Dodano12 dni temu

Pamięć immunologiczna jest słabsza po ciężkim COVID-19

4
odpowiedzi
52
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
30
Dodano 12 dni temu
To bardzo ciekawe informacje, które jakby się wydawało jest sprzeczne z powszechnym poglądem na ten temat. Wydawało by się, że w przypadku ciężkiego przebiegu, układ immunologiczny w przyszłości będzie lepiej "przygotowany" na ewentualną, kolejną infekcję, co wiąże się dużo lżejszym przebiegiem choroby. To dobrze, że cały czas przeprowadzane są badania na temat koronawirusa. Dzięki temu walka z pandemią z pewnością będzie przebiegać sprawniej. Co istotne nowe doniesienia naukowe przyczyniają się do tego, że pacjenci będą mieli większe szanse na przeżycie, a także łagodniejszy przebieg infekcji. Warto jest wspomnieć, że udostępnianie takich informacji może sprawić, że kolejne badania w innych ośrodkach badawczych będą przebiegać dużo sprawniej. Z pewnością wspólnymi siłami dużo łatwiej jest osiągnąć oczekiwany efekt.
20
Dodano 11 dni temu
Nie ulega wątpliwościom, że aby uniknąć ciężkich powikłań po COVID-19 koniecznie trzeba się zaszczepić. Obecnie nie ma na rynku dostępnego leku, który tak bardzo obniżałby ryzyko ciężkiego przebiegu infekcji. Od jakiegoś czasu większość naszych obywateli może przyjmować trzecią, przypominającą dawkę szczepionki przeciwko koronawirusowi. COVID-19 to wciąż nieprzewidywalna choroba, której długotrwałe skutki nie są jeszcze do końca poznane. Nie ulega więc wątpliwościom, że aby się przed nimi uchronić, albo przynajmniej zminimalizować ryzyko ich wystąpienia warto jest się zaszczepić.
10
Dodano 8 dni temu
Całkowicie się z Panią zgadzam jeżeli chodzi o temat szczepień. Od początku możliwości ich przeprowadzenia przeprowadzane są liczne kampanie, które mają zachęcić do nich Polaków. Niestety jednocześnie, głównie w Internecie przeprowadzane są różnego rodzaju działania przeprowadzone przez antyszczepionkowców. Niestety różnego rodzaju przekazywane przez nich informacje, nie mają żadnego poparcia naukowego, co sprawiają, że stanowią zagrożenie nie tylko dla nich samych, ale także ludzi, którzy mają z nimi kontakt. Niestety wiele osób udało się przekonać do tego, że szczepienia są czymś szkodliwym i mają negatywnie wpłynąć na zdrowie, co oczywiście jest nieprawdą.
00
Dodano 6 dni temu
Wydaje mi się, że każdy organizm w inny sposób reaguje na infekcję. Doskonale wiemy, że czasami osoby całkowicie zdrowe mogą umrzeć na skutek COVID-19 z uwagi na gwałtowny przebieg choroby. U tych osób prawdopodobnie występowały jakieś defekty genetyczne, które zwiększały prawdopodobieństwo ciężkich powikłań, a nawet śmierci. Zdarza się też, że osoby, które są obciążone licznymi schorzeniami takimi jak otyłość czy cukrzyca stosunkowo łagodnie przechodziły infekcję koronawirusem. Im większa liczba badań przeprowadzonych na temat wirusa, który przyczynił się do rozwoju pandemii tym większa ilość wątpliwości zostanie rozwiązana.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast