Dodano4 dni temu

Opieka nad kobietą w okresie okołoporodowym w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego

3
odpowiedzi
25
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
20
Dodano 4 dni temu
Nawet w obliczu koronawirusa życie toczy się dalej. Niestety ucierpieć na tym mogą młode mamy. Miejmy nadzieję, ze tak się nie stanie. Obecnie uwaga skupia się na 19 szpitalach dostosowanych do walki z epidemią, ale to nie znaczy, że inne funkcjonują w zwolnionym tempie. Szpitale zakaźne niedługo będą zmagać się z przeciążeniem. Jeden szpital, do którego na zabieg przyjeżdżają pacjenci z całego województwa musi dostać dofinansowanie, zwłaszcza, że wielu pacjentów przyjmowanych jest w trybie pilnym, a każdy dzień zwłoki może skończyć się dla nich tragicznie. Mimo dużego obłożenia, lekarze robią co mogą. Tak ważna placówka powinna być priorytetem i otrzymać niezbędne wsparcie. W trybie pilnym wykonywanym przyjmowanych jest większość pacjentów, a co z tymi, których stan jest stabilny? Frustrujący jest fakt, że chorzy, których stan jest w miarę dobry muszą czekać, aż znacznie się pogorszy, by móc skorzystać z pomocy. Zdaję sobie sprawę, że szpital robi co może, ale cudów nie ma - jednak placówka czy dwie nie obsłużą całego województwa! W ilu województwach nie ma podobnej sytuacji? Pacjent w dobrym stanie nie dostanie pomocy, ponieważ są inni, bardziej jej potrzebujący, a czas leci.
10
Dodano 4 dni temu
Koronawirus przyczynił się do tego, że wiele szpitali funkcjonuje w nieco odmienny sposób. Bardzo ważne jest aby wciąż zapewnić kobietom jak najlepsze warunki w okresie okołoporodowym, tak aby wszelkie czynniki stresogenne działały na nie w jak najmniejszym stopniu. Sama sytuacja związana z epidemią wirusa dla każdego z nas jest stresująca, również w przypadku kobiet w ciąży. Pamiętajmy o tym, że stres może przyczynić się do przedwczesnego porodu, co z pewnością nie jest niczym pozytywnym. Ograniczenie wizyt z pewnością dla samych kobiet może być smutnym doświadczeniem, jednak w dzisiejszych czasach musimy być jak najbardziej ostrożni. Bardzo dobrze, że w dzisiejszych czasach możemy korzystać z urządzeń elektronicznych, które w znacznym stopniu ułatwiają kontakt z ludźmi.
00
Dodano 3 dni temu
Pamiętajmy o tym, że w niedalekiej przeszłości pojawiły się nowe standardy dotyczące opieki okołoporodowej. Dzięki nim w wielu placówkach medycznych sytuacja uległa znacznej poprawie. Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach bardzo ważne stały się konsultacje telefoniczne, również w przypadku ciąży. Kontrolne wizyty oczywiście są bardzo ważne, jednak w aktualnej sytuacji bardzo ważne jest unikanie do minimum wizyt u lekarzy. Bardzo ważne, że pozostała możliwość wizyt w nagłych przypadkach, które jak wiemy wymagają konsultacji ze specjalistą. Istotne jest, że umawia się na nią odpowiednio wcześnie, tak aby unikać kontaktu z innymi pacjentkami oraz, że personel medyczny będzie miał możliwość odpowiedniej dezynfekcji pomieszczeń, a także urządzeń. Jeżeli chodzi o koronawirusa to pojawiło się wiele informacji na temat jego wpływu na zdrowie matki oraz dziecka, jednak bardzo ważne jest aby uzyskiwać je ze sprawdzonych źródeł, a najlepiej od lekarza prowadzącego lub położnej.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast