Dodano10 dni temu

Podlaskie: Kampania promująca zdrowy styl życia

3
odpowiedzi
36
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
00
Dodano 10 dni temu
Aktywność fizyczna na powietrzu czy nawet kilkuminutowe ćwiczenia w domu w znacznym stopniu przyczyniają się do zmiany trybu życia na zdrowszy. Niezdrowe nawyki i siedzący tryb życia mogą prowadzić do rozwoju wielu chorób takich jak cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze oraz zawały serca i udary. Wielu z nas zdaje sobie sprawę z ryzyka jakie na siebie ściągamy godzinami siedząc przed telewizorem lub monitorem komputera. Ciało człowieka nie jest stworzone do nieustannego zalegania na kanapie. Konsumujemy coraz więcej śmieciowego jedzenia, a pracujemy mniej niż kiedyś. Setki lat temu człowiek potrzebował ogromnej ilości energii do pracy na polu, budowaniu domów i ogólnie walki o przetrwanie. Dziś, jestem pewna, że wiele osób potrafi spożyć w ciągu dnia więcej kalorycznego jedzenia niż przodkowie, którzy kalorii potrzebowali do przetrwania. Czasy się zmieniły. Bogatsze kraje mają bardzo łatwy dostęp do śmieciowego jedzenia. Zaczyna to również dotyczyć reszty świata, na którym wielkie marki fastfoodowe dotychczas nie skupiały się tak bardzo.
00
Dodano 10 dni temu
Można niestety stwierdzić, że świat zalewa tłuszcz, sól i cukier. To prawda, wszyscy znamy podstawowe zasady zdrowego stylu życia, ale trudno jest zmienić stare nawyki często wpajane od dzieciństwa. Uważam, że dużo szkody wyrządziła zmiana piramidy żywieniowej. Na samym dole, w grupie żywności, którą powinniśmy spożywać w największej ilości, znalazło się pieczywo, ryż i makarony. Przeciętny człowiek, który pracuje przy komputerze i nie uprawia sportu bardzo regularnie nie potrzebuje aż tyle węglowodanów w diecie.
00
Dodano 10 dni temu
Osoba starająca się zmienić tryb życia na zdrowszy wie także, jak radzić sobie ze stresem, wysypiać się, nie pije za dużo alkoholu i nie pali papierosów. Czasami może nam się wydawać, że zmiana na lepsze jest trudna w naszym obecnym świecie. Dobra wiadomość jest taka, że nie musimy zmieniać wszystkiego w tym samym czasie. W rzeczywistości sztuką zdrowego trybu życia jest wprowadzanie drobnych zmian - podejmowanie większej liczby kroków każdego dnia, takich jak dodawanie owoców do płatków, posiadanie zawsze przy sobie dodatkowej szklanki wody lub odmawianie drugiej porcji maślanych ciastek. Najlepiej zacząć od drobnych zmian w jadłospisie i lekkiej aktywności fizycznej. Nikt nie musi od razu biec na siłownię i podnosić sztangi.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast