim czasie ich funkcjonowania, potrafią one sprzedać stosunkowo duże ilości dopalaczy, zagrażając zdrowiu młodych ludzi. Wydaje mi się, że powinno się zwrócić uwagę na płacenie kar. Jeżeli dana firma zapłaciłaby sporą sumę pieniędzy to może w przyszłości nie próbowałaby ponownie sprzedawać dopalaczy.
00
Dodano 3 dni temu
Z ciekawości wpisałem w wyszukiwarkę hasło “dopalacze”. Ukazało mi się kilka artykułów informujących o tym, że w przeciągu kilku dni poważnie zatruło się lub zmarło kilka młodych osób po zażyciu dopalaczy… To chyba wystarczający sygnał dla władz państwa aby zareagować. Na szczęście doczekaliśmy się poważnych kroków poczynionych w kierunku karania handlarzy tymi specyfikami. Rząd postawił ich na równi z handlarzami narkotyków, a co się z tym wiąże? A to, że od 1 listopada na tychże sprzedawców nie będą nakładane tylko i wyłącznie kary finansowe, będzie im również groziła odpowiedzialność karna, w tym więzienie.Walka z dopalaczami trwa już blisko osiem lat. Myślę, że w końcu skończy się kombinowanie i sprzedaż dopalaczy, jeżeli kara za to działanie będzie wymiernie wysoka.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast