Nowa recepta na alergiczne kontaktowe zapalenie skóry

5
odpowiedzi
356
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 5 ]
00
Dodano 8 miesięcy temu
Kortykosteroidy są skuteczne, ale mogą powodować szereg groźnych działań niepożądanych. Wiele osób rezygnuje z terapii glikokortykosteroidami właśnie ze względu na działania niepożądane, które są obszernie opisane w ulotkach. Alternatywa dla tych leków byłaby bardzo dobrym krokiem na przód w medycynie, a chorzy mieliby wybór oraz większe szanse na wyleczenie, jeśli nie zadziałałaby wybrana grupa leków.
00
Dodano 7 miesięcy temu
Dobrze byłoby, gdyby chorzy na alergiczne kontaktowe zapalenie skóry mieli możliwość korzystania z różnych środków i alternatyw. Choroba ta bardzo przeszkadza w życiu codziennym, nawet dając łagodne objawy. Mówię tutaj między innymi o pojawiających się uciążliwych, swędzących zmianach. Najczęściej jest to wysypka, jednak niekiedy stan zapalny może przybrać inną formę. W przypadku kontaktowego zapalenia skóry objawem dominującym zwykle jest świąd fragmentu skóry wystawionej na działanie alergenu (metali, roślin) lub substancji drażniących (kosmetyków, detergentów), któremu towarzyszą uczucie pieczenia lub bolesności skóry oraz cieplejszy naskórek, który jest uwrażliwiony na dotyk. Zapalenie skóry najczęściej przyjmuje postać wysypki, czyli wyprysku - czerwonych guzków, które mogą sączyć lub przybierać formę strupków. Już po samym opisie objawów choroby przechodzi gęsia skórka i jeży się włos na głowie. Dlatego ważne jest, aby przeprowadzać jak najwięcej badań nad lekami, które umożliwią chorym kontrolować objawy tej bardzo nieprzyjemnej przypadłości.
00
Dodano 7 miesięcy temu
Zgadzam się z poprzednimi komentarzami. W naszych czasach w społeczeństwie trudno znaleźć osobę, która nie byłaby uczulona na jakiś preparat, czy metal, czy chociażby jej reakcja nie była nasilona. W codziennym życiu otaczają nas dziesiątki, jeżeli nie setki potencjalnych alergenów. Mówię tutaj o chemii gospodarstwa domowego - wszystkie domestosy, cify mogą wywołać alergiczne kontaktowe zapalenie skóry. Sama jestem uczulona na nikiel i wiem jak to przeszkadza w życiu. Mogę zapomnieć o większości kolczyków, pierścionków, nie mówiąc już o codziennym zaklejaniu guzika w ulubionych jeansach. Korzystanie z leków antyhistaminowych i glikokortykosteroidowych powinno przejść do lamusa. Żyjemy w czasach, gdzie medycyna idzie tak szybko do przodu, że sądzę, że nadszedł czas, aby i na tę przypadłość wynaleziono nowe medykamenty.
10
Dodano 7 miesięcy temu
Zapewne minie jeszcze sporo czasu zanim lek zostanie przetestowany na ludziach, a co dopiero dopuszczony do obrotu. Ale dobrze, że już pojawiają się przesłanki o alternatywie dla kortykosteroidów, które jak wiemy, nie są obojętne dla naszego zdrowia. Oczywiście, nie można odmówić im zasług, gdyby nie te leki astmatycy nie mogliby normalnie funkcjonować, tak samo ludzie chorzy na choroby reumatoidalne (reumatoidalne zapalenie stawów czy dna moczanowa. Jednak z drugiej strony ich lista działań niepożądanych może przyprawić o zawrót głowy. Nie mówię nawet o tak ekstremalnych przypadkach jak jaskra, czy trądzik. Ale samo zwiększanie ryzyka wystąpienia nadciśnienia, czy choroby wrzodowej żołądka zmusza badaczy, aby poświęcili więcej czasu i środków na wynalezienie leku o podobnym działaniu, ale mniejszym prawdopodobieństwie wywoływania przez niego skutków ubocznych.
10
Dodano 6 miesięcy temu
Tego typu lek z pewnością pomoże dużej liczbie pacjentów. Jest to bardzo uciążliwa choroba, która nawet może dyskwalifikować z wykonywania różnych zawodów. Wykluczenie z leczenia kortykosteroidów wydaje się być przełomowym odkryciem, właśnie z uwagi na liczne skutki uboczne ich stosowania. Działanie poszczególnych składników nowego preparatu zapewniałoby całkowite zniwelowanie wszelkiego rodzaju objawów, które towarzyszą alergicznemu kontaktowemu zapaleniu skóry. Jak wiemy kortykosteroidy to świetne leki w wielu dziedzinach medycyny, jednak zbyt duże jego ilości mogą niekorzystnie wpływać na szereg układów w naszych organizmach. Odkrycie preparatu, który w całości eliminowałby stosowanie miejscowe kortykosteroidów wydaje się być sukcesem na skalę światową. W dzisiejszych czasach coraz większą część społeczeństwa dotykają wszelkiego rodzaju alergie, możliwość ochrony tych osób przed stosowaniem sterydów, na pewno korzystnie wpłynie na ich zdrowie.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast