Olsztyn: 34 mln zł z resortu zdrowia na rozbudowę szpitala uniwersyteckiego

7
odpowiedzi
62
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 7 ]
10
Dodano 7 miesięcy temu
Wspaniale słyszeć, że kolejny szpital będzie się rozbudowywal. Polepsza to dostęp pacjentów do lepszej jakości świadczeń, a lekarzom umożliwia pracę i zdobywanie doświadczenia na nowoczesnejszym sprzęcie. Jako, że jest to szpital uniwersytecki poprawia to także standard nauki - nasi przyszli lekarze będą uczyć się na nowym sprzęcie i mam nadzieję, często korzystać z możliwości chociażby obserwowania operacji. Lekarze nie powinni uczyć się na sprzęcie który nie jest już w użyciu ani bazować tylko na wiedzy z książek. W tym zawodzie bardzo ważna jest praktyka, która nie zawsze może być dla nich dostępna w szpitalu publicznym. Nie każdy pacjent godzi się na to by obserwowala go grupa studentów. Szpital uniwersytecki jest przyjaznym miejscem dla studentów i ciesze się, że będą mogli oni korzystać z nowego sprzętu i nowo otwartych oddziałów.
00
Dodano 5 miesięcy temu
Całkowicie się z Panią zgadzam. Każdy z nas miał zajęcia w szpitalu uniersyteckim swojej uczelni. Jest to miejsce w którym zaczyna się nasza przygoda z medycyną. Bardzo ważne jest aby szpital nie tylko był odpowiednio wysposażony, ale aby cały personel w tym pielęgniarki i lekarze byli przychylni do tego aby swoją całą wiedze, zarówno praktyczną jak i teoretyczną przekazywać studentom. Oczywiście wiedzę teoretyczną można śmiało nabywać w domowych warunkach. Wydaje mi się, że ważniejsze jest aby na zajęciach przekazywać studentom jak najwięcej wiedzy teoretycznej. Ważne, żeby to oni pracowali z pacjentami przeprowadzając krok po kroku wywiady, a także dokonywać tych podstawowych badań. Poruszyła Pani bardzo ważną kwestię związaną z obecnością i udziałem studentów przy wszelkich zabiegach czy operacji. Słyszy się, że lekarze z niektórych oddziałów nie tylko studentom niechętnie pokazują jak należy wykonywać poszczególne rzeczy ale również rezydentom. To już na prawdę wydaje się być absurdalną sytuacja, dla której nie znajduję ani jednego logicznego wytłumaczenia. Każdy z lekarzy na swojej drodze wymagał odpowiedniego przeszkolenia po to aby jak najlepiej nieść pomoc pacjentom. Kilka lat temu w Białymstoku powstał poteżny szpital uniersytecki wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt. Z wielu doniesień z pierwszej ręki słyszałem, że szpital stwarza na prawdę bardzo dobre warunki dla rozwoju studentów. Lekarze może z małymi wyjątkami bardzo chętnie przekazują swoją wiedzę przyszłym lekarzom. Do tego nowoczesne urządzenia, różne symulatory pozwalają studentom jeszcze bardziej zagłębić się w medycynę, która wymaga ogromnego zaangażownia. Takie rozwiązania zachęcają studentów do nauki. 34 miliony złotych to suma, która na pewno pozwoli szpitalowi w Olsztynie poprawić jakość leczenia, a klinika kardiologii, rehabilitacji neurologicznej i neurologii z oddziałem udarowym pozwoli na powrót do zdrowia pacjentów, których w naszym społeczeństwie jest całkiem sporo. Trzeba podkreślić, że na uczelni medycznej w Olsztynie kształci się bardzo duże grono studentów z zagranicy, którzy niezwykle cenią sobie polskie uniwersytety. Dodatkowe inwestycje z pewnością przyciągną kolejne osoby do studiowania medycyny.
00
Dodano 7 miesięcy temu
Cieszę się, że w ostatni czasie tyle słyszy się o rozbudowach i modernizacjach szpitali. Wiele z nich było zaniedbanych i nie posiadało oddziałów, które były potrzebne ludziom z najbliższej okolicy. Musi być uciążliwe jeżdżenie po 100 czy 200 km na badania. Mam nadzieję, że zmodernizowanie i rozbudowa tego szpitala znacząco wpłynie na poprawę życia i leczenia pacjentów. Pracując w służbie zdrowia widzę ile ludzi przebywa w szpitalach, jakie kolejki są do lekarzy i jak dużo leków muszą pacjenci przyjmować. Oby modernizacja przyniosła za sobą zwiększenie miejsc w szpitalach i skrócenie czasu oczekiwania na zabiegi i wizyty. Mam również nadzieję, że z tej rozbudowy skorzystają także studenci medycyny i innych kierunków medycznych i będziemy w przyszłości mogli cieszyć się zdolnymi i pracowitymi lekarzami.
00
Dodano 6 miesięcy temu
Brawo ! Kolejne bardzo dobre inwestycje województwa warmińsko-mazurskiego. Zainteresował mnie szczególnie ostatni akapit artykułu. Mianowicie, może wstyd się przyznać, ale pochodzę z Mazur, a nie wiedziałam nawet, że w olsztyńskim szpitalu istnieje klinika Budzik - i to dla dorosłych ! Poszperałam trochę w internecie i nie mogę się nie podzielić z Wami tym, co znalazłam. W działającej od 1 kwietnia ubiegłego roku klinice Budzik , już po kilku miesiącach działalności, wybudził się pierwszy pacjent. To 49-letni mężczyzna, który doznał ciężkiego urazu głowy podczas jazdy na nartach. Najpierw rozumiał proste polecenia, wypowiadał pierwsze słowa i stawiał pierwsze kroki. Dzięki rehabilitacji w klinice jest już prawie w pełni sprawny. Zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Po kilku miesiącach kolejny sukces - ze śpiączki wybudziła się dwudziestoletnia kobieta, która zapadła w śpiączkę wskutek infekcji centralnego układu nerwowego, a teraz dzięki intensywnej rehabilitacji zaczyna już chodzić i wypowiada krótkie zdania. Klinika "Budzik dla dorosłych" mieszcząca się przy olsztyńskim szpitalu, to jedyna tego typu placówka w Polsce ! Niezmiernie się cieszę, że zostanie ona jeszcze bardziej zmodernizowana i unowocześniona.
00
Dodano 6 miesięcy temu
Ta inwestycja pozwoli poprawić komfort pacjentów, a także personelu szpitala. Cieszę się, że udało się wreszcie wyłonić wykonawcę, bo chyba wszystkim zależy na jak najszybszym rozwoju tej placówki. To wspaniale, że szpital będzie tak zmodernizowany. Z początkowych projektów możemy się także dowiedzieć, że na oddziale intensywnej terapii i anestezjologii powiększy się liczba stanowisk z dziewięciu do trzynastu, z kolei oddział pediatryczny dla dzieci do trzeciego roku życia zyska izolatki wyposażone w śluzę, salę i łazienkę. W nowym skrzydle znajdzie się też oddział pediatryczny chorób zakaźnych wraz z odcinkiem wyposażonym w boksy Meltzera do leczenia wysoce zakaźnych chorób u dzieci oraz oddział leczenia chorób układu kostno-stawowo-mięśniowego w zakresie ortopedii i reumatologii. To na pewno podniesie wartość i prestiż olsztyńskiego szpitala, w którym o pracę będą starać się dodatkowi specjaliści. Skorzysta na tym nie tylko szpital jako instytucja, ale co najważniejsze - pacjenci i ich rodziny.
00
Dodano 6 miesięcy temu
To świetne wiadomości. Finanse otrzymane do Ministra Zdrowia na pewno nie pójdą na marne. Pragnę podkreślić, że rozbudowa i modernizacja dotyczy Szpitala Uniwersyteckiego, co znaczy, że jego wartość edukacyjna podniesie się w niewiarygodny sposób. Oprócz udzielania świadczeń zdrowotnych, szpital przygotowuje również osoby kształcące się na Wydziale Nauk Medycznych UWM do wykonywania zawodu. Na terenie szpitala znajdują się, oprócz oddziałów szpitalnych i poradni specjalistycznych, budynki dydaktyczne tj. Collegium Anatomicum, Katedra Fizjologii Człowieka oraz Katedra Histologii i Embriologii Człowieka. Tego typu inwestycja jest kluczowa ze względu na politykę zdrowotną państwa. Szpital uniwersytecki to z jednej strony doskonała placówka, w której udzielane są świadczenia zdrowotne dla mieszkańców regionu, z drugiej - to miejsce kształcenia i rozwoju medycyny. Takie inicjatywy są niezwykle cenne dla ministerstwa. Poprawa standardu pobytu pacjentów, warunków pracy i nauki wprowadzą nie tylko wyższą jakość leczenia, ale co najważniejsze, także nowy zakres leczenia neurochirurgicznego i onkokardiologicznego wraz z kompleksową rehabilitacją chorych. W nowym budynku rozwiązania architektoniczne, zwłaszcza komunikacja wewnętrzna i układ sal pozwolą zorganizować pracę medyczną klinik w jeden proces - diagnoza-leczenie-rehabilitacja. To obecnie najnowocześniejszy model hospitalizacji. Dobrze, że studenci będą uczyć się w najnowocześniejszych szpitalach w kraju !
00
Dodano 4 miesiące temu
Inwestowanie w Polskie uczelnie od zawsze uważałem za świetne rozwiązanie. W tym wypadku nie tylko studenci zyskają na rozwoju szpitala. Przede wszystkim chodzi tutaj o pacjentów, którzy w lepszych warunkach będą mogli być leczenie. Warto też podkreślić, że na nowocześniejszym sprzęcie będzie łatwiej pracowało się lekarzom, pielęgniarkom, co usprawni przeprowadzanie wielu procedur. Bardzo dobrym rozwiązaniem wydaje się przekształcenie dawnych sal, na te służące oddziałowi geriatrycznemu. Długość wieku systematycznie się wydłuża i pacjentów starszych stopniowo przybywa. Takie miejsca wydają się być niezbędnym elementem każdego szpitala. Zagospodarowanie dawnej placówki, która służyła wojsku to bardzo dobre posunięcie ponieważ przyniesie sporo oszczędności. Wszystko nie będzie musiało powstawać od nowa, tylko wymagany będzie remont. To pozwoli przekazać pozostałe środki na inne inwestycje. Z jednej strony dobrze, że takie pieniądze są przeznaczane na rozwój placówek, znacząco podnosząc ich standard. Jednak zastanawia mnie dlaczego części z tych środków nie można by przekazać na wynagrodzenia dla pracowników chociażby dla rezydentów, którzy niedługo będą stanowić podstawę polskiego lecznictwa, gdy starsi lekarze odejdą na emerytury. Środki pochodzą przecież od państwa, nie z funduszy europejskich. Warto aby na zakupionym sprzęcie miał kto pracować, a zapowiada się na to, że czekają nas spore braki kadrowe. Właściwe to już je mamy, co jest powszechnie zauważalne. Nie mniej bardzo cieszy mnie fakt, że standard polskich szpitali cały czas jest podnoszony i przyrównywany do szpitali w krajach zachodnich. Postawienie na rozwój oddziału kardiologicznego wydaje się być dobrym pomysłem z racji tego, że coraz więcej Polaków ma problemy z układem sercowo-naczyniowym, a odpowiedni sprzęt do dokładnej diagnostyki oraz terapii zwiększy szanse tych osób na powrót do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Również klinika rehabilitacji neurologicznej jest bardzo potrzebna z uwagi na to, że bardzo duża ilość osób w Polsce doznaje udaru, który wymaga specjalistycznego leczenia oraz rehabilitacji. Dzięki modernizacji USK w Olsztynie wszystko będzie mogło odbywać się w jednym miejscu co na pewno usprawni całą terapię.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast