Dodano13 dni temu

Otyłość kosztuje Polskę 10 mld zł rocznie

3
odpowiedzi
88
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
10
Dodano 13 dni temu
W Japonii otyłość traktowana jest jak każda inna choroba, a ludzie z nadwagą kierowani są do szpitala na leczenie. W tamtej części świata nadmierna masa ciała jest stanem patologicznym, a to dlatego, że osoby otyłe stanowią wyjątki. W Europie i Ameryce Północnej społeczeństwo przyzwyczaiło się do widoku zarówno otyłych dzieci jak i dorosłych. Musimy to zmienić. Każdy z nas powinien pracować nad zdrowiem, ćwiczyć i stosować odpowiednią dietę.
10
Dodano 13 dni temu
Ostatnio czytałam artykuł o 15 najbardziej niezdrowych pokarmach na świecie. Na pierwszy miejscu uplasował się cukier. Słodkie napoje, cukierki, ciasta, szybkie przekąski są głównymi źródłami dodatkowego cukru w naszej diecie. Nawet zwykłe pokarmy takie jak pieczywo, sos pomidorowy czy batony proteinowe, mogą zawierać cukier, dzięki czemu zbyt łatwo jest przedawkować cukier w ciągu dnia. Dodatkowe cukry mogą być trudne do wykrycia na etykietach żywieniowych, ponieważ można je ukryć pod wieloma nazwami, takimi jak syrop kukurydziany, nektar z agawy, cukier palmowy, sok z trzciny cukrowej czy sacharoza. To straszne, że konsumentów oszukuje się w podobny sposób. Kiedyś zastanawiałam się dlaczego większość ludzi tak bardzo lubi keczup. Okazało się, że lubimy ten dodatek ze względu na jego ogromną zawartość cukru. Nasz organizm ulega uzależnieniu i potrafimy do dużej części potraw dodawać właśnie keczup. Mało kto jest świadomy podstępów jakie stosują koncerny spożywcze, aby skłonić nas do ciągłego kupowania ich produktów. Starajmy się żyć świadomie i nie dajmy się oszukać. Możemy poprawić swój stan zdrowia poprzez edukację żywieniową. Wyświadczymy przysługę sobie i naszym dzieciom.
00
Dodano 2 dni temu
Niestety otyłość jest diagnozowana coraz częściej wśród naszego społeczeństwa. Jeszcze do niedawna dużo częściej dotyczyła ona starszych osób, którzy prowadzili niewłaściwy tryb życia. W związku z tym, że dzieci coraz rzadziej podejmują jakąkolwiek aktywność fizyczną, a dodatkowo bardzo często jedzą niezdrowe rzeczy to nadwaga oraz otyłość występuje u nich znacznie częściej niż w przyszłości. Otyłość niesie za sobą bardzo wiele niekorzystnych skutków zdrowotnych, które mogą wpłynąć na jakość życia. Powinno się za wszelką cenę jej przeciwdziałać ponieważ profilaktyka to najlepsza forma walki z nią. Cały czas przeprowadza się liczne kampanie prozdrowotne, a lekarze na każdym kroku podkreślają jak ważne jest dbanie o zdrowie swoje i swoich bliskich. W szczególności trzeba się skupić na dzieciach, aby uchronić je przed rozwojem nadwagi lub otyłości. Od najmłodszych lat bardzo ważne jest aby dzieci wyrabiały sobie odpowiednie nawyki, które będą chronić ich w przyszłości przed rozwojem licznych chorób cywilizacyjnych.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast