Dodano1 rok temu

Od osób po COVID-19 wyizolowano silne przeciwciała, które mogą pomóc w leczeniu choroby

6
odpowiedzi
884
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 6 ]
50
Dodano 1 rok temu
Trwają intensywne prace nad znalezieniem skutecznego sposobu na leczenie Covid-19. Naukowcy na całym świecie pracują przez całą dobę, aby znaleźć szczepionkę przeciwko koronawirusowi. Podczas gdy niektóre leki będące już na rynku oraz domowe środki mogą zapewnić ulgę i zmniejszyć objawy łagodnego COVID-19, nie ma leków, które zapobiegają chorobie lub ją leczą. Nie zaleca się samoleczenia żadnymi lekami, w tym antybiotykami. Na szczęście na całym świecie zespoły naukowców pracują nad szczepionką. Szczepionkę zwykle rozwija się latami, jeśli nie dziesięcioleciami. Naukowcy mają nadzieję, że osiągną takie same efekty w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Wiele grup badawczych na całym świecie opracowuje właśnie potencjalne szczepionki. Pracy jest dużo. Próby muszą wykazać, że szczepionka jest bezpieczna. Nie byłaby przydatna, gdyby powodowała więcej problemów niż sama choroba. Badania kliniczne będą również musiały wykazać, że szczepionki wywołują odpowiedź immunologiczną, która chroni ludzi przed zachorowaniem. Należy opracować sposób produkcji szczepionki na ogromną skalę dla miliardów potencjalnych dawek. Odpowiednie organy zajmujące się wprowadzaniem leków do obrotu muszą go zatwierdzić, zanim będzie można go podać. Wreszcie będzie ogromne wyzwanie logistyczne, jakim jest faktyczne uodpornienie większości światowej populacji.
10
Dodano 1 rok temu
Z pewnością należy stosować tylko te metody, które są potwierdzone naukowe i zalecane przez lekarzy. Podobnie jak w przypadku licznych chorób bardzo ważna jest profilaktyka. W przypadku koronawirusa polega ona na stosowaniu środków ochrony, a także regularnym myciu lub dezynfekowaniu rąk. Pracę nad lekiem na COVID-19 są teraz priorytetem. W wielu regionach świata w wyniku powikłań umierają tysiące ludzi, a znaczna część pacjentów doświadcza ciężkiego przebiegu choroby. Wiele osób wciąż uważa, że wirus jest niegroźny i wcale nie trzeba się przed nim zabezpieczać i chronić swoich bliskich. Moim zdaniem to błędne postępowanie, które może doprowadzić do tego, że pandemia będzie trwała jeszcze dłużej. Jeżeli chodzi o powikłania infekcji to może dochodzić do zaburzeń węchu. Związane jest to, że wirus może wnikać do opuszek węchowych. Na dodatek może przedostać się do mózgu przyczyniając się nawet do wystąpienia udaru mózgu, zapalenia opon mózgowych, a także niedowładów kończyn.
40
Dodano 1 rok temu
Takie odkrycia mogą okazać się bardzo pomocne jeżeli chodzi o leczenie pacjentów, u których doszło do infekcji koronawirusem. Ostatnie dane donoszą, że wirus ten uległ mutacji i jest inny od tego, który początkowo występował w Chinach. Naukowcy podkreślają jednak, że nie ma to związku z cięższym przebiegiem choroby. Co ciekawe wraz z rozprzestrzenianiem się wirusa może dojść do redukcji poziomu jego chorobotwórczości. Wspomniane mutacje dotyczą wypustek białkowych dzięki, którym w łatwiejszy sposób mogą one łączyć się z komórkami gospodarza. Dzięki temu jego namnażanie w górnych drogach oddechowych czyli między innymi gardle, jamie nosowej i zatokach jest dużo szybsze. Cały czas przeprowadza się badania dotyczące koronawirusa. Jak się okazuje istnieje wiele, nawet nietypowych symptomów i powikłań, które mogą wystąpić w przypadku infekcji. Hiszpańscy naukowcy udowodnili, że u połowy hospitalizowanych osób dochodzi do problemów z połykaniem, które mogą utrzymywać się nawet przez kilka miesięcy, nawet w przypadku gdy inne już ustąpiły.
30
Dodano 1 rok temu
To bardzo ważne doniesienia, które dają nadzieje na to, że przeżywalność infekcji wywołanych koronwirusem będzie większa. Jak na razie musimy stosować się do wszelkich zaleceń, których założeniem jest zahamowanie rozprzestrzeniania się wspomnianego wirusa. Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje, że może on rozprzestrzeniać się nie tylko drogą kropelkową, ale także powietrzna w postaci aerozolu. Dostaje się on do niego nie tylko w wyniku kaszlu czy kichania, ale także śpiewu, głębokiego oddychania czy rozmowy. Ponadto może się on utrzymywać w powietrzu przez wiele godzin. Jest to więc jasny sygnał jak ważne jest noszenie maseczek w trosce o zdrowie innych osób w społeczeństwie. Szczególnie trzeba je stosować w zamkniętych pomieszczeniach takich jak restauracje, sklepy, siłownie czy kluby fitness. Musimy pamiętać o tym, że jest to szczególny okres w którym bardzo ważne jest dbanie o dobro ogółu, tym bardziej, że wirus łatwo się rozprzestrzenia i jest zaraźliwy. Dzięki właściwemu postępowaniu powrót do chociaż częściowej normalności będzie możliwy.
20
Dodano 1 rok temu
W naszym kraju również przeprowadza się badania, których celem jest opracowanie leku na COVID-19. W Lublinie wystartowała pierwsza na świecie produkcja leku, który ma pomóc w walce z koronawirusem. Polska jest jedynym krajem w Europie Środkowo-Wschodniej, która posiada technologię do produkcji tego leku. Powstaje on z osocza osób, które przeszły infekcję wspomnianym wirusem. Osoby związane z tym projektem apelują do władz krajów należących do Unii Europejskiej o to aby tworzyć banki osocza w poszczególnych państwach. Pobranie osocza konieczne jest na bardzo wczesnych etapach infekcji, najlepiej w momencie gdy wynik okaże się pozytywny ponieważ liczba przeciwciał spada w osoczu ozdrowieńców już po upływie kilku tygodni. Lek będzie dostępny w postaci ampułki, która będzie podawana domięśniowo. Jak na razie otrzymane leki będą przeznaczone do badań klinicznych co jest bardzo ważne. Wprowadzenie leków wymaga czasem wielu lat. W obecnej sytuacji nie ma czasu na to czasu i lek trzeba wprowadzić jak najszybciej, oczywiście z zachowaniem wszelkich procedur.
00
Dodano 1 rok temu
To dobrze, że w wielu krajach trwają prace nad stworzeniem skutecznego leku. Wielu naukowców dąży do tego aby ich substancja okazała się najskuteczniejsza niosąc pomoc milionom ludzi na całym świecie. Naukowcom udało się opracować nanocząsteczkę, która jest w stanie przyłączyć się do cząsteczki koronawirusa. Ma ona większe powinowactwo niż komórka gospodarza. Jeżeli dojdzie do takiego połączenia do wirus obumiera i zostaje usunięty przy udziale układu immunologicznego. Cząsteczka ta może zostać także wykorzystana w walce z wirusem Eboli oraz wirusem grypy. W przypadku tego drugiego patogenu ma to w tym sezonie ogromne znaczenie. Najbliższy sezon infekcyjny może być bardzo trudny z uwagi na ilość zachorowań na grypę oraz COVID-19. Ma on występować w postaci spray'u do nosa. Jeżeli chodzi o pacjentów, którzy oddychają przy udziale respiratora to jego podanie ma odbywać się bezpośrednio do płuc, co z pewnością pozytywnie wpłynie na jego skuteczność. Miejmy nadzieje, że w najbliższej przyszłości lek ten zostanie wprowadzony do warunków klinicznych, a jego działania niepożądane będą możliwie jak najmniejsze.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast