Dodano1 rok temu

Papież spotkał się z medykami z Lombardii i podziękował im za poświęcenie

3
odpowiedzi
259
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
10
Dodano 1 rok temu
To niesamowite jak włoscy lekarze z kompletnej katastrofy podnieśli się i wciąż efektywnie pomagają pacjentom zakażonym koronawirusem. Włochy bardzo mocno ucierpiały w pandemii, ale na świecie jest niewiele miejsc, gdzie tak dobrze opanowano sytuację w szpitalach po tak dużym przeciążeniu służby zdrowia. Na dodatek Italia stała się przykładem dla innych państw i nadzieją na lepsze jutro. Skoro tam opanowano kryzys, walka jest możliwa i warto podejmować wysiłki, aby ograniczać rozprzestrzenianie się epidemii oraz izolować i leczyć zakażonych w każdym wieku. Nie wyobrażam sobie przez co musieli przejść lekarze, pielęgniarki i reszta personelu szpitali. Z pewnością wiele wspomnień tych tragicznych momentów zostanie z nimi do końca życia.
00
Dodano 1 rok temu
Zgadza się. Sytuacja we Włoszech była bardzo trudna. Często w polskich mediach pojawiały się informacje odnośnie ilości zakażonych w tym właśnie kraju. Oczywiście wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego aby pomóc potrzebującym należą się ogromne słowa uznania. Pandemia zmieniła życie ogromnej liczby obywateli Włoch. Teraz przyszedł czas aby powoli się odbudowywać. Miejmy nadzieję, że przebiegnie to bez większych problemów. Warto jest również wspomnieć o tym, że koniecznie trzeba przygotować się na kolejną falę dużej ilości zakażeń, która jest zapowiadana na jesień bieżącego roku. Określenie pracowników ochrony zdrowia jako "filary całego kraju" jest jak najbardziej trafne bowiem to oni w największym stopniu przyczyniali się do tego oraz narażali swoje życie i zdrowie aby nieść pomoc potrzebującym.
10
Dodano 1 rok temu
To prawda, mieszkańcy Włoch powinni zdawać sobie sprawę z tego ile zawdzięczają personelowi medycznemu, który walczył o ich zdrowie w czasie epidemii. Cieszy mnie fakt, że papież Franciszek podkreślił wagę tego poświęcenia. Podczas gdy wiele osób czekało w domu na możliwość bezpiecznego funkcjonowania lekarze codziennie musieli chodzić do pracy. Czasami dyżury trwały ponad 12 godzin. Zawód medyczny już dawno nie został tak doceniony. Epidemia pokazała jak istotna jest inwestycja w dobrą i wydajną służbę zdrowia. Myślę że po walce z koronawirusem dojdzie do pewnych zmian. Miejmy nadzieję że władze wszystkich krajów na świecie nie zapomną o zagrożeniu z jakim mierzymy się obecnie i przekierują środki na rozwój szpitali. Głupotą byłoby z obojętnością wrócić do poprzedniego stanu rzeczy. Jak się dowiedzieliśmy nie mamy wystarczającej ilości respiratorów i nie jesteśmy przygotowani na walkę z tak trudnym przeciwnikiem jak koronawirus. Nie dopuśćmy w przyszłości do takiej sytuacji. Tysiąc osób w niemal każdym kraju zachorowało lub straciło życie, wiele z tych żyć mogłoby zostać uratowane gdyby świat był przygotowany na pandemię. Nie ma teraz co płakać nad rozlanym mlekiem jednak w przyszłości przygotujmy się do podobnych zagrożeń, abyśmy mogli czuć się bezpieczniej.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast