Newsweek musi sprostować artykuł dotyczący NIL

3
odpowiedzi
48
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
00
Dodano 2 miesiące temu
Bardzo dobrze, że Newsweek przegrał proces! Jest to pismo, które czytają tysiące Polaków i nie ma prawa tam się znaleźć żadne kłamstwo. Jeśli zdarzy się coś takiego powinno pojawić się natychmiast sprostowanie. Jest teraz masa różnych źródeł z których otrzymujemy informację i niestety wiele z nich pomija lub przekręca pewne kwestie. Powinno być to karalne! Mam nadzieję, że Newsweek nie popełni już tego błędu a inne pisma i portale informacyjne będą uczyły się na tym przykładzie.
00
Dodano 1 miesiąc temu
To już kolejny raz, gdy Newsweek przegrywa sprawę sądową. Co kilka tygodni podaje się informację o wyrokach, grzywnach, czy sprostowaniach. Moim zdaniem jako gazeta sprzedawana na terenie całego kraju, powinna zawierać tylko i wyłącznie prawdziwe informacje, poparte dowodami i faktami. Wymyślanie swoich wielkości dofinansowań tylko na potrzeby większej sprzedaży wydaje mi się wysoce nieetyczne i powinno być jak najbardziej karane. Mam nadzieję, że coraz rzadziej będzie się słyszało o takich sprawach, nie tylko w stosunku do czasopisma omawianego w tym artykule.
00
Dodano 1 miesiąc temu
Sesenka ma rację, już któryś raz słyszę o sprawie sądowej, w której bierze udział ta gazeta. Przecież całkiem niedawno, bodajże w styczniu, było głośno o opublikowaniu na łamach tej prasy informacji o cytuję : "polskich obozach koncentracyjnych". Nic dziwnego, że spotkało się to z wielkim odzewem Polaków. Teraz znowu mamy do czynienia z niemalże jawnym kłamstwem. Bo jak to inaczej nazwać? Przecież to aż niemożliwe, że pod nadzorem całego wydawnictwa, pod okiem wielu redaktorów takie artykuły zostają wydrukowane. Także mam nadzieję, że w dzisiejszych czasach nie będzie już takich sytuacji, gdzie milionom Polaków podaje się nieprawdziwe informacje, szczególnie w tak drażliwej sferze jak pieniądze i dofinansowania.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast