Siódme miejsce w Europie pod względem ilości badań klinicznych to wcale nie taki najgorszy wynik. Biorąc pod uwagę ilość pieniędzy jakie są w Naszym kraju przekazywane na służbę zdrowia powinniśmy i tak być dumni z naszych naukowców i ośrodków badawczych, że są w stanie działać na rzecz rozwoju nauki pomimo wcale nie tak wysokich nakładów!
Dodano8 lat temu
Perspektywy rynku badań klinicznych w Polsce
3
odpowiedzi
5779
wejść
0
ocena
Świetnie, że w rozwój badań w naszym kraju, ale zapewne nie tylko bardzo duży wkład mają duże koncerny i firmy farmaceutyczne. Przy okazji ich promocji oraz rozwoju technologii młodzi naukowcy otrzymują granty i możliwość, aby się rozwijać. Cieszy mnie to niezmiernie. Niestety, do najbogatszych krajów nie należymy, ale dzięki pomocy i finansowemu wsparciu ze strony prywatnych, komercyjnych jednostek jesteśmy w stanie i tak wnosić całkiem spory wkład w rozwój europejskiej nauki.
Polscy naukowcy, a nawet sami studenci nauk ścisłych są cennymi nabytkami dla zagranicznych firm. W naszym kraju mamy dostęp do darmowej edukacji, która jest na bardzo dobrym poziomie. Na zachodzi studia są płatne i nie wszyscy się na nie decydują. Osoby z wyższym wykształceniem po wyjeździe z kraju mają szansę na wspaniałą karierę naukową i biznesową. Dlatego nic dziwnego, że nasze działania jeśli chodzi o innowacje są zauważane i doceniane. Kto wie, ile moglibyśmy osiągnąć mając do dyspozycji większe zasoby finansowe. Jestem dumna, że w Polsce każdy, kto ma wystarczająco dobre wyniki, może skończyć bardzo dobre studia. Za granicą szczególnie cenione są kierunki medyczne, ponieważ poza stopniem trudności należą do najbardziej kosztownych.
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się
zalogować