Pacjent, który żył ze sztucznym sercem, opuścił szpital po transplantacji

3
odpowiedzi
124
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
00
Dodano 2 miesiące temu
Możemy być dumni z osiągnięć polskich kardiochirurgów i transplantologów. Często słyszymy o nowatorskich operacjach zakończonych sukcesem. To nadzieja dla wielu pacjentów oczekujących na przeszczep.
00
Dodano 2 miesiące temu
Ależ informacje ! To niewiarygodne, że żyjemy w czasach, gdzie medycyna jest tak bardzo rozwinięta, że ppotrafimy zastępować w funkcjonowaniu tak niezwykle ważne organy jak serce ! Pierwsze w Polsce wszczepienie sztucznego serca (TAH) przeprowadzili lekarze ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Operacja polegała na wycięciu narządu i wszczepieniu w jego miejsce sztucznego serca, które pracuje u pacjenta cierpiącego z powodu krańcowej niewydolności krążenia. W zabrzańskim SCCS 33 lata temu prof. Zbigniew Religa przeprowadził pierwszy w Polsce, zakończony powodzeniem przeszczep serca. Dziś w tym samym miejscu kardiochirurdzy znów napisali historię wydarzeniem, o którym prof. Religa marzył. Zabrzańscy kardiochirurdzy 4 lipca przeprowadzili pierwszą w kraju implantację sztucznego serca u 66-letniego pacjenta, która zakończyła się sukcesem. Lekarze w całości wycięli pacjentowi serce, a w jego miejsce wszczepili sztuczne, od którego pacjent jest całkowicie zależny. TAH stanowi zamiennik całego serca. Jak informują lekarze, nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób urządzenie wszczepione pacjentowi będzie refundowane. Trzeba przekonać się jak będzie się w naszych warunkach sprawdzało zarówno pod względem medycznym, jak i ekonomicznym. Tylko w zabrzańskim ośrodku na przeszczep serca w kolejce czeka ponad 200 pacjentów. W tym roku w SCCS wykonano już 39 transplantacji serca i 13 transplantacji płuc. Serdeczne gratulacje, obyśmy czytali coraz więcej takich informacji !
00
Dodano 23 dni temu
Bardzo cieszę się z faktu, że w Polsce w bardzo szybkim tempie rozwija się medycyna. Dzięki coraz bardziej zaawansowanym urządzeniom możliwe jest przeprowadzanie dużo bardziej zaawansowanych zabiegów ratujących życie. O tej operacji mogliśmy już słyszeć jakiś czas temu. Jak widzimy wszystko poszło zgodnie z planem i z tego możemy być bardzo dumni. Wielkie słowa uznania dla całego zespołu!
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast