Opolskie: Apel psychiatrów do ministra zdrowia ws. norm zatrudnienia pielęgniarek

4
odpowiedzi
127
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
20
Dodano 1 miesiąc temu
Niestety niedobór pielęgniarek i lekarzy jest odczuwalny w całej Polsce. Jedną z poważniejszych przyczyn tego kryzysu są nieodpowiednie wynagrodzenia personelu medycznego. Pracownicy szpitali często wyjeżdżają za granicę, ponieważ tam ze swoją wiedzą będą zarabiać kilka razy więcej. Wiedza i ciężka praca powinny być doceniane, a w naszym kraju nie ma warunków do tego, aby lekarze, pielęgniarki i reszta pracowników szpitala mogła czuć się doceniona i odpowiednio wynagradzana. Każda osoba pracująca w szpitalu z wielu powodów powinna otrzymywać wyższe wynagrodzenia. Jest to praca ciężka, w niebezpiecznych warunkach, przez cały rok bez wyjątku. Najwyraźniej osoby decydujące o wysokości wynagrodzeń tego faktu nie dostrzegają.
20
Dodano 1 miesiąc temu
Z pewnością polska psychiatria wymaga wprowadzenia zmian, które sprawią, że będzie ona funkcjonowała w dużo lepszy sposób. Wiele mówi się o tym, że istnieją spore braki kadrowe jeżeli chodzi o oddziały psychiatryczne, a także poradnie. Niestety cierpią na tym pacjenci, którzy często nie mogą liczyć na odpowiednio wczesne otrzymanie pomocy, co wiąże się z tym, że dochodzi u nich do pogłębienia choroby. Jak w każdym schorzeniu liczy się przecież czas rozpoczęcia terapii, który z pewnością przekłada się na wynik leczenia. W dzisiejszych czasach da się przecież zauważyć, że coraz większa liczba osób ma problemy psychiczne i konieczne są zmiany. Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda się znaleźć rozwiązanie tego problemu.
10
Dodano 1 miesiąc temu
Zgadza się. Dochodzi do sytuacji, że oddziały psychiatryczne są zamykane. Dobrą informacją jest to, że niektóre z nich udaje się z powrotem otwierać. Niestety problem tak jak w większości przypadków w polskiej ochronie zdrowie wynika ze zbyt małych nakładów finansowych. Z uwagi na to, że zamykane są oddziały psychiatryczne osoby, które mogłyby się tam leczyć muszą często szukać innych miejsc, gdzie może być im udzielona pomoc. Niestety bardzo często inne placówki medyczne w których są obecne oddziały psychiatryczne znajdują się w znacznej odległości od ich miejsca zamieszkania, co z różnych względów może być sporym utrudnieniem zarówno dla chorego, ale także jego bliskich. Pewnym rozwiązaniem, który ma rozwiązać ten problem jest zwiększanie liczby osób przyjmujących na kierunek lekarski oraz to, że osoby które będą robić specjalizację na psychiatrii mają zarabiać więcej niż osoby na innych specjalizacjach. Miejmy nadzieje, że tego typu działania przyczynią się do tego, że problem systematycznie będzie się rozwiązywać.
00
Dodano 1 miesiąc temu
Rozwiązanie problemu psychiatrii w naszym kraju jest bardzo istotną kwestią. Coraz częściej słyszy się o tym, że coraz większa liczba obywateli naszego kraju ma problemy psychiczne. Z uwagi na to, że ilość psychiatrów jest zdecydowanie za mała wiele pacjentów musi w długich kolejkach oczekiwać na wizytę. Jak wiemy im później zostanie postawiona diagnoza oraz rozpoczęte właściwe leczenie tym trudniej jest uzyskać oczekiwany efekt terapii. Oczywiście w wielu przypadkach jest to możliwe do zrealizowania, jednak są pacjenci, którzy wymagają natychmiastowej pomocy, ponieważ ich stan zdrowia jest bardzo poważny i wymaga jak najszybciej konsultacji ze specjalistą. Warto zaznaczyć, że coraz więcej mówi się o tym, aby pacjenci nie byli zamykani w szpitalach psychiatrycznych, jeżeli ich stan zdrowia pozwala im funkcjonować w społeczeństwie. Eksperci podkreślają, że jeżeli przebywają oni wśród innych ludzi to w wielu przypadkach oddziaływuje to korzystnie na ich stan zdrowia. Koniecznie muszą oni jednak regularnie zgłaszać się na wizyty kontrolne, tak aby lekarz prowadzący mógł kontrolować stan pacjenta.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast